Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A táppénz beleszámít a felmond...

A táppénz beleszámít a felmondási időbe?

Figyelt kérdés
1honap a felmondási idő a párom cégénél,de külföldön talalt munkát ahol húsvét utan kezdeni kell...Mar tölti a felmondási idot szoval nem egesz 2het lenne ami táppénz!
2015. márc. 31. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem! De nem veszit semmit, pakól és megyen .Menjen be, közös +egyezéssel...1*-rű
2015. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen csak az a gondom hogy utanna nem e lesz beole jogi gondunk hogy nem vette fel a munkat,akkor irjak ra a kozos megegyezést a papirra ha letölti a 30nap felmondási időt....
2015. márc. 31. 12:26
 3/11 anonim ***** válasza:
De igen, beleszámít a felmondási időbe, de valóban nem sokra megy vele, mert addig nem tud kilépni a régi cégtől.
2015. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Baromságot írtok-lehet anyázni!Nemzetköziztem. Egyik nap +beszéltem a szüleimmel dr +beszélni, éjjel személykocsival feljöttek elém kocsit cseréltem és mentem Németbe... Ennyi! Nincsen már felmondási idő!

Jöhet a piros, +az anyázás...De visszatérek és piros pacsizom, pedig nem szokásom! Látom itt ezt szeretik.

2015. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Külföldi melóhelyen 1honap utan jelentik csak be szoval nekunk csak az a lenyeg hogy a táppénz beleszamitson.
2015. márc. 31. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja kérem, a kecske és a káposzta esete! :D sztem igen, fizetik, a táppénzt, de másnap le is számplhat! ennyi!
2015. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Engem nem erdekel hogy fizetik e vagy sem az érdekel hogy elfogadják e ha a maradék napokat táppénzen tölti,az se erdekel ha nem fizetik ki azt a pár napját az a legkevesebb 😊
2015. ápr. 1. 08:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Leszámolni nen fog tudni mar nem lesz M.o.-n akkor!
2015. ápr. 1. 08:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Valamit kikell találnod, mert a papírokat átkell venni-ha bevolt jelentve! Nyugdíj végetttt ;)
2015. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

A felmondási időt nem EL KELL TÖLTENI, hanem LE KELL TELNIE! Az teljesen mindegy, hogy milyen módon, csak leteljen. Ezt meg lehet lépni munkavégzéssel, fizetés nélküli szabadsággal, betegszabadsággal, táppénzzel, rendes szabadsággal. A munkavállalónak járó szabadságra szabályok vonatkoznak, míg a keresőképtelenséget elég orvos által igazolni. Ha a párod végig keresőképtelen lesz, akkor azon lesz. Azzal le is telik a felmondási ideje.

NEM KELL BEMENNIE! a leszámolási papírokért, ugyanis a felmondási idő leteltével a munkaviszonya "automatikusan" megszűnik. A megszűnt munkaviszonyra pedig a Munka törvénykönyve a következőket írja elő:


Abban az esetben, ha a jogviszony a munkáltató és dolgozója között már nem áll fenn, akkor a munkáltató a leszámolási papírokat, és a dolgozónak járó egyéb járandóságát a dolgozó által megadott címre köteles továbbítani (ha kp-ban kapta a fizetését, azt is!). Ha utalással kapta, akkor utalással. Ha a dolgozó nem adott meg címet, akkor a munkáltató nyilvántartásában szereplő címre köteles azt továbbítani.


Ha a dolgozó vagy meghatalmazottja nem veszi át a küldeményt, akkor még egyszer meg kell kísérelni a továbbítást. Ha akkor sem veszi át senki, akkor a munkáltató FEL NEM VETT JÁRANDÓSÁG címen nyilvántartja a könyvelésében a jövedelmet, amit a dolgozó 3 éven belül követelhet, utána már nem. A papírokat is meg kell őriznie a munkáltatónak, és ha jelentkezik érte a dolgozó, akkor továbbítania kell!

2015. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!