Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek magammal, ha...

Mihez kezdjek magammal, ha nem akarok gyártósori operátorként, eladóként, utcaseprőként vagy építkezésen segédmunkásként dolgozni?

Figyelt kérdés

Call centerben sem, konyhai kisegítőként vagy benzinkutasként sem.


Milyen más lehetőségeim vannak még képzettség vagy tapasztalat nélkül? Csak ennyi? Akkor én inkább a csöves létet választom, mint ezeket a számomra teljesen érdektelen, élvezhetetlen munkákat, amitől 0-24 csak stresszes, ideges, lehangolt és depressziós lennék. Talán öngyilkos is. Soha 1 perc öröm nem szorulna az életembe, mivel én ilyen szorongós típus vagyok. Munka után, hétvégen, szabadságon is csak azon agyalnék, hogy hamarosan ismét menni kell és milyen sz*r lesz. Nem tudnék másra koncentrálni vagy élvezni bármit is.

Nem is a munkával van bajom, hanem a munkatársakkal lenne. Tudom, hogy az ilyen helyeken többségében bunkó, szemét, g**ény emberek dolgoznak, akik minden percben csak engem cikiznének és zaklatnának, hogy mindig sokat tanultam, 5ös voltam mindig mindenből és mégis ide jutottam ahova 8 általános se nagyon kell. Tuti ez lenne mindig a téma és direkt szivatnának, összefognának ellenem. Az önbecsülésem így is nulla, úgy aztán nem tudom mi lenne...nem fogom azért megölni a lelkemet teljesen, hogy tudjak kaját venni,inkább éhen döglök de komolyan. Kézügyessém is nulla szóval ez is gond..krumplit hámozni se tudok, pedig még be is vállalnám a konyhai kisegítést. Eladónak azért nem mennék, mert félénk, halk szavú vagyok, nehezen kommunikálok idegenekkel, pluszban tuti elütnék, elszámolnék valamit olyan ideges leszek idegenek előtt és az is óriási beégés, hogy ott bénázok fél órákig mindig...call center ugyanez, nem bírok normálisan beszélni olyan ideges leszek, csak hebegek-habogok, pedig egyébként nagyon bő a szókincsem és jól fogalmazok viszonylag.Csak ez az idegeskedés...

Építkezéshez meg gyenge vagyok fizikailag, a nehezebb dolgokat fel se bírnám emelni.


Szóval képességeim alapján gyári melós vagy közmunkás lehetnék csak, de itt meg a közeg megölne, mert érzelmi és értelmi képességek terén én ott kívülálló lennék...ez rögtön feltűnne mindenkinek és célba vennének a gúnyolódásokkal. Rögtön kiderülne, hogy van egy egyetemi diplomám, ami sz*rt se ér és jönnének a nagyképű, lekicsinylő beszólások nap mint nap...nem bírnám ki ezt. Nincs ezekkel az emberekkel semmi bajom, csak r**adékok, nincs bennük empátia a másik iránt...ha már nekik szar valamiért, legyen az másnak is.


Szóval nem tudom mi legyen...szakmámban nincs munka, átképzésre nincs pénzem már, szüleim nem támogatnak többé.

Mi legyen? Van valakinek tanácsa, mihez kezdhetnék? Legyek hajléktalan, nincs nagyon más út egy hozzám hasonló "életképtelen" embernek, akinek egyetlen sansza a komoly tudást igénylő szellemi munka lett volna, de 17 éves fejjel elszúrta a pályaválasztást, nem látta át mekkora jelentőségű döntést hoz, nem nézett utána a munkaerőpiaci igényeknek, egyszerűen csak úgy választott, hogy mit szeretne tanulni, nem úgy, hogy mivel és hogyan szeretne majd foglalkozni pénzkeresés céljából? Hozzáteszem akkor senki se hívta fel a figyelmét se erre sajnos, se otthon se az iskolában. És mivel későn érő típus, gyermeki fejjel gondolkozott, nem reálisan felnőttként.


2016. nov. 29. 16:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*képzettségeim alapján

(mert amiről van papírom, semmit se ér, másik szakmában pedig nincs bizonyítási lehetőségem papír/tapasztalat hiányában).

2016. nov. 29. 16:22
 2/11 anonim válasza:
100%

OKJ-s képzés?

Szeretsz valami munkát, amíg még nem szeded magad annyira,hogy tudj tovább tanulni. Ki kell bírni...

