Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diploma mellé...

Közgazdász diploma mellé informatikus diploma jó kombináció?

Figyelt kérdés
közgazdász, Pénzügy-számvitel szakon végeztem, most belevágtam a programtervező informatikus képzésbe - esti tagozaton, meló mellett. Pénzt nem hiszem hogy fogok vele keresni - a piac ahhoz már túl telített, de érdekel a téma. Elhelyezkedés szempontjából ez jó kombináció? Vagy inkább hátrány?

2013. szept. 24. 00:22
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Mindegy, engem már nem érdekel a dolog. Elfogadtam hogy mivel nem budapesti egyetemre jártam, szívnom kell a szívni valót...ennyi. Amúgy még a régi osztatlan képzési rendszerben csináltam a papírocskámat.... de evlileg MSc-nek felel meg, bár már ebben sem vagyok biztos.
2013. szept. 24. 18:17
 12/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ezzel kicsit mellélőttél. SZTE-GTK-ra járok, projektmenedzserként dolgozom egy szegedi cégnél.

2013. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
Egyébként hülyeség, hogy felesleges lesz. Ha IT vezető leszel jól fog jönni pl. az a számviteli tudás. IT Project Menedzsereknek pl. jó ha van informatikai tudásuk is de meg tudnak írni egy költségtervet vagy tudják a vezetői számvitelt. Előző meg egy kicsit tapintatlan volt szerintem.:D
2013. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es! Inkább neked van mázlid úgy gondolom... én SZIE-GTK -ra jártam... életem legrosszabb döntésének tudom be. De hát, mindenki a saját képességei szerint tanul tovább...úgy látszik nekem itt volt a felső határ :(
2013. szept. 24. 22:09
 15/27 anonim ***** válasza:
Nekünk a pénzügy tanárunk (adjunktus nálunk) a SZIE-ről szerezte az alapdiplomáját. Igaz, nem bce-re járok hanem egy fősulira de még a nálunk végzettek is elhelyezkednek a logisztikában, multiknál de még olyat is hallottam, hogy MNB-be vették fel. Szóval szerintem is inkább a személyes kompetenciáiddal lesznek a gondok. Amit az egyik kommentelő írt "Javaslom, hogy csinálj egyedi CV-t, tréningezd magad az interjúkra, biztos sikered lesz közgáz diplomával is." inkább fogadd el.
2013. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Jó, akkor úgy tűnik pancser vagyok, na. MNB-be került be valaki egy mezei főiskoláról? Persze...akkor biztos ismerőse volt valakinek, vagy a rendszerváltás előtti időkben lehetett :D

És mi az hogy egyedi CV? Tréningezzem magam egy interúra? Hogyan ha eleve csak SSC-be meg Call centerbe hívnak be? Ez egyszerűen kizárt, vagy inkább bezárt kör. Ha jelentkezek egy komolyabb állásra, a HR-es elolvassa - gondolom - a cuccot, majd elegánsan félrepöcköli, ennyi. Azért kíváncsi volnék, mások ezt hogyan csinálják... Tippek?

2013. szept. 24. 23:27
 17/27 A kérdező kommentje:

Azért is érdekes a dolog, mert én pl. tanszéki demonstrátor is voltam fél évig, a pénzügy tanszéken a SZIE-n. Akartam csinálni egy PHD-t is, csak az egyetem nem tűnt elég nehéznek - így gondoltam minek pocsékoljak el ott még 3-4 évet...pedig még jó kis témám lett volna - a konzulens is mondta hogy "továbbgondolásra érdemes". Ráadásul az egészet (diploma) magam készítettem, kutattam, gondolkodtam rajta, minden segítség nélkül. Jutalmul mehettem dolgozni a Call centerbe. Kösz.

Gyakorlatilag minden tárgyra megtanultam mindent. Mindig. Soha nem puskáztam...olyan évfolyamtársak akik meg puskáztak, meg trükköztek, meg jópofiztak a tanárral, mert esetleg ismerték is már valahonnan - PDH-t csináltak, és most jó helyeken dolgoznak. Aham.

Rossz országba születtem, itt nem éri meg dolgozni, és tanulni sem... persze mehetnék külföldre, de nem tudok egyelőre, mert a dolgok odáig fajultak hogy szó szerint belebetegedtem az események alakulásába - pszichiátrián is voltam. Még mindig nem tudok éjszaka rendesen aludni, de azért már alakul. Mihelyt jobban leszek, szerintem hagyom az egészet a francba, és kimegyek külföldre, mindegy mit csinálni.... Önsajnálat off. Így jártam.

2013. szept. 24. 23:34
 18/27 anonim ***** válasza:
Csináld meg a programtervező infót, meglátod jobb lesz. Informatikusok itthon és külföldön is nagyon keresettek. Amúgy sokan ölnének még a te munkád miatt is, sokan már évek óta nem tudnak elhelyezkedni, diplomások is. Mindig gondolj arra, hogy van sokkal rosszabb is.:D
2013. szept. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Igen az MNB-snek volt protekciója úgy tudom. CV-be minden szir-sz*rt írjál bele, az összes gyakorlati helyedet, programokat amit használsz, mindent.... PDF-be csináld. Itt van pár kreatív példa: [link]

Rengeteg álláshirdetést látok mostanában, hogy gazdasági ÉS informatikai diplomát kér, nem rossz suli az a SZIE, jól fog mutatni a cv-be. Fel a fejjel, tényleg sokan még ilyen helyzetben sincsenek. A sulit végezd el, most nem lenne jó döntés kimenni külföldre trógerolni.

2013. szept. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, igyekszem. Tudod az a baj, hogy mostanra kialakult bennem egy életérzés. Igen, egy nagyon mély érzés. Ez nem depresszió, egyszerűen inkább csak tisztánlátás. A következő: tök mindegy mit tanulok, és hogy hol dolgozok, akkor sem fogok tisztességes pénzt keresni. Ezt egyszerűen érzem. Mintha ez lenne a karmám vagy fene tudja. Itt most nem arról van szó hogy százmilliókat akarok keresni, csak egy átlagos kis egzisztenciát kialakítani, egy kocsi, egy lakás, meg egy kis spórolt pénz. Ennyi - de még erre sincs esélyem. Ilyen körülmények között - ennyi kudarc után, nagyon, nagyon nehéz magam motiválni, és hinni abban hogy "de egyszer majd minden jóra fordul". ÉS igen tudom hogy van lejjebb, mindig van lejjeb - de ez nem vigasztal. Ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy amíg begépeltétek a válaszaitokat, X ember halt meg éhségtől / szomjúságtól / katasztrófa által / gyilkosság által a világban. ÉS? Engem ez nem vigasztal hogy van lejjebb, a franc néz lefele, én felfelé nézek, és csak azt látom hogy bármit csinálok - teljes erővel vagy a nélkül, mindig az alján maradok a piramisnak.... nah. Holnap (ma) feltöltöm a CV-m lehet, de adatok nélkül, csak hogy lássátok a formátumát. Szerintem elég jól néz ki - egyszerű, de tömör, könnyen átlátható. Amiket belinkeltél, szerintem túl fifikásak, túl csicsásak, egy gyakorlott HR-est ez nem hiszem hogy meghat. Csak azt nézik hogy hol végeztél, meg hogy mit csináltál - és pont e miatt a SZIE - Shared Service körből nem tudok kitörni. Csoki.
2013. szept. 25. 00:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!