Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 100ezer ftos nettó fizetés...

100ezer ftos nettó fizetés itthon vagy élet Angliában?

Figyelt kérdés

Könnyű munkárol lenne szó az biztos ismerem a főnököm és nem kellene költenem rezsire se szal mindd mehetne más dolgokra mert szüleimnél élek, mármint itthon, de Angliában több lehetőséget látok.. Viszont az meg ugye lottó.. de új lenne minden.

Ti melyiket választanátok?



2013. márc. 31. 20:36
1 2
 1/15 Catsy La Momohana válasza:
69%
Ha engem kérdezne vki, Anglia lenne a válasz... Bár én inkább Skóciába mennék...
2013. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nemtudom saját életet akarok... bár jó dolog ez, hogy itthon eltartják a fenekem úgymond... de sok jövőt nem látok benne az a százezer meg még igyis nagyon gyorsan elmegy..
2013. márc. 31. 20:41
 3/15 anonim ***** válasza:
16%

Én Angliában élek, de a helyedben végig gondolnám. Melyik a jobb élet? Magyarország:

-100 ezer tisztán (ahogy írod nem kell költeni semmire).

-saját külön szoba a szülői házban. Vagyis megszokott környezet ahol úgy élsz ahogy akarsz.

-barátok, rokonok mindig ott vannak.

-Jó meleg nyár, és rengeteg szórakozási lehetőség.

- nyaralni menni Angliába bármikor


Angliában,

- ha szerencséd van akkor valami segédmunka létminimumi fizetéssel ami jó esetben 950-1000 fontot jelent

- egy kis szobában élni egyedül, de a házban hatod-nyolcad magaddal vadidegenekkel akikkel vagy kijössz vagy nem. Vagyis vannak szabályok amiket be kell tartanod

- egy kis magány, és később a keserű érzés hogy szép lassan elveszíted azokat akik fontosak neked (barátok)

- mivel legtöbbször szél, eső van, így az állandó lehangoltság

- mivel elég drága az élet így mindig megfontolni hogy mit mire költs, főleg ha spórolni is akarsz.

- kevesebb szórakozási lehetőség..


Én mondjuk szerencsés vagyok, mert családostul élek kint, egy nagy háza bérelünk, és nagyon jól keresünk a párommal.. De legtöbben nem így élnek..

2013. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
ja, és ne felejtsd el. Angliában a szállás,és a tömegközlekedés a legdrágább..A fizetésed nagy részét ez el is viszi..
2013. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszi hasznos volt nagyon az irásod.. elgondolkodtat.. csak én meg pont magyarországon unok már mindent kegyetlenül... alig vannak szórakozási lehetőségek is.. mindig ugyanabba a diszkoba jarunk kb két éve mert nincs más.,. Ugyhalottam kint az emberek is sokkal kedvesebbek.. pláne a nők. Meg nincs az mint itt.. hogy mindig kèrdezgetik hogy mennyit keresel... meg utalnak rá
2013. márc. 31. 21:14
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

"- ha szerencséd van akkor valami segédmunka létminimumi fizetéssel ami jó esetben 950-1000 fontot jelent"


Miért szerencse a segédmunka? Aki egy kicsit is értelmes, és tud is angolul, annak ennél sokkal jobb lehetőségei vannak!(Ne a képzetlen, nyelvet nem beszélőkből indulj ki, akik nagy mellénnyel indultak neki, majd hazamentek szidni az országot!)



"- egy kis szobában élni egyedül, de a házban hatod-nyolcad magaddal vadidegenekkel akikkel vagy kijössz vagy nem. Vagyis vannak szabályok amiket be kell tartanod"


Igen, kezdetben valóban szobát kell bérelni, de mi ebben a rossz? A magyarok nagyon odavannak a saját, nagy lakásért, amit aztán nem tudnak fizetni. Itt is van lehetőség lakásbérlésre, csak a kezdetben "kell" szobában lakni.(bár én még 2500 font mellett is szobát béreltem, mert jók voltak a lakótársak, és csak 2 másik ember volt.) A magyarok olyan lakásokat adnak ki, amelyben 10-en is lakhatnak, olyanba nem kell menni, ennyi! Van választási lehetőség.



"- egy kis magány, és később a keserű érzés hogy szép lassan elveszíted azokat akik fontosak neked (barátok)"


Ja, mert itt talán nem lehet ismerkedni, kapcsolatot teremteni? Agyam eldobom, ha valaki ilyennel jön! Otthoniakkal lehet telefonálni, Skype-olni, ugyanaz mintha egy kocsmában beszélgetnénk. Nem kell begúbózni és elzárkózni a helyiektől!



"- mivel legtöbbször szél, eső van, így az állandó lehangoltság"


Kinek, mi, de engem az időjárás érdekel a legkevésbé, jobb életem van mint otthon, kit érdekel milyen az idő? Aki ilyenekben látja egy ország hibáját, az soha nem fog tudni beilleszkedni, mert mindent a magyar dolgokhoz hasonlít!



"- mivel elég drága az élet így mindig megfontolni hogy mit mire költs, főleg ha spórolni is akarsz."


