Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka lehetőségeim vannak?

Milyen munka lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Fiatal lány vagyok. Kereskedelmi szakmám van, és kereskedelem-marketing szakon érettségiztem. Milyen munkában tudok ezzel elhelyezkedni?

Szeretek számolni és a számítógépet felhasználói szinten ismerem. Tudom, hogy ez kevés, de boltba nem szívessen mennék el és gyárba összeszerelőnek sem, elvégre nem azért tanultam 14 évet. De mégis milyen helyeken lehetne ilyen tudással elhelyezkedni?


2016. febr. 6. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva, de sajnos nem igy megy, hogy ezert, azert tanultam. Amikor kozepiskolas voltam, informatikat tnaultam, hogy adminisztratornak elmehessek, mert jol kezeltem a szamitogepet. De ma felsofoku kell ahhoz is, hogy megvakard a hatad. Elvegeztem egy szakmat, azon belul meg orientalodnek. Szaktudasaom fejlesztem, negy honap tapasztalatom is lett. Felsooktatasban igy konkretan nincs kepzes, es megis elvarjak a hirdetesekben. Ja ugy, hogy sokszor le sem tudjak irni a szakfogalmakat rendesen. Ha meg behivnak tok mas, vagy be sem jelentenek. Hat honapja vagyok otthon.... elhiheted hogy nem igy kepzeltem regebben a dolgokat. Szakokat talalnak ki, szuntetnek meg, tesznek atlagnak megfizethetetlen, nem tudok tamogatottra elmenni, az itthoni helyzetem meg olyan, hogy nem tudnam fizetni. Igy nem is lehet igazodni...


Szerintem boven elmehetsz marketing asszisztensnek mert kozepsuliba tanultad. Szakmad van?


25f

2016. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a foglalkozás pontos megnevezése: egy cégnél a házi pénztárat kezeli, számlát ír, esetleg kasszában is van és kicsit "bolti eladó" is, leltározik, beszerzi az árut, a fizetéseket utalja, rendezi a beszerzett áruk összegét a beszállítók felé, bankba megy, postára megy. Kisebb cégeknél van ilyen. Viszont elég stresszes és sok a meló vele, sokat sem fizetnek érte.

Vagy titkárnő, személyi asszisztens?

Nem tudom, tudtam-e segíteni.

2016. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"boltba nem szívessen mennék el és gyárba összeszerelőnek sem, elvégre nem azért tanultam 14 évet."


Sajnos nem az iskolapadban töltött évek számítanak amikor állást keresel, hanem hogy mit tanultál ez idő alatt.

2016. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na ja, ami azért változni szokott.

A baj az, hogy hiába szeretnél xy dolgot tanulni, ha nincs rá se kereslet, vagy mondjuk már kivették a képzések listájáról. De mégha 100% ig alkalmas lennél az állásra, sosem indokolják meg miért nem vettek fel. Jobb esetben email en kapsz elutasítást. Nálam ma is (vasárnap) ez volt. Elküldtem egy helyre, szakmám, csinálnám, tapasztalat van. De aztán be sem hívtak beszélgetni, csak annyi hogy nem nyert. Ja meg sokszor kinézik mit dolgoztál, nálam gyakori...

2016. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Valóban nehéz elhelyezkedni, mert vagy azt a választ kapom, hogy bocs de már nem aktuális vagy vissza se irnak.

Bár ma elég bosszantó volt....jelentkeztem irodai munkára. A kedves kis Hr-es kisasszony....(amihez ugyebár manapság felsőfokú végzetség kell) elirta a nevemet. Pl. Mónika helyett Máriát irt.... Ez csak pl, nem ez a nevem, de nagyon felbosszantott. Csupán 3 helyen szerepelt a nevem, de ez az agytröszt leirni se tudja..... Bocsi picit kiakadtam. És köszi a válaszokat. :)

2016. febr. 8. 16:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Jo a hr ben semmi humanum nincs. Egy hr se vette eszre az onelatrajzomban a fontos dolgokat, vagy sokuk tesztet irat. Egyszer volt csak h a csavo felhiv, es kiemelte a cv bol azt, amire azt gondolta, megfelelek egy adott allasra, meg is lepodtem.


Nyugi, en is ok nelkul kapok elutasitast, amikor 110% ig megfelelnek ra. Marhara bosszanto ja, amikor allandoan hirdetik, te pedig csinalnad, es meg is felelsz.


Na meg oda kernek felsofokut, ahova nem kene. Pl en szakmambol nincs kifejezetten felsofok.... pesti vagy nem?

2016. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem pesti vagyok. :) Győr környékén lakom. De itt sem egyszerű a dolog...sőt... De nem adom fel.
2016. febr. 8. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Bolta gyarba nem szivesen mennel el dolgozni tehat budos a munka! Inkabb eloskodsz anyadekon felnott letedre el tartatod magad. Az ilyen emberekrol meg van a velemnenyem. meddig akarsz eloskodni a szuleiden te? Nagy lanynak erzed magad? Akkor elj is ugy. Nem lesznek mindig ott a szuleid , h eltartsanak. Keress egy munka amilyen hamar csak lehet, es ha nem vagy hajlando elkoltozni akkor szalj be a rezsibe es a kajaba.
2016. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Raadasul gyor kornyeken laksz..... tele munkalehetoseggel.... pfuu nem vagy melto az elethez...
2016. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolso. Te milyen peldat tudsz irni? Meselj, mit tettel le eredmenyt, hogy igy velekedsz?
2016. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!