Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet 30 évesen jelentkezni...

Jó ötlet 30 évesen jelentkezni a Codecool-ba?

Figyelt kérdés

Sokan mondták itt (nem tudom tapasztalatból-e) hogy nehéz lenne 30+ éves pályakezdőként. Nem tudom azért mert nem adnának munkát, vagy inkább azért mert kevesebbet keresne az ember 30 éves pályakezdőként mint például 30 évesen 10 év tapasztalattal.



A Codecool-ba főleg 26-27 éves jelentkezők lesznek vagy vannak, így nem maradok le sokkal mögöttük. Írtam is nekik és azt mondják, hogy nem leszek hátrányban a piacon a korom miatt. Belevágjak akkor? Olyan 10 évig olyan szakmával foglalkoztam amivel nem lehet megszedni magát az embernek és eléggé fárasztó is úgyhogy arra gondoltam, hogy váltok.


Olyanok véleménye érdekelne akik a Codecool-ba járnak vagy ott végeztek illetve akik ebben a munkában dolgoznak. Tehát nem olyanoké akik megmondják mindenkinek, hogy maradj az első szakmádnál ami megjegyzem seggtörlő szakma.


2016. szept. 28. 11:10
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Én oda járok, 30 körüli van egy-kettő, de ahogy elnéztem az új évfolyamot, ott lesz bőven idősebb. De sokkal nehezebb tanulni, és nehezebben lehet elviselni, hogy másfél évig csóró vagy (nincs idő rendes munkára)
2016. okt. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
mi lett?
2021. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Bátyám 40 évesen kezdett programozni. Ma már lead fejlesztő és 2milla körül keres nettóban Angliában. Otthon egyedül tanulta meg, udemy + youtube + stackoverflow. Magyarországon kezdte, 1 év tapasztalat után ment Angliába. Frontend react és backend node. Néha egy kis react native. Most vettek fel hozzájuk engem mint full junior front end react fejlesztőnek 7 hónap teljes tanulás után 8-10 óra naponta. 37 éves vagyok. A kor nem számít.
2022. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok :)

Nem éreztétek magatokat hátrányban? Vagy nem éreztették veletek, hogy,, nem értek annyit''? Vagy egy csak magyarországon jellemző, hogy bele vannak szerelmesedve a papírba?

2022. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, kedves tőled. A papír annyit is ér. Egyetemen matek és backend megy régi technológiával, frontend semmi. A bootcamp, ahogy valaki korábban írta, nagy rizikó és sok pénz. Magam is jelentkeztem az elején a codecoolba, fel is vettek. De nem írtam alá a szerződést, mert brutális. Egy ügyvéd ismerősömnek meg is mutattam, eldobta az agyát.


Végül beszéltem más tanulókkal privátban pl progmasters-nél.


Azt a következtést vontam le hogy túl nagy vonalakban haladnak és mindent egyszerre akarnak megtanítani. Egyikőjük mesélte hogy olyan dolgokra azt mondták hogy nem fontos, ami abszolút fontos volt. Pl html css egy hétig tanulták. Na már most az eléggé abszúrd.


Nekem nem volt problémám hogy lenéztek volna. De ha le is néznének, akkor annál a cégnél nem is akarnék dolgozni. A bátyám pl nem lehetett bennt az interjún és kemény technikai interjút is kaptam, de szerencsére megfeleltem.


Szerintem pl érdemes először front endet tanulni és közben áttérni a backendre. Ez a leggyorsabb útvonal. Backend nagyobb volumenű azért. Bár tanultam java-t, SQL-t és algoritmus és adatstruktúrát is korábban, illetve középsuliban is programozói szakra jártam de ott csak html css js és pascal volt.


Ne foglalkozz olyanokkal akik negatívan néznek rád a kor miatt. Bátyám mesélte hogy a legidősebb junior akit náluk felvétel régebben 50 éves volt. Ma már senior náluk. Tehát amit tudok ajánlani, ne foglalkozz mások véleményével. Semmi esetre sem.

