Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik felnőtt korban váltottak...

Akik felnőtt korban váltottak szakmát, foglalkozást: miért kellett váltani, kellett-e suliba járni átképzésre miatta, és hogy sikerült találni egy (feltehetően) jobb szakmát és elhelyezkedni? Hány évesen?

Figyelt kérdés
Meddig tartott összesen a pályamódosítás?

febr. 19. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért "kellett" mert besokalltam, kiégtem, de hülye is voltam, elég lett volna elmennem néhány hét tervezett pihenőre.

Nettó 7 éves mizéria kezdődött, az első felvi.hu-s jelentkezésemtől az új diplomám kézhezviteléig.

Voltaképpen a mai napig ez tart, még mindig nem jöttem rá, hogyan tudnám hatékonyan a meglévő életembe integrálni az új szakmát. Ami egy remek hobbi, tehát elvagyok én vele így is, csak pénzt nem hoz a konyhára, akkor meg kar volt az egyetemért.

A kiégés okai pedig továbbra is aktuálisak, annyi könnyítéssel hogy nem kell annyit irodába járkálni min t 8-10 éve, ettől függetlenül még mindig utálom a bezártságot, a fix napirendeket.

febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. Á köszi, szóval hogy nem is mindig éri meg...

Megírod hogy milyen szakmáról mire váltottál?

febr. 19. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha :) gazdaságiról agrárra.

Nyílván ezt a vak is látja, hogy "nem jó üzlet". Én kicsit túlgondoltam, szerelemből választottam, azt hittem ez majd sokmindenen átsegít. Nem segített, ha maradtam volna a kaptafánál, az segített volna, lenne 10 év kőkemény, egyirányba mutató tapasztalatom és egy raklap pénzem. Így meg van 10 év vegyes tingli-tangli tapasztalatom és egy raklap adósságom :)

febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is váltottam, méghozzá biológus BSc elvégzése után végeztem el az orvosit. Mindig is szerettem a biológiát / kémiát / biokémiát / biofizikát stb... viszont BSc közben rá kellett ébredni, hogy sajnos önmagában a biológus végzettség nem valami piacképes, akik pedig kutatók lesznek PhD elvégzése után ők is örülnek ha munkát kapnak vagy éhbérért dolgoznak. Úgyhogy az MSc + PhD kombináció helyett bevállaltam inkább az osztatlan orvosi egyetemet, amit abszolút nem bántam meg, örülök, hogy így döntöttem.
febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Én is váltottam 46 évesen. Gazdaságiról IT-ra. +3 évig jártam hozzá egyetemre, 49 évesen végeztem. Egyrészt azért, mert elegem volt a menedzserkedésből, plusz az életkorom miatt meg is rekedt a karrierem, plusz szerettem volna valami kézzelfoghatót is csinálni végre.
febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mikor 1995 környékén az egyetemi oktatói havi fizetésem felét elvitte egy új szakkönyv vásárlása, akkor elgondolkoztam, hogy talán mással kellene foglalkoznom. A számítástechnikára nyergeltem át a barátommal vállalkoztam. Először internet-kávézót csináltunk. Jelenleg számítógép üzemeltetéssel foglalkozunk. Nem könnyebb meló, de azóta nem kell garasoskodnom, meg spórolnom.
febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös a mai IT-s helyzetben ilyen idősen hogy sikerült elhelyezkedned?

VAgy mikor vetted át a diplomát mennyire volt nehéz munkát találni?

máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Nagyon könnyű volt, mert ügyesen csináltam. Át kértem magam gyakornoknak fél évre a mesterséges intelligencia osztályra (nagy multi, és nálunk lehet ilyet csinálni), közben jártam az egyetemre, és így fél évvel később már kis gyakorlatom is volt, és simán találtam munkát.
máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rossz melóm alatt tanultam '18-ban, fél évvel később dobbantottam, járadék alatt 2 hónapon belül két szakmám közötti munkát találtam jobb pénzért, félig az új szakmámmal, azóta is ott vagyok, újra tanulnék újat.


35/F

máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!