Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön jobb dolgozni mint...

Külföldön jobb dolgozni mint itthon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az anyagi reszet nezzuk akkor mindenkepp. Ha a nyugati munkaltatok hozzaallasat az alkalmazottakhoz akkor is.

En emiatt is koltoztem kulfoldre. Nem eleg hogy nem fizettek meg de meg ott vertek at ahol lehetett.

Kettos jelenleti iv, nehogy kideruljon hogy 12-14 orakat dolgozunk, 4-6 oras bejelentesek, tulora es szabadsagpenz nem fizetese, pihenoido ki nem adasa.

Kulfoldon sem mondom hogy tejben-vajban furoszt a vezetoseg, de a szabalyokat nagyon betartjak es erzi az ember a megbecsulest.

Hozzateszem itt a szabalyokat az arra jogosult hivatalok kemenyen be is tartatjak es az alkalmazott sem huzza be fulet-farkat ha csorbulnak a jogai, hanem azonnal bejelenti a dolgot. Sajat szemmel lattam mar uzlet tulajdonost bilincsben mert a hatuk mogott kijelentette az alkalmazottait.

2013. máj. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kedves első, melyik országban élsz?
2013. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb,ott kint kajakra ha sokat mersz dolgozni megállítanak,hogy nyugi nyugi ráérünk,csak lájtosan,menjünk igyunk egy sört.

Tényleg kajakra sör csap van munkahelyen.Egyik kollégám kint dolgozott Hollandiában és a főnök rászólt,hogy na most már elég volt itt a munkaidő vége gyerünk bulizni.

Így,itthon szerinted?

Egyik spanom Luxemburgban közgazdász gyakornok volt,az irodában ott volt egy 1000 darabos puzzle meg Xbox,így nézett,mi vaa :D

Kikapott melót egy hónapra és ő persze megcsinálta egy hét alatt,leb@szta a vezetőség,hogy hát minek sietni ráérünk.

Aztán visszaküldték az irodába játszani,néha kapott valamiket még de mindig gyorsan megcsinálta.


Én látom mert multinál dolgozok,érződik ez a nyugati mentalitás,hogy a munkahelyem a második otthonom.

2013. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jelenleg Londonban élek, de korábban éltem Bécsben és rövid ideig Rotterdamban. Amúgy amit az utolsó ír tényleg így van, itt rendesen rádszólnak ha az otthonról hozott mentalitással elkezded nyomni a melót mint süket a csengőt hogy álljál már meg nem futóverseny.
2013. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!