2022. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ és sok sikert nektek továbbra is
2022. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, sok szerencsét kívánok neked is. Ha elakadsz, szükséged van útmutatásra, kérlek írj nyugodtan. Rákereshetsz arra is hogy front end roadmap 2022. Udemy-n én pl összesen 4 kurzust használtam csak a tanulás folyamán. html css, advanced html css, js zero to hero, react zero to hero. Amit az előző kommentemhez nem írtam még, az az hogy maguk a bootcamp-ek is udemy-t, youtube-t és official dokumentációt használnak. Elejetve egy két könyvet mint clean code stb. Bár magam csak a clean code könyvet olvastam.


Amit még tudok ajánlani hogy csinálj egy ütős portfoliót. Keress rá hogy milyen jó kis projekteket tudnál csinálni. Legyen köztük <form>-os is, meg egy static jó design-os weboldal. Stb. Ha rákeresel hogy junior front end portfolios google-n egy csomót fogsz találni. Ott megnézheted ők pl. milyen projekteket csináltak.


Láttam neten is, s bátyám is mutatott olyan portfoliokat frontenden, ami olyan alap volt, hogy az hihetetlen. Mégis felvették őket. Akár még javascript keretrendszer tudás nélkül is. Mert látták bennük a tanulni akarást és közben a soft-skillekek is pipálva voltak.


Lehet hogy sok begyöpösödött munkáltató van Magyarországon programózok terén, akik papírt kérnek minden áron, ezt nem tudhatom, de amennyire le vagyunk maradva minden téren, abszolút el tudom képzelni. De amit reddit-en és más fórumokon, másokkal beszélve éreztem, a tudás az ami a legfontosabb. S ezt nem lehet papír formájában felmérni. Csak és kizárólag technikai interjú alapján és persze a hr-s soft skill-es interjú alapján, ami gyakran egybe van, vagy külön, és több lépcsős is lehet az interjú. Az enyém pl 2 részben volt. Egy hr, majd a lead assistant developerrel volt a technikai interjú.


Nyugodan írj privátban, ha bármire szükséged lenne a tanulásod alatt.

2022. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Fuu nagyon rendes vagy, tényleg elképesztően hasznos dolgokat írtál, nagyon hálás vagyok :)

Egy kérdésem még lenne, és az inkább a helyválasztással függ össze, hogy volt-e valamilyen konkrét,, szakmai'' oka, hogy Angliában dolgoztok? Magyarország szóba sem jött?

2022. jún. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Bátyám régen ott élt 10 évet. Magam is ott éltem 5 évet. Mindketten vissza szerettünk volna menni. Biztos vagyok benne hogy Magyarországon is jól lehet keresni, láttam az álláshírdetéseket, csak minket oda húzott a szívünk. Ez ne rettentsen el attól, hogy itthon legyél programozó és itt próbáld meg. Abszolút megoldható és biztos vagyok benne hogy működni fog. Csak azt a céget kell megtalálnod akiknél el tudod majd magad adni és persze jól érzed magad ott, de ami a legfontosabb hogy sokat tudsz majd tanulni. Mindig fontosabb lesz, hogy olyan helyen dolgozz, ahol tanítanak téged, ezt érdemes is megkérdezni az interjún. Mert ha van egy állás ahol mondjuk többet fizetnek, de nem tanítanak és nincs így előrébb lépési lehetőséged sem, akkor azt választanám ahol kevesebbet fizetnek de van előre lépési lehetőségem. Ebben a szektorban hamar mennek fel a fizetések, évente. S fontos is hogy évente állást válts, mert kevés munkáltató van akik negyed évente, vagy fél évente emelnek fizut. Pont tegnap este olvastam redditen, egy srác 4 évig nem kapott fizetés emelést és már az inflációval junior alatti fizetést kapott. Egyből fel is mondott és megugrott a fizetése 1.5x-s szorzóval.
2022. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
(Az lemaradt, hogy azért mondott fel "egyből", mert amúgy kért fizetés emelést a főnőkeitől, megnézték és valóban megállapították hogy emelni kell, de azt mondták hogy ezt 1 évig nem fogják tudni neki emelni). Ekkor mondta azt hogy felmond, akkor már volt ajánlata is, szép összeggel, majd akkor a főnökök mondták hogy jó akkor emelnek, de nem is annyira, mint amennyit az új munkahelyén keres most. Csak érdekesség, hogy ilyenekre érdemes majd odafigyelni.
2022. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!