Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány állást veszítettél el...

Hány állást veszítettél el már "helyezkedő" vagy "rangidős" kollégák miatt? Következő munkahelyen megéri őszintének lenni? Kitenni a végzettségeket, megmutatni a szakértelmet?

Figyelt kérdés

márc. 11. 10:14
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
83%

1. alkalom oké megeshet 2. alkalom gyanús 3. alkalomnál nehéz nem azt feltételezni hogy benne van a te kezed is a dologban, főleg mindezt ilyen rövid idők alatt.


Ahhogyan írsz, bocsi de nekem erőteljes arrogancia jön le. Te hipiszupi király vagy és mindenki aki nem ért veled egyet az hazudik vagy valamiben hibás.


Én ahhol dolgozom pár éve ott a 40-50 felvett emberből 2 lett összesen próbaidőn elküldve/kirúgva és mindegyiknél óriási személyes probléma volt az illetővel. (És nem 1 embernek volt velük gondja)

márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Az én kezem max annyiban van benne, hogy megvártam amíg elküldenek.


Már az első negatív benyomás után fel kellett volna állni

(pedig annyira megfogadtam, még amikor a legutolsó tartósabb melóhelyem végetért 2021-ben)!


Szerencsémre ebben is fejlődök!

Jelenleg már odáig se megyek el, hogy belépjek egy munkahelyre ahol már az interjú is kellemetlen vagy a körülmények lehetetlenek! Bocs, ha nekem magasra teszik a lécet, meg tették mindíg is, hát én sem fogom alább adni!


Mellesleg nemtudom biztos én vagyok a hibás ebben, de ha egy ember egy szállodába megy szobát foglalni és odaviszi a pénzét, azt szívesen látják! Tudják, hogy ebből élnek meg!


Itt meg (főleg a fővárosban), odamész egy állásajánlatra, odaviszed a tudásodat, a szakmai tapasztalatodat, meg a jeles , jó vagy minimum közepes szakmai bizonyítványodat aztán még méltatlanul viselkednek, meg még én érezzem magam cikibe?


Mit keresnek a piacon ilyen attitűddel?

De én vagyok a hibás, ha ezzel nem tudok azonosulni, hát persze, maximum akkor ha egyáltalán megpróbálok, mivel utána csak magamat hibáztathatom!


Kb: mint a "vadász-vadász te sz0pni jársz ide" féle viccben.

márc. 12. 07:53
 33/40 A kérdező kommentje:

Egyébként azt írtad ahol dolgozol a 40-50 felvett emberből összesen 2 lett elküldve próbaidőn belül.

Mennyi állt fel, és ment el saját magától egy éven belül?

márc. 12. 07:58
 34/40 A kérdező kommentje:

Van értelmük a szakmáimnak, van villanyszerelőim is, de még nem próbáltam benne munkát találni, mivel ez egy alapvégzettség ezen a területen, és itt egyszer tévesztesz!


Gumis és fotós végettségem is van, ezekből mindből szinte leginkább vállalkozóként lehetne jól megélni ami ugyanúgy munkakeresést jelentene csak üyfélszerzésnek hívják, plusz még az összes adó és járulékköltség is engem terhelne erre a jó kis belterjes magyar piacra ahol már eladtak minden jegyet, de hal alig akad..

márc. 12. 08:53
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelentkezel valahova 10 szakma ne legyen az önéletrajzon. Egy 2 elég, hogy lássák értelmes vagy és tudtál tanulni , lehet vmennyire elony is hogy ralatsz az adott területre meg ha nem is dolgoztál benne. Peldaul egy tüzépen mondjuk egy értékesítőnek erdemes beirnia bármilyen epitoipari szakmát, meg ha nem is dolgozott benne, mert van anyagismerete.
márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent a saját béredet meg ne ecseteld másnak. Sok magyar irigy itthon sajnos. Megmondod, hogy interjún megtiltották, hogy elmond és te ezt betartod. Ennyi , az ugy lezarva. Tovabba ha picit is jól ment akármelyik vállalkozásod azt sem célszerű hangoztatni. Hogyan tudta meg az öreg is aki 20 eve ottvan, hogy mennyit keresel?
márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

35 / 36.


Új kollégaként ha van rajtam sapka az a baj, ha nincs akkor meg az!


