Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az, hogy a freemail-es...

Mi az, hogy a freemail-es emalcím nem elég hivatalos?! (Nem nagy dolog, de érdekel)

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és most végzek majd pénzügy-számvitel szakon és mellette van még egy másik, nyelvi alapszakos diplomám. Bankban fogok elhelyezkedni, később pedig majd tőzsdével/befektetésekkel akarok foglalkozni, ahogy megyek előre a ranglétrán.


És már többen is mondták, hogy fura, hogy freemail-es végződésű emailcímem van. (Amit pl önéletrajzban is megadok)

De ki tudja még elmondani, hogy az email címe már kb 11-12 éves? Emlékszem hogy még általános iskola ötödikben csináltam az email címem és azóta ugyanaz van. (Semmi buta neve nincs, teljesen normális nevet adtam neki, ami felnőtt fejjel is vállalható)

Ráadásul van egy tippem, hogy később úgy is kapok céges email címet, ha elkezdek dolgozni valahol. Akkor miért van az, hogy ezen már jó pár ember lovagolt és szólt miatta az utóbbi időben?


Többen is mondták, hogy "Jaj, csinálj gmail-os email címet, mert az komolyabb" - De minek?



2016. nov. 22. 01:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Mert a freemail megbízhatatlan, vacak, teleküldik spammel, ráadásul ha jól tudom törlik pár hónap után, ha nem lépsz be.

Tipikusan az internethez nem nagyon értő emberek használják, vagy kamuregisztrációkhoz készítenek ilyen címeket, valahol már el sem fogadják, ha azzal akarsz regisztrálni.

De ha ez nem zavar, használd nyugodtan, amíg egy nap random meg nem szűnik az oldal.

Amúgy nekem a gmailes címem 11 éves.

2016. nov. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Mert szerepel a nevében, hogy ingyenes szolgáltatásról van szó, sokak szemében a komolyság azt jelenti, hogy az ingyenes szolgáltatást álcázzuk.


A vicc az egészben, hogy a gmail szintén ingyenes, de sokan komolyabbnak gondolják, mivel a "FREE" nem szerepel benne.


Nekem is volt állásinterjún, hogy rákérdeztek, miért freemail-es és nem g(AY)mail-es, elmondtam neki a fentebb említett részt és mosolyogva mondta erre ő nem is gondolt, 12 nappal később jött a freemail-es címemre, hogy felvettek.

2016. nov. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Én már mondtam anyámnak, hogy regeljen máshova, mert a freemail megbízhatatlan. Nekem nem is azzal van a bajom, hogy hiteltelennek találják, egyszerűen sz.r
2016. nov. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Bár a freemail tényleg nagyon rossz szolgáltatás, ettől még semmivel nem komolytalanabb, mint a gmailes cím. Magánszemélyeknek szinte mindenkinek gmail, freeemail, hotmail, stb., stb. az emailcíme, tehát valamely ingyenes szolgáltatás.


De ha rinyálnak, 1 perc csinálnod csak a munkakereséshez egy gmailest, szóval nem tudom hol a probléma.

2016. nov. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is freemail-es volt az első, úgy 16 éve csináltam. Akkoriban még 100 MB volt a fiók méret, miután bejöttek a chat programok mint pl az MSN, töbször előfordult, hogy 3 hónapig nem léptem be, és az összes levelemet törölték. Pedig micsoda kincsek lennének azok most :) Nemrég is volt olyan probléma, hogy vagy 2 napig nem lehetett belépni a freemail-be rendszerhiba miatt.

Kb 10 éve csináltam egy yahoo-t, azóta is az a hivatalos. Gmail-em soha nem lesz, mert minden létező név minden létező verziója foglalt.

2016. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Most ujitjak meg a freemailt. Kivancsi vagyok milyen lesx.
2016. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Mert megbízhatatlan, gagyi sz..r, azért. Nekem is van, arra gyűjtöm a spames regisztrációkat, de most sokáig még az oldal is szét volt esve böngészőben.

Hotmail, gmail, yahoo, ezek normálisabbak.

2016. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Ja igen, a hotmail a Microsoft szolgáltatásaival van összekötve, a gmail meg a Google dolgaiba enged be. Így kapsz ingyen 15 giga tárhelyet Drive-n, van egy nagyon jó Google naptár, Youtube, online szerkeszthető Word, Excel, Powerpoint dokumentumok, stb. Ráadásul ha Androidos telefonod van, akkor meg még ajánlatosabb egy gmail cím, szinkronizálja a telefonodra a dolgaidat. Persze meg lehet ezek nélkül is lenni, na de nem tudom hogy 23 évesen hogy nem volt még neked ezekre sosem szükséged. Egyetem alatt például nagyon jól jön a felhőben lévő, online egyszerre többek által szerkeszthető Word/Excel/Ppt, ha csoportosan kell beadandót csinálni.
2016. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


4:

Írtam hogy nincs probléma, csak egyszerűen érdekel a dolog, hogy miért látják ezt sokan így.

2016. nov. 22. 12:28
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Gmail = CIA


Yahoo nem szimpatikus?

2016. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!