Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a cnc munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindehol mást hallok és mást olvasok!

Valahol azt mondják és írják hogy hiányszakma és jól megfizetik máshol meg azt hallom és olvasom hogy alig akarják megfizetni több müszakba kell dolgozni aprópénzért stb.!

Most akkor mi az igazság?



2012. dec. 24. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyan cégnél dolgozok, ahol sok cnc van...


Kelet-Magyarország... multi... a gépbeállítók jól keresnek, azokon a sorokon, ahol jó a termelés, kb 200-300 ezret hazavisznek. A gépkezelők változóan... minőségi darabbér van, van, ahol csak minimálbér meg műszakpótlék, van, ahol erre rájön kb 20-30%. Plusz kb havi 13-14e cafeteria.


A párom szintén cnc-s, egy szintén Kelet-magyarországi kis cégnél, szakképzett... így kapja meg a szakmunkás minimálbért+műszakpótlékok+havi 15e kajajegy.



A gépbeállítók ott is a dupláját kapják kb.


De ez kelet...

2012. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tényleg szinte mindenfélét olvasni erről a szakmáról, jó lenne tudni, hogy ezek a hatalmas véleménykülönbségek miből adódnak.


Itt egy érdekes blogejegyzés - először érdemes elolvasni a cikket és utána a kommenteket:


[link]

2012. dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Nah akkor... első hsz. vagyok...


Elolvastam a blogot... nincs itt semmi ellentmondás...


Az előbb gépkezelőkről és gépbeállítókról írtam. A programozás külön kategória.


Nálunk a cégnél (nagy létszámú multi) talán 2 olyan dolgozó van, aki a semmiből fel tud építeni egy programot. Ezt értsd úgy, hogy megkapja a vevői rajzot, kidolgozza, hogyan lehet megoldani, megírja a programot, ha kell, megtervezi és legyártatja a szerszámokat. Egy új projektnél gyakorlatilag a nulláról... nem is tudja senki, ők mennyit keresnek...


Viszont ezt a szintet nem tudod a suliban megtanulni! Ehhez érteni kell a szakmát, komoly térlátás kell, és sorolhatnám....


És ez tényleg hiányszakma, és tényleg jól megfizetik... de ők nem egyszerű cnc-sek. ;)

2012. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hello!Én egy egyedi automata célgépeket gyártó vállalatnál dolgozom egy megmunkáló központon.A gépek forgácsolt alkatrészeit gyártjuk, amik legtöbbször egyedi bonyolult kis méretű munkadarabok.A munkaköröm: Egy rajz alapján az adott nyersanyagból(ami lehet bármi a fa kivételével:))elkészíteni a kész munkadarabot.Programírás,szerszámozás,készülék készítés, megfogások tervezése...Mindezt havi netto 140 ezer+20 ezer caffeteria-ért.Ebben benne a műszakpótlék, havi 1-2 szombat.Mindez Bács megyében.
2012. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
.
2012. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Elolvastam a blogot... nincs itt semmi ellentmondás..."


Nincsen? Esetleg elvolastad a kommenteket is? Ezek szerint nem.


Ugyanis 47 hozzászólásból egyetlen egy pozitív visszajelzés sem volt, hogy ez a szakma keresett és jól fizet. És nem csak pályakezdőktől, de még harcedzett CNC-sektől sem. Pontosan ezért nem érti a kérdező sem a dolgot és tette fel ezt a kérdést. Persze rá lehet mondani, hogy 47 komment nem túl sok, de azért akkor is igencsak gyanús.


Egyébként a fizetesek.hu-n megnéztem CNC programozó átlagban Bp-n 200k körül kap bruttóban, a CNC forgácsoló egy picit kevesebbet. Mindkét minta nagyjából 90 elemű. Bár ezzel már lehet valamit kezdeni, "jól megfizetettnek" semmiképp sem nevezném.

2012. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor most érdemes lenne gépkezelő és gépbeállító tanfolyamra elmenni?

Kelet pest megyén lakon Bp. mellet!

2012. dec. 30. 14:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Veszteni nem veszíthetsz vele... sőt!


Csak nézd reálisan: nem fognak két kézzel kapkodni utánad, és több százezret ígérni, csak mert ilyen végzettséged van!


Viszont: nagy eséllyel rövid időn belül el fogsz tudni helyezkedni. És ha megismered az adott cég gépeit, projektjeit, kitanulod a forgácsolás minden csínyját, megtanulsz programozni, akkor 4-5 év alatt eljuthatsz egy olyan szintre, ahol már megfizetnek... de ehhez is sok munka kell, és olyan munkahely, ahol van lehetőséged további képzésekre, és ezek után előrébb jutni!

2012. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak 200 ezret veszítenék! :D Amúgy kösz!
2012. dec. 30. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Igazából nem rossz a szakma ha el tudsz mozdulni otthonról... Én keletről jöttem Győrbe egy kis maganceghez.Egyedi gyártásban esztergalok,én programozok,szerszamozok stb.havi 300mindig meg van,és meg az alberletemet is fizetik.DE... Arra készülj fel hogy kezdőkent rohadt nehéz elhelyezkedni.mig idáig eljutottam vagy 3x szidtam az eget hogy miért ezt csináltam meg.mellesleg elég idegőrlő szakma.Allandoan a nyakamon vannak hogy kész vagyok e mar :) azert sok sikert
2013. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!