2016. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Milyen OKJ-t lenne érdemes elvégezni, ami keresett is és nem kell hozzá nagy kézügyesség?

Valamint ha van diplomám, akkor már az OKJ mindenképp fizetős?

Ja és csak esti tagozaton tudnék már tanulni, mellette pedig napközben dolgoznom kellene...és 2 éves a képzések többsége. Pluszban még kezdésig is dolgoznom kellene...3 évet kizárt, hogy kibírnék egy olyan helyen, amit itt leírtam a kérdésben.

2016. nov. 29. 16:31
 4/11 anonim válasza:
100%
Például pénzügyet tudsz tanulni OKJ-ni,és azzal mehetsz bankba.
2016. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a geologus???


Menj el egy OKJ-ra, kepezd at magadat, vallalkozz, vagy menj el vagy sofornek.


Goreny emberek mindenhol vannak. Es sokan gorenyek.

El se hiszem hogy sokan hogy tudnak lefekudni estenkent nyugodtan.


A vilag nem fog senkivel kivetelezni, vagy hozzaszoksz, hogy nem nvigyaznak a torekeny lelkedre, mint egy himes tojasra vagy kicsinalod magad rajta. Ez van.


Egyebkent meg lexarja mindenki, hogy xaros gimiben milyen tanulo voltal. Mondom ugy, hogy en is kituno voltam, na de mibol: soha a budos eletben nem fogom hasznalni egyetlen verselemzest se, en speciel vektorokat se nagyon, nem enekelek, nem muelemzem - habar par arisztokrata korben jol jott volna ha tudok a szecessziorol stb. tobbet. Tortenelembol az elmult 100 ev a lenyeg, es lexarjak, hogy sokat tudok az okori Romarol, talan egyszer brilliroztam vele, mert egy latin felirat volt a papo millios hazanak bejaratanal, amit fura mod evtizedek alatt nem ert ra leforditani az meg elhult ahogy felolvastam neki xaros 20-oneves kis gondozokent - azt hitte nyomott kis kelet-europai tanulatlan suttyo vagyok.


Ez mind kb. kuka tudas, par vicces sztorit eltelintve. Es amit kellett volna abbol nem vizsgaztunk, nem tanitottak meg ra:

vallalkozas inditasa,

adozas

oneletrajz-iras

autodidakta tanulas

jegyzeteles

sokan bakki takaritani nem tudnak a sajat hazukban!!! sirok amikor valami baratnom megkerdezi mivel takaritsa ki a budit vagy a csempet

nem tud egy villanykortet kicserelni, egy biztositekeot! egy kibaxott mosast elinditani! Mert hogy mas a mosogep - rajta van a kibaxott program, kiirja a hofokot, idot, mindent.


Nem tudnak fozni.

Nem tudnak rendesen mosogatni - ezt sok helyen tapasztaltam, az oblites lemarad.

Teregetni se tudnak...

Nem szelloztetnek - friss levego - ez olyan alap lenne bakker es hany peneszes hazban jartam, mert nem nyitnak ablakot. Talan ha 4 irodalaom ora helyett haztartastan lett volna akkor Csokonay novellak helyett bele lehetett volna verni a fejebe, hogy ha peneszes a hazad az nem egeszseges, nyissa ablakot te paraszt.


Napi rutin.

Furodjel le.

Karrier tanacsadas: ki mivel foglalkozik, mi kell ahhoz x,y,z legyel; mennyi melo, mennyi kereseet varhatsz kb.


NYELVTANULAS!!


Toribol az elmult 100 ev reszletesen, nem erettsegi elott atfutva, mert nem jutott ra ido.


Tablazatok, adatok ertelmezese.


Szamitogep-hasznalat. Faxom akik meg lefotozzak a kepernyot mobillal. A facebookban persze mar platinum felhasznalo lenne.


Word, Excel, alapprogramok.


NYELVTAN!!! Megint miert volt 4 irodalom es 1 nyelvtanunk a heten, amikor 10. osztalyban 25% igy irt: "tavaj" - nem lattak meg sose leirva ezt a szot?! Ha nem konyvben, akkor ujsagban legalabb? Gratulalok az ujronsult "mien"-hasznaloknak is.


Koordinata-rendszerben rajzolgattunk fuggvenyeket, amikor a boltban nem tud 5 termek, de hallottam mar olyat, hogy 2 termek arat se osszeadni.


