Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hazamennétek vagy nem?

Ti hazamennétek vagy nem?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozunk a párommal 1 éve. Tegnap közölték hogy hónap végén mennünk kell, mert jön néhány szír dolgozó és minket meg kiraktak emiatt.

Ti próbálkoznátok itt keresni munkát, megkockáztatva azt hogy felélitek a megtakarításotokat vagy hazamennétek Magyarországra és ott próbálnátok szerencsét. Az utolsó értelemszerűen egy olcsóbb megoldás mert lakhatunk a szülőknél meg a pénzünkből akár valamihez kezdhetnénk is kint meg 2 hónapra talán elég.

A helyzetet az is nehezíti hogy mindketten keveset beszélünk németül, más nyelvet meg egyáltalán nem, és korábban is próbálkoztunk másik munkát keresni mert itt a minimálbért sem adták meg de akkor is ez gondot okozott.

Ti mit tennétek?



2015. szept. 28. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy mennék. A helyzetet nehen tudom elhinni egyébként, németországi lakosként :") De itt még mindig igaz,hogy aki dolgozni akar,az tud is.
2015. szept. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha nem beszéltek németül folyékonyan, akkor igen.
2015. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Próbáljatok keresni mást, nyelvtudás nélkül iszonyú nehéz lesz.

Én nyelvtudás nélkül -münchenben - nettó 800 eurót kaptam, valószínű ti is ezért kaptatok ilyen keveset.

Aki tudott németül, ennél jóval többet kapott.

Szerintem inkább a nyelvtanulásra álljatok rá!

2015. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg most jól le leszek húzva, de hazajönnék. megmondom miért. Az hogy aki dolgozni akar, az tud munkát találni, szerintem max 1 hónapig lesz még igaz - naponta 10 ezer menekült megy ki Németországba és tegnap mondták a hírekbe, hogy annyira nem győzik a fogadást, hogy azt tervezik: minden szír menekült AUTOMATIKUSAN megkapja 3 évre a munkavállalási engedélyt.

Mivel a szírek sem beszélnek németül, meg Ti sem jól, ezért ők tuti előnybe fognak részesülni (amivel én nem biztos, hogy egyetértek, de valószínűleg ez lesz a tendencia)


Nem bántásból, csak hogy megértselek Titeket: hogy lehet az, hogy 1 éve kint vagytok, akkor is probléma volt, hogy nem beszéltek németül és még most is: nem volt időtök tanulni? vagy annyira nehéz, hogy ennyi idő alatt sem lehet megtanulni?

2015. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Tehát akkor elkezdik elküldeni a magyar munkásokat a szír kormosok miatt? Ez tényleg komoly?
2015. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
A napi uszító kèrdès megvolt. Valami Jobbik közeli portàlon add elő a mesèdet, ott talàn el is hiszik. Ha meg esetleg tényleg igaz, amit kètlek, akkor mindegy hova mentek, szakèrtelem, nyelvtudàs nélkül sehova nem juttok. Sem itthon, sem Németországban.
2015. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem akarlak bántani bennetek, de!

A németek nem tolerálják, ha nem vagy hajlandó megtanulni, de legalábbis tanulni németül.

Azt meg vegyétek ajándéknak, hogy 1 évig tűrték, hogy ti nem beszéltek németül.

Gyertek haza!

2015. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

1) Ez akkora kamu mint ide lacháza.


2) 1 év alatt tisztességesen meg lehetett volna tanulni németül. Ha ez is történt (ami nem történt ez egyértelmű), megérdemlitek.

2015. szept. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
53%
Azért kíváncsi lennék mi lehet az a munka amit egy rossz utolsó menekült el tud venni előled......gondolom maximum valami utcaseprés féle,vagy szemétszedés......
2015. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
kamu kerdes.
2015. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!