Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munka érdekel inkább, mint...

A munka érdekel inkább, mint a pénz. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Komolyan, ebben az idióta világban mindenki rohan a pénz után mint a birkák, és én érzem hülyén magam. Dolgozok "valamit" annyi pénzért, ami ebben a szakmában kevésnek számít, külföldön lehet sokkal többet keresni, de ott azért a többi pénzért meg is dolgoztatnak, ami nekem már annyira nem tetszene. Itthon dolgozok, kevesebb (jóval) pénzért, de viszont nyugodtak a munkakörülmények, és nem hajtanak és nincsenek örökké a nyakamban, és ezt még élvezem is.


Most velem van a baj, vagy csak a legtöbb ember birka? Mert én úgy vagyok vele hogy mi értelme a több pénznek ha mellette utálom az egészet, nem? Így meg elvagyok, élvezem stb... és még jól is keresek az átlaghoz képest, de azért külföldön 3x-4x ennyit lehetne keresni.



2016. nov. 12. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk a kérdés alapján nem hagy nyugodni a dolog...
2016. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát nem, mert néha azok is rámcáfolnak akik közel állnak hozzám, és amúgy adok a véleményükre, és ez zavar hogy nem támogatnak. Persze vannak, akik mellettem vannak, de még a szakmában dolgozók (ebben a szakmában) is vagy ezt vagy azt mondják
2016. nov. 12. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"még jól is keresek az átlaghoz képest"


Amíg ez igaz, addig értelmetlen a kérdésed, föleg, ha ebböl meg tudsz élni - és ezalatt nemcsak a lakást-kaját értem, hanem jut másra is.


A Legtöbben, akiknek a pénz a fontos, azoknak a megélhetéshez hiányzik, illetve amít egyedül élsz, addig sokkla köynnebb helyzetben vagy, mintha családban élsz, és van egy-két gyereked is - attól kezdve azért sokkal többre van szükség.

2016. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem azért rohangál a pénz után, mert birka, hanem mert csak úgy tud normálisan megélni(vagy még úgy se). Gondolom még nincs családod, majd ha lesz megérted.


Az hogy Te nem vagy nagyravágyó, az tök jó. Örülj neki. De ne birkázd le, aki kicsit ambiciózusabb.

2016. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az ambíció nem a pénzhajhászatban merül ki... és ne menjünk bele ebbe a megélhetési baromságba, mert akik a megélhetésért "küzdenek" azok közül is sokan ott vannak ahol én, közben ha a pénz a fontos nekik simán kimehetnének külföldre sokkal több pénzért. Ezt hívnád te ambíciónak? Ez amolyan ember tragédiája inkább szerintem :D


De akkor gondolj bele abba, hogy valaki programozó lesz azért, mert sok pénz van benne, de nem szereti kimondottan vagy utálja a programozást. És ezt látom én nap mint nap, most ennek van értelme? Vannak ellenpéldák is persze

2016. nov. 12. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

átlag feletti keresettel én is ezt mondanám..


próbálj meg megélni egy átlag alatti fizetésből.. meglátjuk mennyire érdekel a munka és mennyire a pénz.

2016. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jó nem kertelek, kamionozásról van szó. Átlag feletti fizetés valóban, de 3-4 hétig kint vagy. Szóval azért ez nem irodai meló napi 8 órában :)


Keresek olyan 350-400 e. ft körül, külföldön 800-1m körül lehet, de itthon nem baxogatnak, kint meg mint egy szolga. Most akkor megérné? Nekem abszolút nem... és sok kolléga ugyan ennyiért csinálja, de csak sír hogy kevés a pénz de nem akar kimenni, meg nem is szeret vezetni stb... én meg azért csinálom, mert szeretem ezt a melót, igaz a szabadidő hiány kicsit gond, de ez van, én nem sírok, élvezem és kész.


Dolgoztam már külföldön, és tudom hogy mennyire rabszolga munka, és még csak haza se tudod fordítani az autót mert mondjuk Belgiumban van a telephely és nem Pesten.


De aki itt savanyúskodik, tessék, ha ennyire érdekel a pénz ingyen megcsinálnak neked minden papírt, sluszkulcsot is dobnak utánad. Itt a lehetőség, na? Erről beszélek... Nem a pénzt kellene látni benne, de mindenki azt látja, kezd elegem lenni ebből a világból hogy még ezt a kis örömöt is mindenki elveszi tőlem, és senki sem mondja hogy "igazad van, csináld amit jónak érzel, a pénz majd jön" vagy ilyesmi, neeem mindenki itt is a földbe kell hogy döngöljön.

2016. nov. 12. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor élvezd és kész. Te ugyanezt csinálod, másokkal foglalkozol..
2016. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha 350-40 ezerért kamionozol, akkor nincs veled baj, de azért azt ne állítsd, hogy a munkát szereted és a pénz nem érdekel (mert az átlagkereset több, mint 2-szeresét keresed).


Akkor mondhatnád, hogy a munka érdekel és nem a pénz, ha havi 100 ezerért is kamionoznál (ha viszont annyiért csinálnád, akkor máris megértenéd azokat, akik szerint a pénz számít).

2016. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha nem ennyi lenne egy ilyen szakmabeli kereset akkor is ezt csinálnám, mert maga a szakma ami érdekel, nem a pénz, persze ez azért már eléggé az alja, ennél jobban nem nagyon adnám lejjebb mert az már tényleg hülyeség lenne, de látom az embereket aki csak a "magas kereseti lehetőség" miatt kezdi el, és sajnálom őket, mert ez nem olyan mint a kőtörés, hogy ott 1 csáklya ott a kő és láss neki, és ha nincs az embernek itt motivációja és szorgalma akkor lexopja magát az biztos, nem mellesleg utálattal fogja végigülni azt a 3-4 hetet. És vannak ilyenek. Aztán vannak akik valamennyire szeretik, de azért minden egyes garast kiszámolnak maguknak, képesek éjjel megfagyni azért, mert ha bekapcsolják a fűtést akkor tegyük fel 4 liter plusz fogyasztásuk lesz és akkor az -500 ft. Vagy nyáron aszalódnak a 40 fokos autóban stb... Ez se normális szerintem.


Eddig nagyon sok sofőrrel beszéltem, és kb 2 ha azt mondta, hogy ha ő megkapja a 350-400 at, akkor meg van elégedve, mert ők is szeretetből csinálják és nem (csak) a pénz miatt. És ők már 40 felett voltak jóval, családdal meg mindennel, szóval a megélhetés nem feltétlen ok rá.

2016. nov. 12. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!