Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudok a képesítésemnek...

Nem tudok a képesítésemnek megfelelő munkát találni. (jelenleg környezettan szakos vagyok) Mitévő legyek, hol próbálkozzam munka reményében? Köszönöm a segítségeteket előre. Zs.

Figyelt kérdés
Hulladékgazdálkodási technológusként végeztem a Főiskolán, ill van kereskedelmi és Tb ügyintéző képesítésem B kategóriás jogosítvánnyal. Sajnos nyelvvizsgával még nem rendelkezem
2011. dec. 21. 14:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon néhány mérnöki szakot, az állam és jogtudományi kar fontosabb szakjait, néhány nevesebb közgázt, és az orvosi képzéseket nehéz elvégezni, a többi mind szemét, pazarlás, és felesleges. Nem nyújtanak sem versenyképes papírt, tudást meg még annyit sem. A mostani kormány nem tizedelte meg eléggé a szakokat. Ha rajtam múlna, minden szakból annyira lenne minimalizálva a keretlétszám, amennyire valójában szükség van. Akkor magasabb színvonalon, értékesebb szaktudást szereznének a hallgatok, és a munkájuknak is több becsülete lenne, többet keresnének.
2012. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

"TTK-ra jártam, matekra. "


Akkor látszik, hogy mitől vagy ilyen beszűkült nyomi. Majdnem az összes matematikus, fizikus, mérnök ilyen. Kb. mindenre köpködnek, szűk látókörűek. Bátyám is ilyen villamosmérnökként (bár ő a környezettant pont nem nézi le). Totál szerencsétlenek vagytok, semmivel sem vagytok jobbak az olyan senki bölcsész nyomiknál, mint pl. kommunikátor, szociológus, szabad bölcsész...stb.

A jog aztán tényleg kva hasznos mondhatom... Ha 10 évre szünetelne a képzés, akkor is túl sok lenne belőlük, erre a sok nyomi még mindig eszetlenül jelentkezik oda, mert milyen menő... Pedig csak magolni kell, de azt úgy, hogy vért izzadsz.

A közgázt meg szerintem hagyjuk, inkább nem kommentálom.:)


Részben igazad van, tényleg van sok felesleges dolog, jelenleg könnyű is bekerülni a legtöbb szakra, valahová túl sok embert vesznek fel...stb., de az is a nyomiság tetőfoka már, ahogy te nyilatkozol. Bár nem is tudom miért csodálkozom, csak rá kell nézni a %-odra.:)

2012. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Matekra jártam, de nem vagyok matektanár. Vállalkozó vagyok. A menyasszonyom építész, köztársasági ösztöndíjjal, látom mennyit dolgozik. Sok ismerősöm jár, vagy járt a felsőoktatásban, nagyjából belelátok, hogy hova mekkora teljesítmény milyen eredményre elég. Amiket felsoroltam, ott valóban sokat kell dolgozni, hogy eredmény is legyen. Van több aktívan dolgozó mérnök, ügyvéd, és egyéb általam említett szakot végzett ismerősöm (persze nem kettesre, dupla idő alatt), akik 3-400 nettokat keresnek, plusz juttatások. Az általam kevésbé becsült szakokat végzettek közül is sokan elhelyezkedtek, és kevesebbet keresnek, mint a mezőgazdaságban dolgozó, traktoros barátom. Csak hogy ő a maga 120-140 nettoját már 18 évesen megkereste, ellenben azokkal, akik még a bölcsész szakot is 2-3 év ráadással végezik el 24 éves korukra. Ez alatt meg lehet keresni egy kisebb falusi ház árát. Főleg, hogy a szülők a legtöbb esetben még nem kérik, hogy szálljanak be a büdzsébe.


De hogy rövidre zárjam a vitát. Majd minden szaknak van értelme, ha a megfelelő számban képzik a szakembereket, és azokat magas színvonalon képzik ki. A mostani rendszerrel csak a fiatalokkal tolnak ki, mert csak elpazarolják azt az időt, amit még a szülői ház oltalma alatt pénzkereséssel, takarékossággal tudnának tölteni. A menyasszonyom volt osztálytársa elvégezte a szociológiát 3 év alatt, most találkoztak. Kérdezte tőle, hogy akkor hogyan tovább? Mire ő azt válaszolta, hogy néz valami OKJ-t, mert ezzel nyilván nem tud elhelyezkedni....

2012. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!