Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy álláshirdetésben...

Ha egy álláshirdetésben középiskolai végzettség van megjelölve, mint elvárás, akkor én diplomásként szóba sem jöhetek?

Figyelt kérdés
Esetleg, ha letagadom a végzettségem? Az működhet?
2010. febr. 22. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha kell nekik a munkaerő, akkor nem fontos letagadni, ha belekötnek, akkor általában már van emberük.
2010. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy felvesznek, de ne számíts diplomás bérre... :((
2010. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Olyan régen nem tudok már elhelyezkedni a diplomámmal, hogy már az sem érdekel, ha segédmunkásnak vesznek fel. Élni valamiből kell
2010. febr. 22. 10:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ugyanúgy van esélyed, csak tudatni kell a munkaadóval, hogy nem várod el a diplomás bért
2010. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én letagadtam és felvettek, de nem valami vicces.
2010. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az álláshirdetésben a minimum végzettséget jelölik meg, tehát ha neked magasabb van, az nem baj. A fizetési igény megjelölésénél azonban ne diplomás bért kérj, hanem az általunk leírt végzettségnek megfelelőt.
2010. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

szerintem nem véletlen, hogyközépiskolai végzettség van megjelölve. Mertha várnának diplomásokat is, akkor azt írták volna: minimum középiskolai végzettség.

Nem örülnének szerintem ha diplomásként jelentkezel: egyrészt a diplomás bér miatt (nem tudom, de lehet hogy kötelező diplomás minimálbért adni egy diplomásnak) másrészt meg nyilván valamiért szerezted a diplomád, ergo valószínű, hogy tovább akarsz lépni, tovább keresel munkát, nem olyan hozzáállással végzed el a munkád.

De nem tudom, hogyan gondolkodnak a munkáltatók.

Én letagadnám, hogydiplomás vagyok.

2010. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11:06 - Nincs kötelező, csak ha a munkakör megköveteli. Ha a munkakörhöz nincs szükség diplomára, vagy valaki más területen helyezkedik el, mint amiből diplomázott, akkor nem jár a diplomás minimálbér.
2010. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha megmondod, akkor a túlképzettségre hivatkozva hajtanak el. Ha meg nem a végzettséged szerinti munkakörben szerzel tapasztalatokat, az később lesz hátrány... Saját vállalkozás, külföldi munka esetleg? Rokoni/baráti körben lehet olyan, aki be tud vinni vhova?
2010. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is be szoktam adni, ha megfelelek a feltételeknek, még akkor is, ha csak középfokú végzettséget kérnek. Veszteni nem veszthetsz vele, mert az, amit kérnek, megvan.


Én is gondoltam rá, hogy letagadom a diplomámat, csak akkor megkérdezhetik, hogy igen, és mit csinált 4-6 évig? Mert az az időszak, amikor egyetemre jártam, kimarad az önéletrajzból, lyukas lesz ezáltal az önéletrajz, s ilyenkor mit mondjon az ember? keresgéltem?


Minden hová add be, ahová úgy gondolod, hogy megfelelsz a kívánalmaknak. Ha nem diplomásat keresnek, úgyis elküldenek.

2010. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!