Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy műszaki informatikai...

Egy műszaki informatikai TECHNIKUS tulajdonképpen mit csinál? Mivel foglalkozik? Miket kell tudnia? Egyátalán van ilyen szakma?

Figyelt kérdés
2016. dec. 23. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

manapság már leginkább semmivel... ezek azok a képzések, amiket elad az, hogy "juhú, de nagy hiány van az IT-ben", a valóság meg az, hogy PC összeszerelgetésből, és windows installálgatásból manapság nehéz megélni, főleg, hogy rengetegen értenek ilyesmihez minden papír nélkül, és a cégek nagy részét az érdekli, hogy a meló el legyen végezve, nem a papírok...


Önmagában akinek ennyije van, az jó eséllyel akár munkanélküli lehet, akár valami szaladj ide-szaladj oda munkát végez valami önkormányzatnál, vagy általános iskolában aprópénzért.

2016. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. :(
2016. dec. 23. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
ne hallgass rá! Mo-n 20 millió trillió billió informatikus hiányzik :)
2016. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
amúgy attól függ miről beszélünk, ha most mész középiskolába akkor ok a téma, az inforamtikának hasznát veszed, ha középsuli után akkor felejtős szvsz
2016. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, 20 milliótrillió IT-s hiányzik a világban meg 10x annyi. Csak éppen a fogalom, hogy mi az IT-s a kérdés... Az, hogy valaki összepattint egy PC-t (amit kb ezeken az OKJ-kon tanítanak), manapság egyáltalán nem hiányszakma, ilyen emberből dunát lehet rekeszteni


(kb attól, hogy tudok elsősegélyt nyújtani még nem lehet velem megoldani az orvoshiányt)

2016. dec. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én most ennek tanulok. (2 éves, de PC-ek nem pattingatunk. Pedig annak örülnék, ha tényleg szerelnénk PC-t meg ilyenek)

Cisco Packet Tracerrel [Student] csinálunk ezt-azt.(Ilyen hálózati dolgok)

Programozás is van (Pascal volt szeptemberben és októberben, novemberben sima HTML (bár ez nem programozási nyelv) és most C#-ot tanulunk [Console Ablakos téma]) (Elméletileg 2. évben valami PLC is lesz)

Van IT elméleti dolgok (mi a RAM, CPU...stb [középiskolai dolgok gyakorlatilag]), angol nyelv.

Igazából én utánna néztem ennek a szakmának, de ilyen nem is létezik (Tehát kifejezetten nem keresnek technikust, esetleg előny lehet úgy mint a B jogsi, vagy a nyelvvizsga).

2016. dec. 24. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!