Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmunkákról miért úgy...

Szakmunkákról miért úgy kommunikálnak mintha arra bárki alkalmas lenne?

Figyelt kérdés

Eleve az alkalmasságot szerintem önmagában valamennyire az is jelzi hogy valaki már eleve önszántából , őszinte érdeklődésből szakmunkásnak tanul és azt magas szinten is csinálja.


De ha már csak a gondolatától a hideg kiráz annak hogy én kétkezi munkát csináljak, fúrjak faragjak stb. akkor ez már előre jelzi azt hogy nem lennék jó szakmunkás.


Ezért értelmetlen az mikor nagy okos emberek megmondják hogy " nem kell ennyi felesleges diploma, el lehet menni buszt vezetni meg autót szerelni, meg vízvezetékszerelőnek, kőművesnek stb."


Nem! Nem lehet elmenni!



febr. 24. 12:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

“Amint sokan lesznek akkor aztán lehet majd futni a pénz után.”


Csak ez nem így megy… nézz körül, egyelőre nem ez a tendencia, hogy mindenki szaki akar lenni, hanem mindenki inkább IT-s stb. Nem akarnak az emberek fizikai munkát végezni


Persze igazad van, ha rengeteg szerelő, burkoló stb. lenne nem keresnének ennyit, de nem ilyen világban élünk.

febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Pont hogy felnőttképzésben rengeteg dologtalan, lumpen tanul szakmát /villanyszerelő, burkoló stb/. Ezek az iskolák fossák ki magukból a frissen végzett "szakikat". A fiataloknak a cigányokon kívül meg már van annyi esze hogy nem szakmunkásban teszi tönkre az életét.
febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mindenki alkalmas valamilyen szakmara, attol fuggetlenul hogy nem szereti csinalni.

Ha nincs jo fizikumod akkor lehetsz pl fodrasz, ha nem birsz sokaig allni akkor lehetsz inkabb szabo, varrono.

márc. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Beszeltem környezetmérnökkel aki gipszkartonszerelo lett vállalkozóként. Epìtésszel aki nyilaszaro beépítő. Sok esetben csak attól függ a dolog,hogy az ember mennyire hajlandó bepiszkitani a kezét.
márc. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent szinten mérnök vagyok, de eltudnam képzelni hogy a területemen fizikai melót csinaljak. Egyre kevésbé érdekelnek a felesleges körök ami a munkavégzéssel jar és egyre jobban becsülöm azt aki kétkezével megcsinalja maga a dolgokat. Mondjuk alkalmazott szerelő nem lennék,de vállalkozóként simán el tudnám képzelni magam. Sajat pénzemen idegenkednek nem a másén egy életen keresztül. Egyre szimpibb.
márc. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!