Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 200 nettó mennyire jó fizetés...

200 nettó mennyire jó fizetés manapság?

Figyelt kérdés
(ha van felesége és 1 gyereke az embernek, valamint kocsija, és saját lakása)
2014. jan. 18. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
47%
Az autómatás és a mezőgazdász többet dolgozik, a maradék 4 nem szokott túlórázni.
2014. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
86%

"autómatás és a mezőgazdász"


Akkor nézzük ugyanezen szakmákat az én baráti körömben.


Vendéglátás: Reggel 9 órától éjfél, akár fél egyig, míg zárnak. Talpal, rohangál egész áldott nap. Mind a pincér, szakács, futár, pultos, MIND!


Logisztika: Volt osztálytársam raktárosként dolgozik, ahol SIÓ levet gyártanak. Nem ritka a napi 14-16 órás munkaviszony.


Kár tovább folytatnom, mert a szomorú valóság az, hogy az ismerőseid jó helyen, és jó munkabeosztásban dolgoznak.


Még a mezőgazdaságról annyit, hogy "szoktak túlórázni"? Mikor lehet menni szántani, vetni, permetezni (mikor jó az idő) reggeltől estig, sokszor még a gépeket le sem állítják, úgy adják át egymásnak. Szomszédom egész nyáron megszakad, majd télen elméletileg otthon lehetne, de akkor is be kell mennie dolgozni, de nem a céghez, hanem a főnök erdejébe annak fáját vagdosni, rakni az utánfutót. Az ilyen munkaadókat semmire nem becsülöm, és úgy verném be neki a fejét, hogy a felesége se ismerjen rá.

2014. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ... Ha pályakezdő vagy, se autó, se lakás, max egy albérlet, együtt élsz a pároddal, fiatal vagy, akkor szerintem egészen korrekt fizetés. Ha családapa vagy, kocsid, lakásod van, a gyerekeket is el kell tartani, akkor szerintem már annyira nem jó. Főleg, ha még diplomás is vagy, van a hátad mögött jó pár év szakmai tapasztalat, akkor egy nagy rakás lósz@r az a 200.000,- Ft.
2014. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemi diplomával keresek 85.000 ft-ot közalkalmazottként.A földbe verném a fenekem 200 nettóval,legalább el tudnék végre költözni itthonról.De ennyiből?Hová?És ezt is másfél év keresgélés utánn találtam nagynehezen,mert ugye pályakezdő sehová se kell...

Félretenni havi max 10 ezret tudok,mert rögtön 10e a bérlet,40-et adok Anyáméknak,diákhitlet fizetek...

2014. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
60%
Menj át sürgősen versenyszférába, közszférában hírhedten keveset fizetnek.
2014. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
97%

Íme a szituációk:

- Egyedül fiatalként elég még az egyedül éléshez is (Budapesten mondjuk magasabb az albérletek ára)

Megengedhetsz egy alap kocsit valami '98-as Suzuki pár havi spórolásból.

Néha ( nem minden hétvégén ) 1x 2x eljárni ide oda venni ez pizzát vagy beülni egy étterembe.


- család egyedüli dolgozó apakánt 1 gyerek feleség mellett nagyon kevés.

Létminimumon élni

alaposan átgondolni mit esztek ma és mit holnap


-Élettárs + te mindketten dolgoztok élettárs minimálbér te 200.

Kicsit normálisabb kocsi

külön lakás(albérlet vagy kölcsön törlesztés)

Minden nyáron nyaralás

Hétvégente 1 pizza v étterem/mozi

Átlagos normális élet


- Feleség + Te dolgoztok 200 + minimálbér(legalább)

1-2 gyerek

átlagos élet

spórolgattok de mindenre össze tudjátok szedni a pénzt

olcsó kocsi


Összességében: nettó 200 egy átlagos életszínvonalhoz elég ahol nem szórhatod a pénzt de nem csirkefarhátat kell enni mindennap.

