Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új munkáltató tudja ellenőr...

Az új munkáltató tudja ellenőrizni a régi munkahelyeimet?

Figyelt kérdés
Vezetve van ez valahol? Vagy csak az előző munkahelyemet tudja az az előtieket nem?

ápr. 28. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Max, ha telegonálgat.


A Tb kiskönyben látszik, de az "elveszhet".

ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy első mondta, ha veszi a fáradtságot és kikeresi a kontaktokat.

Inkább az alábbi két taktika van:

- ismerik a céget ahonnan jössz és "ismerettségi viszonyból fakadóan" barátilag kikérik a véleményt. Például, amibe én dolgozok elég "kicsi ipar" és rendszerint mennek a körtelefonok a cégek között, hogy "láttam XY nálatok dolgozott, tudtok mondani róla valamit". Erről sose fogsz tudni.

- Interjún megkérnek, hogy utolsó egy-két munkahelyről adj elérhetőséget a feletteshez és leinformálnak. Erről nyilván tudni fogsz.

ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Engem aztán hívhattak bármikor, hogy a volt dolgozómról telefonon mondjak véleményt. Soha nem tennék ilyet! Ugyanis jogilag aggályos...


Erre van a hivatalos út ->


"A munkáltató a munkavállaló kérelmére, ha a munkaviszony legalább egy évig fennállt, a munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) vagy legfeljebb az ezt követő egy éven belül a munkavállaló munkájáról írásban értékelést ad.

Az értékelés valótlan ténymegállapításainak megsemmisítését vagy módosítását a munkavállaló bíróságtól kérheti."


Forrás: Munka Törvénykönyve

ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 qkker1 ***** válasza:
89%
Egy pöppet jogellenes, mint azt #3 is írta.
ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
A beleegyezéseddel tudja, a komolyabb cégeknél pl. szinte mindenhol van HireRight background check belépés előtt.
ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Beleegyezés? Több fejvadásztól hallottam már vissza, mit mondtak rólam volt kollégák, főnökök. Ez egy kicsi orszàg
ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez elég ciki lehet: át akarjuk csábítani a dolgozód, mert jobb körülményeket, magasabb bért ígérünk neki. Tudnál róla mondani valamit?

Khm, hát nem hinném.

A mostani helyemen egész biztos, hogy leinformáltak. A főnökömmel egy irodában dolgoztam, de én nem is emlékeztem rá. Soha nem beszéltünk, de ismerte a kollégáim, tuti, hogy körbekérdezett rólam. Szóval ilyen informális módon lehet, de amúgy nem hiszem.

A TB-kiskönyved meg csak akkor kell leadnod, ha már aláírtad a munkaszerződést. Nagyobb cégeknél csak a HR-re, a közvetlen főnököd nem is fogja látni.

ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem lassan itthon is kikopik ez a másik utan való nyomozgatas végre, sztem jogellenes is lehet.
ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Kiköpik? A "hanyatló nyugaton" bevett, hogy végigkérdezik az előző munkahelyeket... Sőt pl az USA-ba még az albérletkiadásnál is leinformálnak az előző lakástulajnál (Nyilván nem Dél-Dakota külsőben, hanem egy New York/San Francisco-ban).
ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is jogellenes. Ha pl. azért mentél el, mert neked volt valami bajod, és nem békével váltatok el, soha többet ne legyen munkahelyed? Aztán lehet, hogy nem is te voltál a hibás.
ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!