Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így vajon fogják fizetni a...

Így vajon fogják fizetni a munkába járás költségét?

Figyelt kérdés
kb. 3 éve dolgozok egy állami cégnél, eddig budapesti lakcímem volt, de örököltem egy 50 km-re lévő házat, szeretnék ott lakni vonattal be tudok járni, de 35000 ft a bérlet, elvileg azt olvastam, hogy a 86%-át fizetni kellene, a főnököm is engedélyezi nekem, de az ő felettese nem tudom, hogy fogja-e... Viszont a fizetésemből nem tudom megvenni, mert meg is kell élni.

2013. márc. 21. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

"elvileg azt olvastam, hogy a 86%-át fizetni kellene,"


Nincs ilyen szabály. Ha akarja, fizeti a munkáltató akár a teljes költséget is, ha meg nem akarja, akkor nem.


Amúgy meg rossz helyen kérdezősködsz. A főnöködnek semmi köze a vállalat pénzügyeihez. A HR-től kell egy e-mailt szerezned, hogy fizetik-e vagy sem.

2013. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2013. márc. 21. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Kell nekik fizetni, de lehet, h egy idő után megunják és felvesznek helyetted egy kevéssé macerás embert, akinek nem kell fizetni.
2013. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A közigazgatási határon kívülről bejáró dolgozók bejárási költségének (menetjegy, bérlet) 86 %-át a munkáltató köteles megtéríteni. Ez nem választás kérdése, hanem kötelező.

Ez a hivatalos verzió...


Aztán van sok alja munkáltató, aki vidékieket pont ezért nem vesz fel, vagy azoktól szabadul meg legkorábban.

Ez az életből vett verzió...

2013. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, valóban köteles a bérlet árának legalább 86%-át fizetni. (Az én cégem pl. 100%-ban téríti.) De tényleg járhatsz pórul, mert leépítéskor az elsők között leszel, akit kirúgnak, mert drága vagy. De rendőr vagy egyébként? Mert ha igen, akkor mondjuk ettől nem kell félned.
2013. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!