Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Törvényes, ha nem fizetik ki...

Törvényes, ha nem fizetik ki a túlórát?

Figyelt kérdés

Tavaly kifizették 150%-ban, ahogy az a szerződésben benne is volt...

Idén már nem, a log-ot meg törölte a HR-es, mondván túlórát csak hétvégén vagy ünnepnapokon fizetnek ki, akkor is csak akkor, ha a manager kéri, és csúsztasszuk le, mert nem fizetnek.

Nagy amcsi multi egyébként, contractor-ként.


Visszaírtam a HR-esnek, hogy tavaly kifizették, pedig sima hétköznap volt. Azt mondta nem igaz, ez mindig is így volt, ahogy ő elmondta :D :D


Amúgy nem nagyon szoktam túlórázni, de volt egy amerikai ügyfél akinek nagyon sürgősen kellett valami, így egy péntek este 2 órát vissza kellett maradnom. (Az akkor elérhető felettem lévő ötlete volt a visszamaradás, tehát nem is önkényes döntés).


Amióta ezt mondták, pontban 18:00-kor, meeting és mondat közben is felállok és lelépek/lecsapom a laptopot, egy perccel sem maradok tovább, ha kérnék se.


A csapatban amúgy mindenki csúsztatgat, van hogy 1-2 napokat is ha összegyűlik nekik. Én amúgy inkább a 150%-ot preferálnám.


Mennyire jogos? Mit lehet ilyen esetben tenni? Most 2 óra miatt nyilván nem vergődök, csak elméletben érdekel.

Előre is köszönöm 😊



márc. 12. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem törvényes, de sajnos nagyon ritka, hogy az ilyesminek következménye lenne.
márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Justinianus ***** válasza:
100%

"Most 2 óra miatt nyilván nem vergődök"

Ideális dolgozók vagytok. Nálunk ha véletlenül 10 perc nincs elszámolva (és egyébként 100% a pótlék, nem 50%, mint az Mt.-ben), rohannak a szakszervezethez... :)

márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Munkaidőkeret intézménye jogos és bevett dolog.
márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Törvényes.
márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alvállalkozóként van egy megbízási szerződésed, számlázz az szerint!
márc. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Contractorkent te szamlazol - miről is beszélünk?
márc. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5, #6 Nem csak magánvállkozó contractorok léteznek :)
márc. 13. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Hanem milyen “contractorok” léteznek még? Olyan nincs, hogy “contractor” is vagy meg munkavállaló is. Ha magánemberként dolgozol megbízási szerződéssel az egy elég ingoványos talaj (sőt az esetek 90%ban simán munkavállalónak fog minősíteni a bíróság), de ott is szerződés van, aminek ki kell terjednie a díjazásra,
márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!