Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 100ezer ftos nettó fizetés...

100ezer ftos nettó fizetés itthon vagy élet Angliában?

Figyelt kérdés

Könnyű munkárol lenne szó az biztos ismerem a főnököm és nem kellene költenem rezsire se szal mindd mehetne más dolgokra mert szüleimnél élek, mármint itthon, de Angliában több lehetőséget látok.. Viszont az meg ugye lottó.. de új lenne minden.

Ti melyiket választanátok?



2013. márc. 31. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
150-200 font egy koncert? Hát nem tudom... Gondolom a kérdező nem ilyen drága szórakozási lehetőségre gondolt hanem sima bulikra és egyéb kikapcsolódásra. Oda a belépő leginkább ingyenes. Az ital megfizethető egy átlag keresetből. Étterembe meg felesleges menni mert az Icelandban és a Tescóban 1 fontért kapható dolgokat melegítik meg :D Én az ilyesmit kihagyom. Mekibe megkajálok 3-4 fontért :)
2013. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

"Azt meg hogy valaki szerint nem gond hogy nyolcad magaddal élsz egy fedél alatt.. nos igényesség kérdése. Én budapesti lányként otthon sem éltem idegenekkel."


Senki nem mondta azt hogy 8 ember lakom együtt. Soha nem is laktam. Van rengeteg kiadó szoba, én mindig olyat kerestem, ahol maximum 3 másik ember lakott! Persze vannak érdekes történetek, főleg magyar irodák által kiadott lakások esetén, ahol sokan laknak, de akkor nem oda kell menni, ennyi az egész. Amúgy is a szobabérlés szocializációnak sem utolsó, hiszen van az embernek társasága, akikkel el lehet menni ide-oda. Kikérem magamnak, hogy azt állítsd, hogy aki szobát bérel, az igénytelen! Nagyon igényes, szép lakásokban voltak a szobáim ahol laktam. Nyílván nem az indiai negyedben lakom, mint sokan. Inkább lakom egy szobában, szép környéken, szép helyen, mint egy lakásban, ami rossz helyen van, érdekes környéken. Nekem az egyik brit(!) kollégám a mai napig szobát bérel, holott a fizetéséből egy 2 szobás lakást simán kifizethetne! De nem teszi! Egyáltalán nem ciki szobában lakni(normális szobában), sokan csinálják, nem csak bevándorlók, hanem britek is. Az otthoni módon gondolkodóknak ez nyilván furcsa.


"Igen van, de fizesd meg.. Mondom én úgy hogy rendszeresen járunk koncertekre, és amikor 1 jegyre kiadok 150-200 fontot az nem nevezhető olcsónak.. "


Mint írtam, rengeteg az ingyenes program is, még nagyon keresni sem kell őket. Fizetős programokban is van olcsóbb ,drágább, és egyértelmű, ha egy 200 fontos jegyet meg tudsz venni, akkor nincsenek gondjaid. Aki minimálbérből él, az meg elmegy olcsóbb helyre. Mindennek a kulcsa az hogy alkalmazkodni kell az igényekhez! Én minden héten meccsre járok, itallal együtt elmegy olyan 100 font, havi 2 meccs, azaz 200 fontot költök el, de megengedhetem magamnak. Amíg kevesebbet kerestem itt, addig csak egyszer mentem csak meccsre, vagy csak beültem egy pubba.


"Nem is olyan régen néztük, hogy otthon egy éttermi ebéd 5-6 fontba kerül az itt kint 10-15-20 font.. Szóval nem árt ha tudja a kérdező hogy kint az élet nem olcsó.. "


Otthon olcsóbb az étterem ez oké, csak hogy itt meg a fizetés több, így lehet hogy elköltök 15 fontot étteremben vagy többet, de többet is keresek. Anglia viszont tényleg drága, ez nagyon igaz, de azt, hogy nem lehet megélni, az nem igaz! Még minimálbérből is lehet élni! Nem csak vegetálni!

2013. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

100e 1 személyre főleg hogy otthon lakik bőven elég. Ha gyerek meg lakás törlesztő lenne, akkor arra már igencsak kevés.


Én itthonra szavazok.

2013. ápr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"100e 1 személyre főleg hogy otthon lakik bőven elég"


Azért ezt nem állítanám olyan bátran! 100.000 Ft-ból, még ha otthon is laksz, az akkor is kevés. Én dolgoztam már több külföldi országban, ismerem a viszonyokat, de 100.000 Ft-ért én már nem dolgoznék otthon. Mellesleg ha valaki otthon lakik, akkor csak egy helyben toporog nem lép előre és nehezebben lesz önálló. Imádom a szüleimet, jó a kapcsolatom velük, de még így sem laknék velük otthon, egyszerűen az önállóságom látná a kárát.

2013. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
az utolsó kommentáló véleményét nagyon támogatom.
2013. ápr. 24. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!