Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » „A tanításokon át...

„A tanításokon át hosszú út vezet, a példákon át rövid és meggyőző. ” Ezért szeretnék összeszedni egy listát mely elsőkéből származó történeteket, tartalmazna állásinterjúkról. Kooperálnátok?

Figyelt kérdés

Mi volt az a momentum, ami nagyon ütött, és ami miatt utólag felvettek? (ha felvettek) Mi volt az a pont, ahol elszúrtad, mi rosszat mondtál? (ha nem vettek fel). Mért gondolod így? Mi volt a legmegizzasztóbb kérdés?


Légyszi írjátok oda milyen pozícióra jelentkeztetek, és ha gondoljátok a cég neve is hasznos lehet… De amit mindenképpen írjatok oda az az hogy mit tanultatok az esetből, valahogy így gondolom:


2011. okt. 3. 12:41
 1/4 A kérdező kommentje:

SIKER:

Gyakornoki pozícióra jelentkeztem annó: a kérdés az volt hogy miért jelentkeztél: erre azt válaszoltam „Hogy amikor megláttam a hirdetést, rögtön tudtam hogy ez az … ez az a munka amit csinálni akarok.” Akkor azt gondoltam h ez nagyon elcsépelten hangzott, de utólag kiderült h pont ez volt az ami miatt felvettek, látták rajtam hogy akarom csinálni. (Ezt utólag mondta a főnök.)


Tanúság: Lássák rajtad a szenvedélyes lékesedést.


FAIL:

A legutóbbi állásjelentkezésem során volt egy olyan kérdés hogy, „Mit gondolsz jelenleg a tudásodról, mit gondolsz képes lennél e meggyőzni egy ügyfelet a cég számára, milyen a kommunikációd?” én erre azt feleltem: Hát mivel kommunikáció szakot végeztem, így azt hiszem bátran, állíthatom hogy a kommunikációm hibátlan, és tényleg azok az emberek tanítottak akik behozták a kommunikáció fogalmát Magyarországra, tehát kijelenthetem hogy természetesen képes lennék bármilyen ügyfelet meggyőzni. Erre a fickó: „… nah jól van akkor…” de olyan hangsúllyal hogy éreztem hogy esélytelen a további...


Tanulság: Legyél szerény, mert ha nem vagy az, akkor azt hiszik, hogy nehezen vagy képezhető, és hogy tüzes fiatal bika vagy akinek még le kell törni a szarvát mielőtt normálisan lehetne vele együtt dolgozni.

2011. okt. 3. 12:42
 2/4 anonim válasza:

Ne haragudj, de ilyen helyesírással nem tudom, hogyan gondolod, hogy kifogástalan a kommunikációd. Bocsi, de inkább szólok, mert így a fenti kontextussal HITELTELEN. A hibás résznél szerintem nem az volt a baj, hogy fiatal, tüzes kezdő vagy, hanem az, hogy PÚDEREZTÉL. Senkit nem érdekel ez a maszlag, ennél jóval kreatívabb válaszokat is lehetett volna adni (szerintem). Ha érdekel, írhatok pár példát.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: állásinterjú, ahol pozitív benyomást tettem, azért volt, mert látták, hogy nem hazudozni akarok, elmondtam az igazat, hogy: tanulni akarok, ki akarom fizetni a főiskolám és kell a pénz, szeretnék ebben az iparágban dolgozni, stb. Nem akartam a nyalizós szöveggel jönni, inkább azt mondtam, nézzék meg, milyen vagyok, aztán majd úgyis kiderül. Megnéztek, ki is derült. 3 év alatt elég sokat léptem feljebb szerintem. Adottság meg ész kérdése, mennyire tudod kihasználni a lehetőségeidet.


Nem is értem, minek kér a sok zseni HR-es motivációs levelet olyan munkákhoz, amikből EGYÉRTELMŰEN kiderül, hogy az egyetlen motiváció a pénz, mert pl. érettségivel, vagy használhatatlan diplomával nem akar bolti eladó/kalauz/portás lenni, hanem pl. asszisztens, vagy személyi titkár. Ki az, akinek az az álma, hogy egész nap iktasson, meg leveleket borítékoljon?! Hát ez az... Hülyeség a motivációs levél, csak jobban ráneveli az embereket arra, hogy nyalizással meg a sok süketeléssel el lehet érni bármit is. (Hosszabb távon biztos, hogy nem.)

2011. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Itt most tanulságos történetek listáját szeretném összegyűjteni. Értsd: esettanulmányokat szeretnék olvasni, nem érdekel a véleményed a helyesírásomról, a motivációs levelek fölöslegességéről, vagy arról hogy mennyire ostobaságnak tartod tartod amit kérdezek, Sőtt az sem érdekel hogy szerinted hogy kellene csinálni, nagyon jó hogy te ezt mind tudod, meg hogy van kialakult véleményed, de itt és most ez mind nem téma. Történeteket kérek nem véleményeket és tanácsokat. Köszi...
2011. okt. 5. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

(NEM az előző vagyok.)


Értem én, hogy történeteket vársz, de már az alapfelvetésed is egy mítosz, ami nem feltétlenül igaz.

Az, hogy rövid történetekből jobban lehet tanulni - a te történeteid pl számomra egyáltalán nem voltak tanulságosak, a hozzá fűzött magyarázatod sem állta meg a helyét. Olyan, mintha megbuknál egy vizsgán és utána magyaráznád a bizonyítványod, miszerint a tanárnak rossz napja volt. Tényleg úgy érzed, hogy azon a helyen a szerénységgel volt gond? Szerintem inkább azzal, hogy nem adtál konkrét választ a kérdésre.


Várhatod, hogy ide írjanak rövid történeteket, és reménykedhetsz, hogy olyanok fognak írni, akik jobban átérezhették a helyzetet, mint te a példáidban és a történetek közt tényleg lesz néhány használható, de ebben a felállásban ez kicsit "vak vezet világtalannak" tűnik.


Ui: munkaadóként írom.

2011. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!