Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak a jól fizető állásomn...

Maradjak a jól fizető állásomnál vagy válasszam azt a képzést, ami testhez állóbb?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ebben a kérdésben csak én dönthetek,de kíváncsi lennék a véleményetekre,tanácsotokra,ebben a helyzetben ti mit tennétek,esetleg saját tapasztalatra.

Van jelenleg egy állásom,jó a fizetésem,félre tudok tenni,kapok cafeteriát,viszont nem szeretem ezt a munkát,nem tudom már szívvel csinálni,ez tipikus olyan meló,ahol pár év után kiégnek az emberek.Ráadásul mostanában kaptam fülest a főnökömtől,hogy nem úgy végzem a munkám sokszor,ahogy kellene,nyilván lelkesedés hiánya miatt és mert nem érzem komfortosan magam ezen a helyen.Én arra is számítok,hogy emiatt akár később le is építhetnek.Viszont hamarosan indul egy képzés,amit már rég szeretnék csinálni,olyan helyen dolgozhatok vele később,ami számomra testhez állóbb,bár többet szinte biztos nem keresnék,mint a jelenlegi munkámmal.Viszont szeretném legalább.A kettő nem összeegyeztethető,a képzés olyan időben van,amikor dolgozok,nem lehet levelezőn,estin végezni.Arra is gondoltam,ezt elvégzem,itt felmondok és részmunkaidőt vállalok valahol.Pár ember szerint hülye vagyok,ha ezt a munkát itt hagyom,hiszen jól keresek,valaki nem tud mit tanácsolni,mások biztos azt mondanák,kövessem azt,amit szeretnék.Csak hát valamiből közben el is kell tartanom magamat.Ti mit tennétek? 27/N


2016. aug. 7. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz a jelenlegi állásodban, tegyél félre amennyit csak tudsz. Lebegjen előtted egy motiváló cél. Utána megvalósíthatod magad. Addig felelőtlen döntés lenne.
2016. aug. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mennyi tartalékod van.

ha van elég, hogy kihúzd a képzés idejét + azt az időt, amíg az őj területen munkát találsz, akkor én belevágnék.


alapszabály, hogy mindig kell lennie kézpénzben annyi vésztartaléknak, hogy 6 hónapig kényelmesen megéljél belőle, amihez csak vészhelyzetben nyúlsz.

ha ez megvan, nem lehet gond!

2016. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!