NAVIGACIO - meg Google maps-szel se megy. Kivancsi vagyok ezek az emberek a terkep idoszakaban hogyan boldogultal volna egy Budapest-London utvonalon.


Penzugyi tervezes.


Hitelek.


Munkamoral


Kritikus gondolkodas: nem minden igaz, amit mondanak, leirnak, lasf facebook kamuhirek


Kommunikacio - hogyan ne legyel bunko embertarsaiddal


Problemamegoldas - kulonfele taktikak


Telefonos beszelgetes - ez olyan sokunknak nehezere esik, de miert??!


Hivatali ugyintezes.


Testneveles - sose gondoltam volna, hogy ilyen lusta diszno leszek.


Egeszseges eletmod, taplalkozas - cukorfuggok vagyunk...



Szoval szerintem ezek a fontos dolgok.

Vallalkozasba meg belemehetnenk reszletesebben, de ehhez nem

kell mindenkinek ertenie.


A 12 ev iskolai oktatas nagy resze semmit nem ert.

Azt se ertem miert kellett (volna) a laza felezer eves Szigeti veszedelmet elolvasnom, ami olyan omagyarral irodott, hogy az agyam elszallt olvasas kozben, mikozben itt van napjaink irodalma, ami olvashatob es meg szorakoztato is.

2016. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pedig az irodalom nevelhetne egy kis emberséget beléjük és akkor nem lennének ilyen világi bunkó suttyó parasztok. Ennyi haszna lenne azért.
2016. nov. 29. 16:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már megint te? Nem unod még?
2016. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mélyépítő brigádban mindig volt munka 10 évvel ezelőtt. Kemény meló, de tisztességesek voltak a kollégák, sokkal tisztességesebbek, mint a diplomás állásokban! Édesapám tapasztalata ez, lehet megdöbbentő, de ha fizikailag bírod, alternatíva lehet, amíg valamit ki nem találsz, egy OKJ-t megcsinálsz mellette és találsz kevésbé megerőltető pl. eladói, vagy raktáros állást.
2016. nov. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Van aki 40 évesen csinál diplomát, és sikeresen elhelyezkedik az adott szakmában. Te mennyi idős lehetsz, 20-25? Mégis úgy beszélsz, mintha már túl lennél valamilyen ponton, ahonnan már nincs visszaút, és csak a képzettség nélküli munkák jöhetnének szóba. Kellő szorgalommal 2-3 év alatt szinte bármilyen területen össze tudsz szedni annyi tudást, hogy esélyed legyen a munkaerő-piacon. Persze nem könnyű, én is 8 órás munka + egyéb bedolgozások + saját háztartás mellett jártam egyetemre, és tényleg nem volt sok szabadidőm, de kellő önfegyelemmel meg lehet csinálni. Te is meg tudnád, ha a saját érdekedben picit háttérbe szorítanád az önsajnáltatást.


A másik, hogy a felsorolt munkákkal kapcsolatos prekoncepciód sem feltétlenül fedik ám a valóságot. Nekem is vannak olyan "értelmiségi" ismerőseim, akik jobb híján ilyen területeken kaptak állást, és előtt náluk is ment a nyafogás, hogy ők bizony megőrülnének a körülményektől a bunkók között, nem bírnák a monotonitást stb. Aztán végigszenvedtek fél-1 évet, és szép lassan megszokták, ma pedig már a munkatársaikkal járnak sörözni. Ez jó eséllyel veled is így lenne, tehát nem kell ezen görcsölni. Ha meg mégis idegösszeomlást kapsz, mert valaki tett egy viccelődő megjegyzést a végzettségedre, akkor menj el pszichológushoz.

2016. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az irodalom aztan nagyon sok emberseget nevelne belejuk, foleg olyan kotelezokkel, mint az Oidupusz meg Arany viragcserep - mi a francos drogos tripp volt ez?!


Akkor inkabb mar az erkolcstan.

Szinte semmi ertelme nem volt megtanulni az 50x koltoi elegrajzot, nem veszem semmi hasznat, hogy tanultam Petofi hany meg hany suliba jart. Inkabb olvastunk volna egy kis detektivregenyt, Sherlock Holmes olvastatja magat, a mai vilagban ahol meno a CSI sorozatok legalabb olvastak volna valamit a diakok, tala rajuk ragadt volna par szo helyes kepe is az olvasasban, ugye; mien, mijen, akije, tavaj?!

2016. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!