Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor lesz ennek a kilátástala...

Mikor lesz ennek a kilátástalanságnak vége?

Figyelt kérdés

Költői kérdés. El vagyok keseredve mélységesen. Fél éve nincs munkám. Minden nap jelentkezek, önéletrajzot szerkesztek, hétvégén oktatásra járok. Mégis a nagy semmi.

A csekkeket meg fizetni kellene. De miből? A 22000 Ft-ból? Mit eszek akkor?


Mindenhonnan csak azt hallom, hogy azért nem hívnak be sehová, mert az ott dolgozók az ismerőseiket juttatják be. Hát ha ebből indulok ki, akkor nekem befellegzett.



#munkanélküli #pénz nélkül #kilátástalanságban #elegem van az egészből
2013. márc. 27. 07:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyanús, mintha direkt arra játszanának, hogy bedőljön a gazdaság. Minél kevesebben dolgozunk, annál kevesebb az adóbevétel és ez idővel kihatással lesz mindenre..
2013. márc. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de az biztos hogy dolgoztam szorgalmasan éveken keresztül és amikor szorult helyzetbe kerülök önhibámon kívül, akkor 3 hónapra kiszúrják a szemem annyi pénzzel ami még a rezsit sem fedezi. Rendes adófizető polgár voltam. Az ilyen élethelyzetek pedig nem arra ösztönzik az embert hogy az is maradjon.
2013. márc. 27. 07:57
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak ismerőssel lehet bejutni munkahelyekre. Hajtani kell, sok száz vagy ezer önéletrajz és sikerülni fog. Nem szabad feladni.
2013. márc. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Csak hát fél év itthon lét és sok befizetetlen számla után, már kezdek megkeseredni. Nem látom a kiutat.

Már interjún sem voltam 3 hónapja. Az e-mailekre se válaszol senki..... Fogalmam sincs mire gondoljak, miért van ez.

2013. márc. 27. 08:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos munkakaresési idő Mo-on 16 hónap. Te még csak 6 hónapja nem dolgozol.

Én itt vagyok 15 hónapja munka nélkül, 2 ffokú nyelvtudással, 2 egyetemi diplomával, közel 20 év munkatapasztalattal és nekem se válaszolnak semmire, régebben jártam interjúkra, úgy, ahogy írod, december óta még interjún sem voltam.

Szüleim már nem élnek, férjem nincs.

N/42

2013. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakmában keresgélsz? Hány pályázatot küldtél szét, hány interjún voltál eddig?


#1-es vagyok

2013. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mi lesz velünk?
2013. márc. 27. 08:44
 8/13 A kérdező kommentje:

#1-es:

Fél év alatt, napi elküldött pályázat átlagba. Ami jobb napokon (amikor több hirdetést találok) akkor 8-10.

Emellett, ahol telefonszám volt ott hívtam őket azonnal. De volt amikor a feltették a hirdetést, 1óra múlva meg közölték hogy már betelt a pozíció (pedig akkor még nem is mondtam magamról semmit)...

Az első 3 hónapban 3 interjút sikerült kicsikarnom. Azóta, az utóbbi 3 hónapban 0.

2013. márc. 27. 08:48
 9/13 A kérdező kommentje:

Az lemaradt valamiért, hogy a napi átlagom 3-4.

Ezek azok amikre úgy gondoltam tuti befutó lehetnék.

Ennél persze többet is elküldök, de azokra kevésbé tartom magam esélyesnek, mert ott hiányzik valami amit nem tudok teljesíteni a feltételek vagy előnyök közül.

2013. márc. 27. 08:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy milyen szakmában keresel, ezen az oldalon próbáltad már?


[link]


Itt eleve kiszűrik a fejvadászós/közvetítős hirdetéseket.

2013. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!