Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A székesfehérvári IBM-nél...

A székesfehérvári IBM-nél miért nem tűrik el, ha valakinek saját ötletei vannak?

Figyelt kérdés

Voltam állásinterjún, úgy zavartak el mint annak rendje és módja. Az indok:

-Túl erős vezéregyéniség vagyok

-Túl sokat beszélek, és mások helyett is gondolkodok.


De az infós emberkénél nem az a lényeg, hogy tudjon önállóan dolgozni? Vicc ez az egész. Bezzeg 18 éves 0 szakmai tapasztalattal rendelkező emberkét simán felvesznek.



2015. júl. 3. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először nem is fogtam fel hogy mi sz az IBM:D


Gondolom robotot keresnek aki bírja napi 12 órában ugyanazt a munkát.

2015. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a feladat. De nagy cégeknél, ahol rendszerben kell dolgozni ott sehol sem szeretik azt, hogyha valaki akkor is pofázik, mikor nem kérdezte senki. Azt meg pláne nem, ha én az interjún / AC-n A Bélust kérdezem valamiről erre a sarokba Önkéntes Jenő felpattan és megválaszolja a kérdést (tök mindegy, hogy jól vagy rosszul).


De ha 18 éves valakit vettek fel, akkor feltételezem én valami droidmunkára kerestek embert, oda meg pláne nem való senki, akinek önálló gondolatai vannak.

2015. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elárulnám neked, hogy a mindenbe belepofázok ugyan olyan kártékony típus, mint a nem ért semmihez.

Sőt, az utóbbit még ki lehet tanítani és lehet belőle bármi. de a hülye, az hülye.

Én is elzavartalak volna.

2015. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen meg sem mondják, mi volt a gond veled...

Én a helyedben örülnék, hogy ezt már tudom, és tudok esetleg javítani rajta.

2015. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Na látom akkor ez felejtős. Távvelügyelet amúgy.


Nem pofátlanul szólok közbe, de mikor a delikvens nem tud egy alapvető, szerverekkel kapcsolatos dologra válaszolni, azt nem bírom.


Ezek után felvázoltam a csoportfeladat résztvevőinek, hogy ÉN hogy oldanám meg a dolgot, és azt vártam, hogy kialakul egy szakmai vita. De megilletődtek csak.

2015. júl. 3. 11:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem te voltál az emberük, én azt látom,hogy lehetőségekhez képest korrektek voltak veled szemben. Egyértelműen elmondták,hogy miért nem.


Ha a tudásod fele olyan jó,mint gondolod, és a viselkedésed is megfelelő hidd el nem maradsz munka nélkül.

Ennek sok értelme nincs,hogy betámadod a céget, mert ez semmi másról nem szól, megpróbálnád lejáratni őket, semmi több.

A cég korrekt volt a leírásod alapján, nincs okod háborogni velük szemben

2015. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elképzelve a te stílusodat, sehol máshol nem tűrnék, nem csak az IBM-nél.
2015. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tehát egy csoportfeladat közben felálltál és KIJELENTETTED, hogy szerinted hogyan KELL ezt csinálni?


Ezt nem így kell ám... (pláne - bár ezt mi nem tudjuk - ha esetleg nem is jó ötletet vázoltál fel).


Lehet töketlen csoportba villantani, de azt nem így kell. Elmesélek egy sztorit az én AC-mről még jópár évvel ezelőttről.


4-en egy szobában egy asztalnál + egy tábla (4 másik személy a háttérből figyel). Kaptunk egy kb. 100 oldalas dokumentációt egy termékfejlesztési projectről és 20 percet, hogy előálljunk megoldási javaslatokkal a felmerülő problémára a vez7etőség számára.


Egész nyilvánvalóan a 20 perc még arra sem lett volna elég, hogy becsületesen átnézzük az anyagot, illetve mivel aszolut szakmai anyag volt csapat pedig állt 2 db közgazdászból, egy gyakorlatilag néma srácból és belőlem, így fingunk nem volt egy gyógyszeripari fejlesztéshez.


A 2 közgazdász veszettül elkezdett számolni, hogyha a gyártást újraszerveznénk meg újratesztelnénk meg ezt - azt csinálnánk az mennyibe kerülne, hogy érintené a profitot stb... Én nagyon finoman megjegyeztem nekik, hogy srácok, nem épp ez a feladat, dobjunk össze gyorsan 15-20 ötletet. Pislogtak kettőt és számolgattak tovább. Erre én felálltam, odabattyogtam a táblához és hangosan mondva felírtam az én 8 ötletemet. A kuka srác még hozzáböfögött 4-et. A 2 srác meg csak nézett hülyén.


Engem felvettek. A kuka srác továbbment még 1 kanyart az AC után de nem vették fel. A 2 számolóbajnok tovább sem jutott.

2015. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
IT állás van bőven. Ha nem IBM akkor majd mész máshova. Ha kicsit is jo vagy szakmailag, akkor már csak a stilusodon kell faragni és jobbnal jobb állásokat kaphatsz. Ráadásul tenyleg milyen jo már, hogy el is mondtak mi a baj veled! Hálás lehetsz érte, igy tudod mit kell másképp.
2015. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy életemben nem voltam alkalmazott, 20 éves korom óta ketten vittünk legjobb barátommal egy IT vállalkozást. Évekig jól ment, aztán elmaradtak a megrendelések, megjelent 2 konkurencia a városban, aztán jött a NAV egymásra küldése, stb.


Most vagyok 24.

2015. júl. 4. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!