Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a mozdonyvezető...

Szerintetek a mozdonyvezető szakmának milyen jövője van?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy akár csak 10-20 éven belül a mesterséges intelligencia (vezetés) átveszi a “hatalmat”?

ápr. 18. 02:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát ha belegondolsz, hogy tesla önvezető módja ma már simán elvisz A ból B be.

Mozdony kötött pályán megy csak, egyedül a sebesség az amit igazából irányítasz, szenzorokat sokkal könnyebb rajta elhelyezni egy autóval szemben.


Szerintem a visszafogó erő a befektetett pénz. A vonatot vagy fel kell szerelned önvezető mozdonnyal vagy át kell alakítanod ami nem kevés pénz. Ezeknek a karbantartási költsége jóval nagyobb mint a nem önvezetőknek, nem beszélve a megírt kódról.


Szóval tech oldalról igazából már most sincs akadája, viszont nem vagyok benne biztos, hogy pénzügyileg érdemes leváltani a mozdonyvezetőket.

ápr. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem tul fenyes
ápr. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
10-20 éven belül?! A metrónak már most nincs pilótája.
ápr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

#3 A 4 es metrón kívül mindnek van. Ott pedig gyakorlatilag semmilyen környezeti tényező nem változik. Nincs vágányváltás, nincs időjárás, gyakorlatilag közel ugyanazokkal a paraméterekkel tud futni a metro minden alkalommal.


Azért a valóságban van féktáv változás, kikerülendő vonatok és időjárás is. Mint írtam a technológia meg van hozzá, a kérdés az hogy kevesebbe kerül -e beruházni és fenttartani mint kifizetni mondjuk havi 1 milliót az emberi költségekre.

ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy @1-es mondta, ezt inkább gazdasági okok korlátozzák. Lévén a MÁV csak nemrég szerzett be új vonatokat, és pénzügyei miatt elég ritkán szeret váltogatni, én azt mondanám egy ideig még létezni fog. Sőt utána is szerintem, mint a pilótáknál, főleg inkább biztonsági okok miatt, mivel metróval ellentétben változhat hogy egy bizonyos gép éppen melyik utat fogja aznap megtenni.
ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

4. “A 4 es metrón kívül mindnek van.”


Tehát akkor még egyszer: már vezető nélkül jár a (4-es) metró.


“Azért a valóságban van féktáv változás.”


A valóságban rengeteg vezető nélküli vonat van már: [link]

ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem fog minden munkakör megszűnni a gépek miatt, mert akkor az emberek éhen halnak, nem lehet mindenki programozó vagy influencer. Szerinted nem lehetne már minden boltban önkiszolgáló kassza? Dehogynem, mégis sok helyen inkább eladók vannak.
ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

#6 Ha végigpörgeted akkor látod hogy a legtöbbje reptéri monorail vagy pedig föld alatti metró. Ezeket a legolcsóbb automatizálni mert a legkevesebb a változó amivel számolni kell és a rendszerek is jóval kisebbek.


De mint hangsúlyoztam nem a technikai oldal ami hiányzik hanem a pénzügyi.


#7 cégeket a profit érdekli nem pedig az hogy ki mit dolgozik.

Önkiszolgáló kassza rossz példa. 10 éve egy nagy tesconál az áruház teljes hosszában voltak nyitva kasszák azaz 10-15 kassza simán volt. Ma már este nincs nyitva egy sem, napközbe pedig max 1-2 a többi önkiszolgáló amire jut 1 max 2 eladó

ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

"tesla önvezető módja ma már simán elvisz A ból B be."

Hát nagyon nem :D Volt már több érdekes helyzetem azzal a szarral.

A vasúton sokkal egyszerűbb az automatizálás mint közúton, mert ott mindig ugyanott megy a vonat, minden centire ugyanott van minden, stb. Előre le lehet programozni centire mindent. Főleg a metróban, vagy más teljesen zárt pályán üzemelő rendszreknél, mert ott nagyon ritka hogy történik valami esemény. Ha bekeveredik egy ember az alagútba azt sem az automatika veszi észre, hanem egy diszpécser aki emberből van.

ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
nincs rá esély.
ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!