Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a cnc munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindehol mást hallok és mást olvasok!

Valahol azt mondják és írják hogy hiányszakma és jól megfizetik máshol meg azt hallom és olvasom hogy alig akarják megfizetni több müszakba kell dolgozni aprópénzért stb.!

Most akkor mi az igazság?



2012. dec. 24. 15:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Magyarország keleti részéről írok,mondhatni két és fél éves tapasztalatom van egy nagyobb multinál,cnc maró,egyedi gyártásban dolgozom. Még fél év és megyek tovább Győr,majd külföld mert amit itthon fizetnek az kevés. A fiatalok (mint én is) mennek külföldre,mert az itthoni fizetésből nem lehet tervezni. Multinál többműszakolás van,általában csak gépkezelés ( korrekciózás,szerszámozás,karbantartás) és szakmunkás minimálbér.


Kisebb cégeknél meg elterjedt,hogy nem jelentenek be normálisan vagy épp megfizetni nem akarnak ,esetleg minden selejtnél fizetheted az anyagárat. Tapasztalat. Viszont járhatsz jól is,mert családias a légkör és ha beválik tökéletes biztos háttér.


Hiányszakma valóban,mert akik értenek hozzá vagy megtanulják (igaz életed végéig tanulhatod mert folyton újulnak a dolgok) ,de ők kimennek külföldre vagy utaznak mindig jobb fizetésért,mert rájönnek hogy a sok stressz nem éri meg ezt a kis pénzt. Ráadásul több millió ft-os gépekről beszélünk amin dolgozol + a szerszámok.


Én is bántam az elején,hogy ezt tanultam mert ha megnézek akármilyen álláshirdető oldalt akkor körülbelül ezeket találod meg:pincér,szakács,programozó(java,css,html),vagy bármilyen IT-s.


A szakma megtanulása sok önszorgalmat igényel és ráérzést,de szeretni is kell amit csinálsz másképp nem éri meg és nem is leszel úgy a legjobb. Fel kell készülnöd a sok okos technológusra ,akik azt hiszik majd ők az okos részleg,miközben te fogod látni mi hogyan működik a valóságban.


A szakma elvégzése után dolgozz benne pár évet majd menj egyetemre gépészmérnöki szakra,egyrészt lesz már rálátásod a műszaki életre,másrészt szakmával kitörölheted a fenekedet. Túlórák,elvárás - alacsony fizetés,sok stressz. (Mikor lesz kész?)


Kicsit negatív voltam...Ha ügyes vagy,szorgalmas és jó érzéked van hozzá akkor sikeres lehetsz a szakmádon belül,legyen az bármi. Élelmesnek kell lenni,jó kapcsolatokat kialakítani és tanulni,nyitottnak kell lenni. Szép szakma,mert a "semmiből" teremtesz valamit. :)

2017. jan. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!