Ha sikerül kezdőfizetésnek 200-al indítani akkor tökéletes ugyanis ha kitartó vagy és a cég is úgy áll a dolgokhoz ez szépen lassan növekedni fog és mire a gyerek iskoláztatására kell pénz addigra már fogsz keresni annyit, hogy megengedj magadnak ilyesmit.


Megmondom őszintén kicsit én is ilyen vagyok ez az internet hatása az egész.

Édesapám régen éveket spórolt az első félroncs ladájára és még utána is sok sok évig csak warburgot tudott venni én és tesóm 10-11 év körüliek voltunk mikor megtudta venni az első nem használt Opeljét de azt is kölcsönre. Most már kölcsön nélkül is megengedhetett magának egy felső középkategóriás személygépjárművet. De ehhez az kellett, hogy normálisan éljen eleinte szűkölködjön és szépen felépítse a jövőjét ehhez kellett ~30-35 év.

Manapság mit látunk az interneten/a TV-ben ? Mindenki 15 évesen milliárdos, világsztár, sikeres, átlagon felül él te meg itt vagy 25-30 évesen és még sokszor kakaót se tudsz a kifli mellé venni. Persze, hogy azt gondolja az ember, hogy az átlagon felüli az átlagos mert ezt nyomják a médiában.

Az országban amúgy is iszonyat magasak az adók és ezért keresünk keveset külföldön valóban jobb (valamivel) De ha életvitel szerűen külföldön akarsz élni venni házat stb. ugyan úgy spórolhatsz évekig. Angliában kimagasló a lakások ára. Németo.-ban nagyon magasak a biztosítások bekerülési költségei. Valamivel jobb de nem véletlenül járnak haza a külföldön dolgozók elkölteni a pénzüket. Mert kint egy nyomorgó 1 szobás szálláson ( jobb esetben egyedül van a szobában ) keres 1-2 év alatt 3-4milliót hazajön úgy él mint egy király szórja a pénzt aztán koppan az álla megint itt kell hagyni családot mindenkit irány dolgozni mert nem megfelelő a hazai viszonylat.

A másik aki jó családba születik van ilyen, neki nincs problémája az anyagiakkal mert pénzelik mint a szemét kereshet 80-at is akkor is 10 milliós BMW-je lesz mert apu anyu megveszi de ez NEM ÁTLAGOS !

El kell fogadni, hogy idő kell ahhoz, hogy valamit elérj ki kell tűzni a célokat mikor mit akarsz elérni és úgy tervezni sajnos ez ilyen nem fognak hozzádvágni 50 millát, hogy itt van szórd el 30 év múlva ráérsz aggódni a jövőn addig buli.


Fogod magad 20 évesen dolgozol spórolsz elutazgatsz külföldre, eljársz bulikba élvezed az életet

30 évesen abbahagyod családot alapítasz a bulikat nem fogod igényelni mert már kiélted magad ergó arra nem megy el a pénz hanem építed a jövőd kis családi élet

40-50 évesen meg már elkezdesz gondolni a következő generációra akkor már kb. csak a gyerekedért fogsz dolgozni


Ne milliárdos akarj lenni csak tudd beosztani a pénzed és az életed. Ne a magas elvárásoknak felelj meg hanem láss reálisan és olyan célokat tűzz ki ami a te "rangodnak" megfelel.

2014. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
93%
34-es ugyanebben a helyzetben vagyok.Diplmával egészségügyben 85 ezerért.És ülök itthon anyámmal 27 évesen...Ezt a melót is majdnem 2 év munkanélküliség utánn kaptam...Mert fúj,frissdiplomás.
2014. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:
előző ! ez a mi sorsunk !
2014. okt. 20. 08:23
 39/75 anonim ***** válasza:
66%
25 évesen diplomásként nettó 100.000 Ft a közigazgatásban. Tudom mondják váltsak...de hová és hogyan?
2014. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
78%
akkor én mit szóljak az 52ezerrel? :DDD
2014. dec. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!