Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyerekes illetve több gyerekes...

Gyerekes illetve több gyerekes nőnek szerintetek könnyű elhelyezkedni most a munkaerőpiacon Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben szereplő válaszadó kapcsán kérdezem tőletek, mert szerinte simán minden további nélkül el lehet helyezkedni.

Szerintetek?


2014. jan. 9. 14:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy ez feltétlenül csak kifogás lenne. A keleti régióban élek, az elmúlt félévben kb. 10 állásinterjún voltam, ebből 8(!) alkalommal megkérdezték - mit megkérdezték, utaltak rá -, hogy ugye nincs gyerekem és nem is szeretnék még?


Pedig csak 22 éves vagyok, nem hiszem hogy attól kéne aggódniuk, hogy most így munka nélkül 3 hónap után elmegyek szülni. A lényeg, hogy számmora elég nyilvánvalóvá tették, hogy nem vettek volna fel gyerekkel.

2014. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

hát akkor első te nagyon szerencsés vagy.

nekem tényleg sok olyan ismerősőm van,aki a gyes után nem talál munkát.ha valamit meghírdetnek arra rengetegen ugranak. és elsőre kiesnek a kisgyerekesek.sőt diplomásként bármit elvállalna az egyik ismerősőm-de egyszerűen nincs olyan munka. ami meg volna,az meg túl korán lenne,vagy épp. éjszakába nyúló,amit nem tehet meg a gyerek mellett



azt írod jól kell eladni magad. de akinek a szülei is anyósáék is dolgoznak,vagy nem élnek,betegek,és nincs egyéb szóbakerülhető rokonuk akik vigyáznának a kicsire-azok nem mondhatják,ha betegek a gyerekek akkor van kire hagyni,mert nincs. és ha meg hazudok,akkor úgy is lebukok..

2014. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Kifogás a gyerek... Na szép :(

Ez nem így van. Nagyon jó annak, akinek van segítsége. Akinek nem kell a gyerek miatt betegállományba mennie akár minden második héten. Akinek nem számít a munkaidő, nem kell rohannia a gyerekért délután 5-ig (sőt, sok helyen már fél 5-kor bezár a bölcsi-ovi). Aki végig tud csinálni egy 3 hónapos próbaidőt úgy, hogy nem kell otthon maradnia beteg gyerekkel. Tudjátok így baromi könnyű.

Az ismerőseim 90%-át nem vették vissza a munkahelyére gyerekszülés után. Sajnos törvény szerint is ezt már megtehették. Vagy az anyuka nem tudott visszamenni, mert nem fért bele az, hogy 5-ig tart a munkaidő, mert nem ér oda a bölcsibe-oviba.

Én szerencsés vagy, van állásom a 3 év alatti gyerekem mellett. De egész biztos vagyok benne, ha most keresnem kellene új állást, nem találnék. És nem is érzem magam biztonságban, mert ha leépítés lenne, biztos az elsők közt küldenének el, hiába dolgozom jól. De nincs segítségem, ha beteg a gyerek -márpedig 3 gyereknél nem ritka, hogy beteg valamelyik- akkor nekem kell otthon maradnom, mert annyit nem fizet a cég, hogy babysittert fogadjak. Ez van.

Azt is leírom, hogy amikor visszamentem dolgozni, kértem a 6 órás munkaidőt. Törvény szerint kötelező lenne ezt biztosítani, a gyerekem 3 éves koráig. Ami klassz is lenne elméletben. De velem is, ahogy még sokakkal, közölte a munkáltató, hogy ok, hogy jogom van rá, de neki nincs szüksége 6 órás munkaerőre, tehát vagy 8 óra, vagy számítsak arra, hogy rövidesen felmondanak, ha ragaszkodom a 6 órához.


Ja, és mikor a gyerekek előtt kerestem munkát, tőlem is mindenhol megkérdezték finoman, hogy van e gyerek.

2014. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

jav.

Én szerencsés vagyok, van állásom a 3 hat év alatti gyerekem mellett.

2014. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!