Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet jogászként...

Mennyit lehet jogászként keresni a közigazgatásban?

Figyelt kérdés

Végzős joghallgató vagyok és gondolkozom rajta hogy a közigazgatásban helyezkednék el Budapesten, leginkább egy minisztériumban. Próbáltam megfejteni a köztisztviselői bértáblát, de nem nagyon igazodok ki rajta.


Lényegében pályakezdőként (fél éves gyakorlatom van, de nem állami szférában), felsőfokú angol és középfokú német nyelvvizsgával mennyit keresnék? Ha valaki ilyen területen dolgozik, megköszönném ha írna. :)


Egyébként azért közigazgatásban gondolkodom, mert ügyvédi irodában dolgoztam kb. fél évig és nem igazán szimpatikus az ügyvédi munka. Bíróságra, ügyészségre, vagy közjegyzőnek pedig esélytelen bekerülni, multicégnél dolgozni viszont kicsit korainak érzem így, tapasztalat nélkül.


Köszönöm aki tud segíteni.



2016. szept. 29. 23:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Vagy 150 ezer nettó, ahogy tudom.
2016. szept. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!