Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen szakmával foglalkozó...

Kérderző56 kérdése:

Milyen szakmával foglalkozó embert kell keresnem, ha egy "Gyermekpelenka" prototípust akarok terveztetni?

Figyelt kérdés
(Ötletek, és hosszabb kifejtett válaszok is jöhetnek, előre is köszönöm a segítséget.)

#pelenka #tervezés #tervrajz #prototípus #gyermekpelenka tervezés #pelenka tervezés
2023. márc. 20. 16:53
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az eldobhatóra gondolsz? Hagyományos textil? Mosható? Ezek mind eltérő területek, és területenként eltérő problémák.

Te akarod gyártani, vagy csak terveztetni és a gyártást rábízni egy külső cégre?

2023. márc. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eldobható, és terveztetni/létrehozni egy prototípust.

A tesztek és minőség ellenőrzés után külső cégre bízni a gyártást.

2023. márc. 21. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Szabadalmaztatni is akarod?
2023. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Bár nem értek a pelenka gyártáshoz, de szerintem rögtön a gyártótól lenne célszerű elindulni.

Egyrészt szerintem kevés "szabadúszó pelenka tervező" létezik, akik ne kötődnének cégekhez. Másrészt az elképzelésedet limitálhatja a cég gyártás technológiája.

Egy bérgyártó cég nem fog a kedvedért vaci új gyártósort létrehozni, ha nem muszálj. Ha igen akkor vagy te finanszírozod, ami még valutávban is egy messziről jól látható összeg, vagy megveszi a terved a cég, onnantól pedig nem lehet a te vállalkozásodról beszélni.


Egy ilyen terméket biztos vagyok benne, hogy nem egy ember tervez, hanem egy nagyobb csapat.

Külön akik a nedvszívó anyagokra specializálódtak, külön akit az illeszkedést tervezik (nagyszámú minta alapján), akik a kinézetés, a csomagolását, a biztosnági teszteket, a csomagolást és még a végtelenségig sorolhatnám.

Ha csak egy két részén újítanák akkor a többit a bérgyártó cégtől fogod "venni".


Ez jóval komplexebb probléma, mint amit gyakorikérdéseken meg lehet oldani. Elvégre minden csak nem gyakori.

2023. márc. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szegődj el a Pampershez dolgozni és tervezd meg magad!

Előtte, vagy mellette pedig végezd el az Iparművészeti egyetem textiltervező szakát, az jól fog jönni. De más szakokat is felvehetsz mellé kreativitásod szerint. Illetve mellé valamelyik üzleti, gazdasági egyetemen marketing szakot, brand-építést.

Sok sikert!

2023. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, szerinted hány ipari formatervező van ma Magyarországon, vagy akár a világon, aki tervezett már ilyesmit a piacot uraló óriásvállalatokon és azok termékein kívül?
2023. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

:D


Ahhoz egy gyárat kellene keresned, és annak a tervezőrészlegét kellene vezetned!


Minden egyéb csak hivatali lehúzás lenne, de valósággá sosem válna max ha te magad gyártanád és forgalmaznád!


$$$$$$$$$$$$$$$$$$

2023. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Előtte, vagy mellette pedig végezd el az Iparművészeti egyetem textiltervező szakát, az jól fog jönni."



Tévedsz, mert a kutyát sem érdekli ez sem az usában, sem bangladeshben...



Az államnak mindenre van valami végzettsége meg diplomája, csak saját tulajdonú gyárai meg üzemei nincsenek!


Akkor mit ér a nagy állami diplomás tudás? Semmit!

2023. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Te legalább érted amit írogatsz? :o

2023. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én pont, hogy nem nagy nevet keresnék.

Meglepő lesz, de amit a kérdező ír azt nem lehetetlen megoldani.

Én első körben azzal kezdeném a piac kutatást, hogy a "saját márkás" termékek mögött melyik gyártó van, vagy vannak pelenkából a "gazdaságos" termékek, amik olcsóbbak, de nincs mögöttük marketing. Valószínűleg ezekből több termék is egy helyen készül és lesz mögötte egy gyártó aki olyanra csinálja amilyenre rendeled (és amit a technológiájuk tud).

Ilyet kellene keresni. Aztán nekik mint megbízó előadni az igényeket.


Arra viszont készülj fel, hogy esélyesen így sem lesz olcsó, és próbagyártás gyanánt is több kamionnyi mennyiségről lehet beszélni.

2023. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!