Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most végeztem az egyetemen 3...

Most végeztem az egyetemen 3 hete, és még nem találtam munkát. Ha beregisztrálok a munkaügyi központba akkor ők fizetik a TB- met, vagy akkor is magamnak kell?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A munkaügyi csak akkor fizeti a TB-t, ha valami ellátást is kapsz tőlük.

Az önkormányzattól lehet kérni, hogy fizessék, ha szociálisan rászoruló vagy.

Ehhez nem elég az, hogy nincs fizetésed, vagyonod se lehet.

2011. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. jan. 26. 00:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző pontosan leírta.

Kiegészítésként annyit, hogy ha nappali tagozatos voltál, akkor a diákigazolványod érvényességéig +45 napig passzív jogon jogosult vagy a term.eü. ellátásokra (van TBd), nem kell fizetned.

2011. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen regisztráltatnám magam a Munkaügyi Központban, mert lehet, hogy egy munkáltató éppen végzettségű alkalmazottat keres, mint ami neked van. Nagyobb az esélye, hogy munkát találsz. Másrészt egy ideig kapsz munkanélküli támogatást. Igaz, hogy nem sok, de több a semminél.
2011. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Munkanélküli támogatást nem kap, mert nem volt munkaviszonya. Ha diplomája van, még a munkaügyis tanfolyamra se nagyon veszik fel. Nekünk kerek-perec megmondták, hogy a diplomások hiába jelentkeznek bármelyik munkaügyis tanfolyamra, nem fogják felvenni őket.

Annyi előnye lehet a regisztráltságának, hogy ha 1 évig sem talál munkát, akkor ha szociális és vagyoni helyzete alpaján rászorult, kaphat bérpótló juttatást az önkormányzattól. Vagy ha olyan munkáltató veszi fel, aki megfelel a törvényi feltételeknek és vállalja a továbbfoglalkoztatást, akkor a munkaügyitől a munkáltató kaphat bértámogatást.

2011. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 31. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!