Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ledolgozott nap után...

Mennyi ledolgozott nap után jár étkezési utalvány?

Figyelt kérdés

Egy Kft-nél dolgozom, mint titkárnő.

Decemberben 6 napot dolgoztam, 4 napot szabin voltam, 11 napon pedig táppénzen. A munkáltatom megtagadhatja erre a hónapra az étkezési utalványt adását?

Mert hallottam olyan véleményt, hogy a hónap felében dolgozni kell, hogy jogosult legyek, de volt aki azt mondta a munkáltató döntése ad-e vagy nem.


2012. jan. 17. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A béren kívüli juttatások köre az adott munkáltató jogkörébe volt utalva. Cégenként igen eltérő lehet, hogy mennyit,kinek és milyen feltételekkel adnak. A tatrós távolét értelmezése sem egységes. A cégek zöme 30 vagy 90 napos távollét után nem ad, más cégnél a gyeden lévő munkavállaló is kap. A cégnél kell/ene arra vonatkozó szabályozásnak, hogy mikor jár illetve mikor nem jár, és ennek alapján lehet csak eldönteni, hogy jogos-e a munkáltató döntése.
2012. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van. A munkáltató döntése, hiszen ez nem egy kötelezően adandó valami. Minden cégnél másképp szabályozzák le, hogy ki, mennyit, és milyen feltételekkel ad. Hogy nálatok ez hogy van, azt mi nem tudjuk.
2012. jan. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos az a baj, hogy már fél éve nincs munkaügyes és bérszámfejtőnk.

Barkóba alapon megy minden ilyen dolog.

2012. jan. 18. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!