Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-esek! Volt már olyan, hogy...

HR-esek! Volt már olyan, hogy a jelölt az interjún tojt a formális hülyeségekre, és nyilt kérdés elé állitott, hogy akkor most felveszitek-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Mert én már unom, hogy megy a kamu szöveg mindenhol, meg a mézesmázos semmibe bámulás, csak hogy teljen a nap. És behívnak mindenkit interjúra, még olyat is, akiről tudják, hogy úgyse kell, csak ugye legyenek interjúk, addig se kell dolgozni.


És a végén meg majd jön a "majd értesítjük" téma, ami persze gém óvert jelent. Ha az interju végén nem vesznek fel, vagy max másnap délelőtt, akkor már ne is várj semmit.


De mirét nem lehet ezt ott helyben, azonnal tisztázni? Ennyire nem kell senkinek se a feszkó?


Mi lenne, ha én mostantól tényleg válaszút elé állitanám a cégeket? MErt már unom, hogy mindenütt meg a jopofizás, de felvenni meg egyik se akar.


2013. nov. 12. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd...... Én megpróbáltam 2 esetben is. (munkát keresek én is, nem HR-s vagyok)

Az egyik esetben a csaj nézett rám meredt szemekkel és dühösen közölte, hogy jó akkor most megmondom, hogy NEM!

Másik esetben fiatal pasi volt az interjúztató, Ő meg mondta, hogy húú sok a dolga Ő se ér rá felesleges köröket lefutni, ígéri nagyon hogy holnap hív... ennek már 2 hete és azóta se hívott...

2013. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pffffff, még ők vannak felháborodva, hogy meg kell mondaniuk azt , ami kellemetlen?


Mert volt már párszor, hogy megtisztelt a cég és felhivott, hogy akk nem kellek, de a csaj komolyan ugy olvasta fel a szöveget, mintha nagyon gyorsan tul akarna esni rajta....mint valami gyásztáviratot!

2013. nov. 12. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Legalább felhívtak. 1 hét alatt voltam 5 helyen. Mindenhol megígérték hogy visszajeleznek pár napon belül. 1 sem hívott fel és még emailt sem küldött!!! Ennyit arról hogy kiben mennyi emberség van. Tudod, az ilyen helyeket nem is fogom pozitívan beállítani senki előtt! Igenis elmondom, hogy mocsok módon bántak velem... és 1 év alatt, sajna összegyűlt jónéhány sztorim.
2013. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jaj, ha 1 éve keresel munkát sikertelenül, akkor te biztos egy értéktelen ember vagy. És valami nagyon nagy baj van veled. Ugyanis nekem ezt vágják a fejemhez mindig. :/



Továbbá:


Nem a válság, nem a cégek a hibásak, hanem te vagy a hibás, mert bamba vagy és értéktelen és emberileg is gáz, és inkább ásdd el magad, mindenkinek jobb lesz. :) :)


:D

:D

:D

(valojában most sirok)

2013. nov. 12. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Hátja... csak azt hiába mondom hogy 1 évig tanultam is. Szakmát szereztem... áá azt már le se szarják. Mi az hogy 1 évig nem volt munkád?! :(

Persze, olyan könnyű munkát találni. Volt hogy azt mondták, miért nem vállaltam már el bármit? Én meg csak néztem, hogy ehhez meg mi a büdös franc köze van??

2013. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát de igazuk van végülis, mert gyorsétterembe viszonylag könnyen be lehet kerülni, csak elég alja meló. De legalább elmondhatod, hogy van munkád!
2013. nov. 12. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt az irodalmi stílusod eloveszed tuti nem vesznek fel. És nem a híressé lesz a baj...
2013. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Volt már egy-két munkahelyem, de egyik sikeres állásinterjúm sem zárult úgy, hogy jó, fel vagy véve. Mindig több embert is meghallgatnak, és utána mérlegelnek, hogy kit válasszanak. Lehet, hogy az állásinterjú végén még valóban nem tudják, hogy fel fognak-e venni, vagy nem. Ellenben, ha így rájuk támadsz, akkor valóban az lesz a válasz, hogy nem.

Azzal én sem értek egyet, hogy mennek a több körös interjúk, aztán arra sem képesek, hogy írjanak egy kör e-mailt, hogy bocs, de nem téged választottunk.

Ez valóban modortalanság, de sajnos nem tudsz mást tenni, mint tűrsz. Egyszer csak sikerül, sajnos Magyarországon ez a stílus alakult ki, ha lázadozol ellene, csak magad alatt vágod a fát.

2013. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát én mondjuk ugy gondoltam ezt, hogy arra kérdezek rá tapintatosan, hogy most akkor teljesen esélytelen vagyok-e vagy mivan? Nem igaz, hogy erre nem lehet azt válaszolni, hogy igen vagy nem. Mert általában engem azért nem vesznek fel, mert alapból alkalmatlan vagyok.
2013. nov. 12. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!