Igen, drága, de azért nem kell attól tartani, hogy hó végére nem marad semmi, még minimálbér mellett sem! Persze nagy igények mellett már más a helyzet. Hozzáteszem, otthon is a nagy igények okozzák a legtöbb ember megélhetési gondját!



"- kevesebb szórakozási lehetőség.. "


Ez a legnagyobb hülyeség, amit írtál! Szórakozási lehetőségek tárháza korlátlan! Mozi, színház, étterem, koncert, kiállítás, autóshow, stb, stb, minden van, minden mennyiségben, sőt, sokuk ingyenes is! Magyarországon egyedül Budapesten, esetleg egy két nagyvárosban van szórakozás, vidéki kisvárosokban semmi nincs, max város napja.


Nagyon az jön le az írásodból, hogy távol akarod tartani Angliától a kérdezőt! Az otthoni 100.000 Ft-ból, még ha eltartják, akkor sem fog tudni Angliába kiruccanni! De persze szerinted maradjon otthon hiszen remek a szórakozás, süt a nap, meg ott vannak a barátok! Ja! Akkor te vajon miért vagy itt? Ha otthon minden jó, akkor miért nem mész haza? Nagyon nem szeretem azokat, akik állandóan azt mondják, hogy otthon minden milyen jó, és itt minden rossz! Tessék, haza lehet akkor menni!

2013. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod... hat igen.. pont errol beszelek, hogy jövő szempontjábol mindenképpen több értelmét látom mint itthon... Nincsenek nagy igényeim de ebböl a fizetésből sose fogok tudni elutazni.. vagy bármilyen változatos életet folytatni.. mivel itthon a három sík ugyanolyan mozin meg két szórakozóhelyen kivül, nagyon máshova nem lehet járni.. pláne, hogy alapból se szeretem a magyar mentalitást.. sosem fogunk össze irigyek vagyunk egymásra... lényeg hogy 23 éves létemre kicsit keveslem a hétköznapi teperés a munkába majd utána hétvégenuaz a diszko vagy strand.. és ez életem végéig
2013. márc. 31. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is Angliában élek. Valóban a lakhatás és a közlekedés az ami a legtöbbet elviszi a fizetésből de így is sokkal jobban élek mint otthon. Igaz az,hogy ha spórolni akar az ember akkor azt minimálbérből nehezebb de nem lehetetlen. Én minimálbérből élek és egyedül bérlek egy studio flat-et de jól kijövök a fizetésemből és marad szórakozásra is. Szórakozási lehetőség rengeteg van. Szó szerint egymás mellett vannak a bulihelyek.A csajokról inkább nem írok véleményt :) Maradjunk annyiban,hogy valóban kedvesek :)
2013. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mondtam én:D!!! Olyanokat hallottam.. de szerintem ezt nem kell mesélni.. mivel jobb az élet így mindenki sokkal nyitotabb mindenre., és nyugodtabb nincs az az örület mint Nálunk
2013. márc. 31. 21:37
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

ma 21:20

Én senkit nem akarok távol tartani Angliától. Aki akar az úgyis kimegy, Van aki jól érzi magát, van aki nem.

Én itt kint egy munkaközvetítő irodában dolgozom és nap mint nap látom, tapasztalom,hogy az emberek ugyanúgy el vannak keseredve, ugyanazok a gondok érintik mint otthon.

Inkább megírom az igazat hogy bizony itt kint sem másabb az élet. Azt meg hogy valaki szerint nem gond hogy nyolcad magaddal élsz egy fedél alatt.. nos igényesség kérdése. Én budapesti lányként otthon sem éltem idegenekkel. Azt írni hogy kint is rengeteg szórakozási lehetőség van.. Igen van, de fizesd meg.. Mondom én úgy hogy rendszeresen járunk koncertekre, és amikor 1 jegyre kiadok 150-200 fontot az nem nevezhető olcsónak..

Nem is olyan régen néztük, hogy otthon egy éttermi ebéd 5-6 fontba kerül az itt kint 10-15-20 font.. Szóval nem árt ha tudja a kérdező hogy kint az élet nem olcsó..

Ja, és ismerkedni is lehet, és ha a kérdező megfogadja az ember tanácsát akkor messziről kerüli a magyarokat.. Itt kint a magyarok csak érdekből barátkoznak. Külföldiekkel is lehet barátkozni (nekünk is van sok külföldi barátunk) de ők velük teljesen más a helyzet. Sok szokás ami otthon élmény volt legyen az könyv, film vagy bármi, az nekik tökidegen..

Szóval tévedésben vagy ha azt hiszed bárkit le akarok beszélni. Ellenkezőleg. Én mindenki sikerének örülők ha elért valamit.. Csak nem árt ha tudja hogy jelen pillanatban hogy a szülőknél él, és a pénzét nem számlákra, albérletre kell költenie, amíg a disco az élete addig jobb otthon.. Ráér akkor kijönni ha van életcélja..

De a kérdező tudja.

Ha úgy dönt kint jobb lenne neki, akkor elsőként kívánok neki sok sikert...

jó éjszakát

2013. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!