Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sürgős! Nem akarom adósságokba...

Sürgős! Nem akarom adósságokba verni magamat, sem a családomat. Inkább segíteni szeretnék rajtuk! Aegon biztosító manager megújító programjáról információ? Érdemes belevágni? Nagyon kellene a pénz! (többi lent)

Figyelt kérdés
Elnézést, hogy ide írok, de itt vannak a "legtöbben" és tanácstalan vagyok!Álláshirdetésükben vállalkozókat keresnek, felsőfokú végzettséggel. Feladat biztosítások értékesítése személyesen, telefonon és tréningek vezetése a későbbiekben, esetleg toborzás! 6 Hónapos program lenne, ami alatt kapnál valamennyi fizut is. PSZÁF vizsga és vállalkozó igazolvány kötelező.( kezdő vállalkozó volnék, valamennyi kedvezmény járna is. Érdemes volna belevágni?Meg lehet belőle élni? Hallott erről valaki? Milyenek a munkaviszonyok az Aegonnál? Vagy ez is egy szép nevű biztosítósdi- házalós burkolt munka.Jó ideje nem találok munkát sajnos, szinte már bármit elvállalnék... Kérem akinek van tapasztalata ebben segítsen. Szívesen várom a véleményeket is!
2013. febr. 20. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy szép nevű biztosítósdi- házalós burkolt munka, ahogy mondod. Sőt még neked kell kifizetni a 20-30 ezres "képzésedet" hogy ügynök lehessél.....
2013. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én elkezdtem egy hasonlót, csak nem az Aegonnál. 2 hetes képzésből 1 hetet megcsináltam, mert közben rájöttem, hogy nekem egy biztos munka kell, nem olyan, ami jutalékos.

Ez is olyan, hogy annak jó pénz, aki már felül van, de ott meg kevesen vannak.

Szerintem ez is hasonló lehet. Legalábbis írtad: "Feladat biztosítások értékesítése személyesen, telefonon és tréningek vezetés"

Én nem vagyok az a típus, aki idegenekhez becsenget, vagy idegeneket felhív telefonon, hogy rábeszéljem őket valamire.


Lehet te sikeres leszel benne, s fejlődni fogsz. Nekem valamiért nem jön be ez a fajta munka.Főleg, hogy a megkötött biztosítások után fizetnek általában, s lehet lesz olyan hónap, amikor nem sikerült egyet se kötnöm.

2013. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
S valóban jól írta az első, hallottam olyanról, ahol neked kell fizetni a képzéseket. Volt kolléganőmnél pl. kifizették a képzést, de utána a fizetéséből levonták. Plusz utazott össze-vissza, ahol a képzés volt, pl. Budapestre, vagy a Balatonra.
2013. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddig válaszokat, még annyi megbízási szerződéssel vennének fel. Részt kellene vennem egy négy napos tréningen, majd ezután Pszáf vizsga. A 6 hónap alatt továbbképzések.....
2013. febr. 20. 21:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt mondták, a szállás és ellátás a 4 napra ingyenes, csak a PSZÁF vizsgadíjat kell kifizetnem. Máshol olvasgattam, hogy a tanfolyam ára 20-30 ezer körül mozogna amúgy... Így is megéri nekik? Ha nem sikerül a vizsga elsőre?
2013. febr. 20. 21:28
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

S kell a továbbképzésekért, vizsgákért fizetned?

A fizetés mi alapján van?

2013. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy ha kiváltod a vállalkozói igazolványt, akkor onnantól akkor is kell fizetned a minimálbér után fizetendő járulékokat, ha egy fillér bevételed sincs abban a hónapban. Persze ezt nem nagyon mondják sehol.


Ilyen melókat másodállásként érdemes(?) csinálni, mivel abban az esetben már a főállásból levonták a járulékaidat, így ha ebből nincs bevételed, akkor nincs kiadás se.

2013. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jutalékok alapján kapnám a fizut megbízási szerződéssel. Ezzel sem igazán vagyok tisztában. Több mint egy órát beszélgettünk. Nagyon megnyerő volt a hölgy.Talpraesett meg minden. Sok dolgot megkérdeztem egyébként. Amit el is mondott tisztességesen. Csak ugye h leülepedtek itthon a dolgok már nem annyira vonzó. Tudom aki talpraesett azok közül sokaknak bejön! Nagyon is! Jól keresnek vele. Nem tudom, hogy lenne- e ügyfélkörön amiből megélhetnék. Sajnos az a baj pl az életbiztosításokkal, hogy a közel 10 vagy 15 év fizetés után mégsem azt kapja az ügyfél, amit anno megigértek neki, ilyen hozam.. olyan hozam stb... még van, hogy kevesebbet amit befizetett. Emiatt már szkeptikusabbak az emberek a kötésekkel szemben, mert hallják és látják ezeket.Az autóbiztosításoknak meg most volt a fordulója. Az új autók közül meg nem sokat adnak el mostanság....Nehéz ez na..
2013. febr. 20. 21:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól írod. Ez kb azt jelenti, hogy olyanra beszéld rá az embereket, amibe te magad sem hiszel, hogy jól működik. Viszont azt kell nekik bemagyarázni, hogy milyen szuperül járnak.

Magyarul jól kell tudni hazudni,manipulálni. Nekem ez nem ment volna.

2013. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van hazudni kell szemrebbenés nélkül. Pl nekünk is mondták, hogy az ügyfélnek legkedvezőbb ajánlatot fogják adni. A nagy túróst, azt ajánlják, ahonnan több jutalék jön a cégnek, így az ügyfél lehet szarabbul jár, ha utánaszámol a dolgoknak.

Ehhez a melóhoz vastag bőr kell és pofátlan beszédkészség, meg ugye mindenképp el kell érned a szerződést, különben nem kapsz semmit.

Az csak a beetetés, hogy ezt nem kell fizetned meg azt, előbb utóbb úgyis bevasalják rajtad, ráadásul a jutalékod is a szerződésed értékétől függ. Nem beszélve arról, hogy az ügyfelek felkutatása, felhívása, felkeresése is a te költséged. Lehet egy héten te beszélsz 20 emberrel, abból egy sem köt szerződést és máris mínuszban vagy.


Szerintem nem éri meg.

2013. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!