Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hazamennétek a családhoz?

Ti hazamennétek a családhoz?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy úgy volt, hogy holnap vizsgám lesz, de nem mehetek vizsgázni(a szemináriumokon megírt jegyeim nem voltak elég jók), ma reggel jötte vissza, de nem lesz vizsgám csak szombaton. Érdemes lenne holnap hazamenni, ha péntek reggel vissza kell majd jöjjek?
2014. jan. 20. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 24 óránál kevesebbet kell utazni hazáig, akkor persze, menj haza!
2014. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nem nekünk kell eldöntenünk, hanem neked. Hol szeretsz jobban lenni? Anyagilag belefér ez a be nem tervezett plusz utazás?


Én az első egyetemi évemben mindig hazajártam, mert Pesten még nem voltak barátaim, honvágyam volt, minden hétvégén és minden szünetben hazajártam a szüleimhez, testvéreimhez, itteni barátaimhoz. Vizsgáknál is csak a vizsganapra mentem fel, akár 2 napra is hazajöttem 2 vizsga között. Így visszatekintve ez elég drága mulatság volt, de tényleg rosszul éreztem magam Pesten, ezért a vizsgaidőszakban kihasználtam, hogy többet tudok otthon lenni.


Második évben viszont már voltak barátaim, sőt kapcsolatom is lett, ezért egyre kevesebbet jártam haza. Már Pesten is jól éreztem magam, és hát ott voltak a programok, emberek, amik/akik miatt érdemes volt maradni. Most már eszembe sem jutni péntekig hazautazni azért, mert kedden "feleslegesen" jöttem fel. :)


Szóval te tudod, milyen helyzetben vagy és hogy lenne jobb neked. :)

2014. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem honvágyam van, csak annyira sziven ütött ez a dolog, annyira magam alatt vagyok. Otthon nyugodtabb vagyok, az út 2.000 ft oda-vissza. Viszont attól félek, hogy a szüleim azt fogják mondani, hogy már megint itthon vagyok.
2014. jan. 20. 15:05
 4/8 anonim ***** válasza:
én nem mennék haza...mondjuk én évente 4 szer jártam haza a csaádomhoz. jobban, szabadabbnak, felnöttebbnek éreztem magam egyedül.
2014. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha attól félsz,hogy nem fogadnak szeretettel és azt mondják,hogy megint otthon vagy akkor nem lehet olyan jó velük a kapcsolatod, így nem mennék!
2014. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jo veluk a kapcsolatom, barmit meg tudok beszelni veluk, de volt, hogy minden hetvegen hazamentem, es azt kerdeztek, hogy hetvegen mar megint hazajosz.
2014. jan. 20. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor hazamennék :)
2014. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Valószínűleg nem mennék haza. Anyukámmal viszont beszélnék egy jót. Sikeres és sikertelen vizsgák után is ez nyugtat meg mindig. Ha el vagyok kenődve, akkor felhívom, hogy nem úgy sikerült, ahogy terveztem, aztán ő önt belém egy kis lelket. Számomra ez már majdnem olyan jó, mintha haza is utaznék, de inkább a tanulásra koncentrálnék, nem az utazásra.
2014. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!