Az a röhely, hogy az utóbbi mukahelyeimen már szinte a beosztottak mondták meg mi legyen, és nem a főnökök, legtöbb helyen nincs vezetőség se csak vezetőnek kinevezett személyek, akiket semmi sem érdekel, csak hogy a munkát megcsinálják, de nem mndegy hogy ki csinálja meg!


Ha a régi jó kolléga akkor simi simi, meg ezaz pisti megy ez neked mutasd meg a fiataloknak!


Ha az új ember akkor meg na még szerencse, hogy ennyit meg tud csinálni, különben rúgnám ki a pcsába.


Ha egy kollektívának annyi ideje van, hogy 2-3 órát ülnek az ebédlőbe és beszélgetnek meg megy a keresztrejtvény / telefon stb vagy bagózgatni / boltba akárhova járkálnak, és elkezdik kitárgyalni mindegyikük bérét, én meg amikor rám kerül a sor, mondom, hogy nem válaszolok erre, akkor is egyből belémáll az összes, hogy de miért nem?


A legtöbb helyzetet nem lehet kikerülni, max elodázni.



Volt olyan helyzetem s amikor beosztottak két másik klléga mellé, és ránkbíztak egy triviális feladatot, de ezsközökl persze nem voltak hozzá, aztán az egyik "idősebb" elkezdte megcsinálni, de közbe mgyaráta is nekem, hogy mit meg hogy a harmadik csak figyelt passzívan, aztán aki "tanított" olyan kereztkérdéskbe meg lehetetlen helyzetekbe bonyolódott, hogy először is én hogyan csinálnám ezt meg ha ez se lenne meg az se hozzá, meg ennyi se ami most van.

Mondtam neki, hát nyilván akkor sehogy!

De olyan nincs, hát meg kell csinálni!

De mondom anyag meg szerszámok nélkül hogy?

Hozzak ottonról? Nem azt nem lehet!

A munkahely nem ad még alapanyagot meg szerszámot se?

Ne mondjak már ilyet, vagy ha nem tetszik ez a munka akkor minek jöttem ide dolgozni?

Miért nem megyek haza?

De ez csak egy közelítő szituációs példa volt a sok közül.


Volt olyan helyem is ahol recepciós voltam, a postást már látásból ismertem, meg beszélgettünk is és korombeli volt, aztán a "rangidős kollegám" meg mindenki előtt rámszólt, hogy ne tegezzem már, meg álljak egyenesen ha beszélek valakivel meg ilyenek.

Na ott szóltam rá, hogy szálljon le rólam, már jóhogynem mondja meg hanyas kabátot vegyek fel!

Na onnantól a hátam mögött ment tovább ugyanez, meg már a dpd-s express one os futár is úgy jött oda, hogy majd figyljem meg addig bstatnak amíg ki nem túrnak, mert az elődömmel s ezt csinálták (kb fél évg volt ott) Hát én három hónapig se, mert köv héten már ak felvett hozta is a közös megyeggyezéses papírt, meg hogy sajnálja de ez van!

márc. 13. 08:22
 38/40 A kérdező kommentje:
2015-ben még sokkal egyszerűbb volt melót találni, de ami most megy az egy komédia, mintha megelevenednének a Mucsi filmek!
márc. 13. 08:32
 39/40 anonim ***** válasza:
Sok helyen a régebbi kollégák szeretik ezt az oktatói szerepet is betolteni. Figyelj a fizetésed ugyanannyi miközben őket hallgatod mintha magad csinalnad szóval ezen ne görcsölj. Az elején nem árt ha az idősebb kollegak is látják, hogy komolyan veszed őket meg érdeklődsz. Meg segítesz nekik ahol tudsz. Persze a bér témát se feszegesd. Aztan egy jopar hónap után el lehet kezdeni a saját szárnyaidat bontogatni. Képzeld el fordítva: 20 eve ott vagy egy helyen , lehet, hogy teljesen be vagy màr csömörödve az egésztől, sőt elég sok magánéleti probléma, depresszió is lehet mar mondjuk 50 felett. Erre odatesznek melléd egy új embert aki saját maga akarja kezébe venni a dolgokat. Persze, hogy kiakadnak.
márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én három típust ismertem akit nem igen ért ilyen téren inzultus: 1. nagyon jó szakember volt és ez már az első pár nap alatt látszódott rajta 2. Fizikailag feltek tőle. Picit vicces de igaz. 3. Kevesbe ertett a dolgokhoz de jó társasági ember volt. Belépés után hozott "belépőként" sört a kollégáknak meg hasonlóak. Szoval mindenki avval főz amivel tud.
márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!