Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás munkanélküli kaphat...

Diplomás munkanélküli kaphat munkanélküli segélyt? És ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
még nem volt munkaviszonya
2010. jan. 10. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Munkaviszony nélkül senki se kap semmit.
2010. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
akkor milyen segélyt kapthat?
2010. jan. 10. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Pályakezdőként kaphat, de csak akkor, ha rögtön az iskola elvégzése után jelentkezik.

És nem sokat.

2010. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
El kell hogy keserítselek.......én diplomaosztó után másnap már mentem is a munkanélküli központba jelentkezni. Másfél évig nem találtam semmit (persze ők sem tudtak ajánlani a végzettségemnek valót) és bizony egy árva ft-ot sem kaptam. Nem volt előtte munkaviszonyom hiszen főiskolára jártam:((((
2010. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Ja és segélyt sem kaptam!
2010. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem úgy se, csak startkártyát kap a pályakezdő.
2010. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Hűűűűű banyek én középsuli után kaptam, mondjuk nem most volt.

2ik voltam

2010. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Ne menj munkanélkülire, bunkók az ügyintézők, fél napokat váratnak a semmiért, rosszabb esetben meg azért, hogy megsértődjenek rád, amiért megzavarod őket az internetezésben (személyes tapasztalat), inkább fizesd addig a TB-t magad után, míg találsz egy bármilyen munkát először, aztán később kereshetsz a végzettségednek megfelelőt is.
2010. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, min. 2 év ex-munkaviszony kell hozzá.
2010. jan. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy kap-e ellátást, nem függ a végzettségtől, csak az igazolt munkaviszonytól (ha amúgy megfelel a feltételeknek: nem kap táppénzt, Gyest, stb)

Az ellátáshoz a megelőző 4 évet vizsgálják.

Álláskeresési járadék: ha legalább 365 bedolgozott napja volt.

Álláskeresési segély: ha nem volt 365 nap, de volt legalább 200.

Egyéb esetben nem jogosult pénzbeni ellátásra.

Sajnos az önkormányzati rendelkezésre állási támogatásra sem, mert ahhoz az kell, hogy megszűnjön az álláskeresési ellátása (amit sajnos nem kaphat), vagy legalább 1 évig a munkaügyi központtal együttműködjön (regisztrált álláskereső legyen)

Ha nem kap ellátást, csak 3 havonta kell jelentkezni a munkaügyiben.

Ha regisztrált, akkor jelentkezhet a munkaügyi által szervezett tanfolyamra/átképzésre, ami alatt átképzési támogatást adnak. (nállunk a diplomásokat nem veszik fel a tanfolyamra, mert "túlképzett", nincs olyan szüksége az átképzésra, mint a diploma nélkülinek)

Mint pályakezdő munkanélküli, start kártyára vagy jogosult, amit a munkába állás előtt érdemes kiváltani, mert a 2 éves érvényessége nem a munkábaállástól, hanem a kiváltástól "ketyeg"

A diplomások start kártyája 2010 január 1től nem 2, hanem csak 1 évig érvényes (mivel ők állítólag hamarabb és jobban el tudnak helyezkedni, mint a diploma nélküliek, és ezért "nincs szükségük" olyan nagy mértékű járulék támogatásra)

Régen volt pályakezdők munkanélküli segélye, de azt már megszüntették.

A diákigazolvány érvényességi idejét követő 45 napig még egészségügyi ellátásra jogosult (tehát a júniusban diplomázók december 15-ig), de utánna magának kell gondoskodnia az egészségügyi járulék fizetéséről (idén 4950 Ft) Kérheti az önkormányzattól, hogy szociális helyzetét tekintve, ezt vállalják át tőle.

Esetleg közmunkára jelentkezhet az önkormányzatnál (minimálbérért), de azt általában csak a RÁTosoknak adnak (persze itt is van kivétel, aki megkapja)

2010. jan. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!