Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti bértábla 2017?

Közalkalmazotti bértábla 2017?

Figyelt kérdés
Próbálom értelmezni a 2017. évi közalkalmazotti bértáblát: Egy egyszerű érettségis ugyanannyit fog keresni, mint egy f,h,i,j kategóriás? Tehát, ha nekem főiskolai diplomám van és F5-ben vagyok, akkor nekem is 161.000ft jár, mint egy kezdő dolgozó mezei érettségisnek?

2017. jan. 22. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Így van - épp ezért mondják úton-útfélen, hogy bérfeszültséget okoz a minimálbér/garantált bérminimum emelés.
2017. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez lehetetlen! Hogy lehet egy kalap alá venni egy "c" kategóriás bérezést egy "i" kategóriával? Ne mondja már nekem senki, hogy ez normális, ha ezt komolyan gondolták... Akkor vissza adom a diplomám, de előtte kitörlöm vele....
2017. jan. 22. 17:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem annyit fogsz kapni, mivel kapni fogsz rá bérkompenzációt, a diplomások mindig is nagyobb becsben voltak, márha ez hívható annak...... F5-el szerintem 220 bruttó körül kellene keresned, mivel ezek szerint Te már 13-15 éve dolgozol, mint közalkalmazotti dolgozó. Szerintem ne aggódj, nem úgy számolják ezt, mint ahogy Te gondolod. Ha már azt nézzük, hogy az E kategória és F kategória között 35-40% a bérkülönbség, akkor lehetetlen, hogy egy frissen érettségizettel fog vetekedni a béred. Ez most sem lett másképp 2017-ben.
2017. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

3-as, szerintem Te nagyon optimista vagy - ugyanis semmilyen rendelet, törvény, intézkedés nem mondja ki, hogy emelni kellene a bérét a kérdezőnek. Ha a munkahelye önként emeli, akkor jól járt a kérdező, de ha nem emelnek, semmi nem kötelezi őket.

Íme a bértábla (az első táblázat):

[link]

2017. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: Bocs, de szerintem is valótlan, hogy valaki KEZDŐ "b" kategóriával, ami szakmunkás bizonyítvány, annyit fog keresni, mint aki "i" kategóriába kezd dolgozni, de akár egy f5 kategóriába sorolják át. Szerinted ez nem lenne kissé elmebeteg dolog? Tegyük fel, ha valaki már tizenéve dolgozik "h" kategóriába annak most leveszik 161.000ft-ra bérét, és az épp első állását betöltő kezdő orvos meg megkapja a 354.000ft-ot??(mert ennyi a kezdő orvosi fizetés)

Ne nevetess már. Te éppúgy nem érted ezt a bértáblát, ahogy én, de abszurd volna, ha te ezt elhinnéd....

2017. jan. 23. 00:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es (és az 1-es is vagyok) és nem arról van szó, hogy nem értem a bértáblát, hanem ez a rendelkezés.

Ha magasabb a fizetésed, akkor természetesen nem vesznek le belőle.

Tessék, íme egy kérdésem tavalyról - ha nem hiszed - azóta a választ is megkaptam az élettől: 18 év közalkalmazotti munkaviszony után, érettségivel, spanyol középfokú nyelvvizsgával, meg mindenféle más végzettséggel (ami pont nem kell a munkámhoz) nem érem el a minimálbért a közalkalmazotti besorolás szerint, így fel kell pótolni, ki kell egészíteni, hogy legalább a minimálbért megkaphassam. Aranyos, nem? :-)

2017. jan. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2017. jan. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Viszont Neked most minimum 161.000Ft-ot kellene keresned. De ez a bértábla biztosan nem így értendő. [link]

Ha lejjebb görgeted akkor látható az EMMI javaslatos bértáblában (én ebben bízom), mivel, ha úgy van, ahogy mondod, akkor ez olyan fajta bérfeszültséget okoz, hogy senki sem fog munkát vállalni.

2017. jan. 23. 17:54
 9/12 anonim ***** válasza:
1,4,6 vagyok és igen: nagyon-nagyon remélem, hogy tényleg 161 ezret fogok kapni... majd februárban kiderül... :-)
2017. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt meg kell, hogy kapjad! De szerintem az éveid miatt többet kellene kanod.
2017. jan. 24. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!