Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás munkanélküli kaphat...

Diplomás munkanélküli kaphat munkanélküli segélyt? És ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
még nem volt munkaviszonya
2010. jan. 10. 22:41
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Ez amúgy igazságtalan, a senkházi népség semmit nem csinál, mégis kapják a segélyt :( más pedig törekszik valamire, tanul valamiért, és egy fillért se kap(javítsatok ki ha tévedek), hogy legalább addig meg tudjon élni valamiből, amíg állást nem kap valahol..
2010. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

A diplomát nem nézik. Annyi szerepe van, hogy rögtön az egyetem elvégzése után jelentkezhetsz álláskeresői járulékért. Ha elfelejted akkor utána már nem. A munkanélküli járadéknak kemény feltételei vannak még külföldön is. 3 éve dolgozom (BSC + MSC), de más más országban. Pár napja tudtam meg, hogy nekem ilyenre esélyem sincs.


Ugyanakkor megdőlt az a legenda is, hogy romák külföldre menve felveszik a munkanélküli segélyt. Személyesen láttam a papírt amit kaptam, amin: "keine" szerepelt. Mégpedig azért, mert minden országban teljesíteni kell a munkanélküliségi biztosítás fizetésének körülbelül 1 éves időszakát.


Ami engem érdekelne, hogy Magyarországon miért küldik ki nekik a havi 400ezer forintos "segélyt", ami a családosoknak 1.5 millió forint / hó körül van.


Érdekes, hogy csak roma kapja. Roma ismerőseim mondták, hogy azért, mert az ő testüket tekinti egészségesnek a magyar állam. Nemesíteni akarja a roma fajt, mert kevesebb köztük a transznemű.


2010 körül Magyarországon dolgoztam, akkor a romáknak fizetett segély összege 170ezer forint volt. Panaszoltam is a munkáltatómnak, hogy csak kicsit fizet fölé.


Őket miért halmozzák el pénzben?


Nem félnek, hogy a fehérek megelégelik és szólnak egy terrorszervezetnek?

2013. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"A diplomát nem nézik. Annyi szerepe van, hogy rögtön az egyetem elvégzése után jelentkezhetsz álláskeresői járulékért"

Ez igaz? Én rögtön érdeklődtem, de nem kaptam semmit.

2013. jan. 17. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!