Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyvárosi multiknál a rengete...

Nagyvárosi multiknál a rengeteg jelentkező miatt általában tanultabb, tapasztaltabb elit dolgozik, kisebb és vidéki cégeknél meg általában a sikertelenebbek, akik nagyvárosban meg multiknál nem kaptak semmit?

Figyelt kérdés

márc. 8. 15:38
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

10. “legtöbb multihoz pofonegyszerű bekerülni”


Azok mondanak ilyet, akiknek nem sikerült. Ha nem SSC-ről beszélünk, hanem normális állásokba, akkor kell hozzá tudás és tehetség, hogy bekerülj.


“ Ahova nem (mondjuk egy Jane Street, OpenAI, Netflix, Apple stb.), ott meg kimondottan tehetséges emberek dolgoznak, jellemzően szakmájuk legjobbjai.”


Most akkor ezzel cáfolod a korábbi mondatodat. Most akkor nehéz bekerülni, vagy könnyű? Döntsd el.


“Mely cégeknél pontosan?”


Közöd?

márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%
Miért cáfolnám a korábbi mondatomat? Melyiket? A legtöbb szó jelentését nem ismered? Nagyságrendekkel több a gyüjtőmulti, ahova kimondottan egyszerű bekerülni, mint azok, ahova csak a legjobbakat veszik fel. De ezt már leírták előttem, hogy két multi között hatalmas különbségek lehetnek.
márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Multi és multi között hatalmas különbség van, mint ahogy kis cég és kis cég között is.


Nyilván egy komolyabb multi az nívosabb hely nívosabb emberekkel mint egy adócsaló kis mutyi cég. Azonban vannak színvonalas kis cégek, amik meg jobb munkahelyek mint a gyűjtőmultik.


Pont, h a multik a méretükből adódóan fel "kell" szívjanak egy csomó futottak még embert.

Egy amúgy prosperáló kis cégnél meg olyan emberek dolgoznak, akik értenek is hozzá mert nincs hely "elbújni".

A kis cég nem biztos, h azért kis cég mert kókler hanem azért mert specializált a területe.

Vagy nevezzük a kkv-t át startup-ra aztán mindjárt menőbb.

márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%

(nem a 12-es vagyok)


10. “legtöbb multihoz pofonegyszerű bekerülni”



Azok mondanak ilyet, akiknek nem sikerült. Ha nem SSC-ről beszélünk, hanem normális állásokba, akkor kell hozzá tudás és tehetség, hogy bekerülj."


Hát nekem sikerült bekerülnöm több multihoz is és igen, pofonegyszerű volt. Most már nem is gyűjtőmultinál dolgozom.

márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
53%

"Azok mondanak ilyet, akiknek nem sikerült. Ha nem SSC-ről beszélünk, hanem normális állásokba, akkor kell hozzá tudás és tehetség, hogy bekerülj."


Nem, sok helyre nem kell. Nekem pl. fejlesztokent anno egy vicc volt az elso interju folyamatom (nem is neveznem folyamatnak, 1db interjum volt, meg kodot sem kellett irnom, csak felrajzolnom par UML diagramot whiteboardra).

márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

15. És magadat egy tehetségtelen sz@rnak tartod, vagy jó szakembernek?


Nekem az első multis állásomra 3 körös interjú volt, de a másodikra nyolc (8!!). Ez utóbbiból az első telefonos, a többi két napra elosztva, és mind a két napra külön fizették a repülőjegyet oda-vissza (Európán belül). Az interjúk alatt szó szerint szétgrilleztek angolul és németül vegyesen, nehezebb volt, mint a doktori disszertációs védésem. Oké ebből már sejthető, hogy nem ajtónállónak jelentkeztek a bivalybasznádi Digi partner üzletébe, de ez a szintje is van a multis munkáknak. Worldwide top 10 brand, Németországi egység.

márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Ui: pedig a doktori disszertációmat se a Tokaj-Legalja “egyetemen” védtem meg, hanem Európa egyik vezető egyetemén külföldön. Csak hogy legyen összehasonlítási alap.
márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

"15. És magadat egy tehetségtelen sz@rnak tartod, vagy jó szakembernek?"


Teljesen atlagos szakembernek. Ismerek magamnal jobb szakembereket, akiket pl. egy Microsoft mar az elso telefonos korben kiszort, eselyuk sem volt.


"Nekem az első multis állásomra 3 körös interjú volt, de a másodikra nyolc (8!!)."


Melyik cegnel volt 8?

márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a 2/3-át a munkahelyeknek a KKV-k adják. Tehát akkor még a gyűjtőmultikhoz is a top 1/3 megy? Ha meghirdet egy multi egy állást általában rengeteg a jelentkező, minek vennének fel mindenkit?
márc. 9. 12:07
 20/37 A kérdező kommentje:
Ha jól sejtem oda könnyű bekerülni, amikor kis településre keresnek valakit kasszázni.
márc. 9. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!