Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállakozó vagyok. A...

Egyéni vállakozó vagyok. A mai napon megjelent egy kéményseprő. Mi a teendő? A többi lent:

Figyelt kérdés
Tehát adott a lakcímem, ide van bejegyezve az egyéni vállalkozás székhelye, már vagy 15 éve. Most megjelent egy kéményseprő mindenféle előzetes értesítés nélkül, hogy márpedig itt kéménykotrás lesz, merthogy szerintük ide egy CÉG van bejegyezve, 22ezer lesz.... Nade ez egyéni vállalkozás, nem pedig CÉG. Igazából ezen a címen nincs is semmi, csak a levelek jönnek ide, meg ide szól a lakcímkártyám. Most akkor mi van?
ápr. 2. 19:21
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
39%
Külterületi telek is lehet, oda pedig NEM KÖTELEZŐ a kéményseprés, csak lakóövezetbe!
ápr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
22%

Lehetne, ám ha tudsz olvasni is és nem csak írni, akkor értenéd, hogy a kérdezőnek nincs olyanja.


És még az is könnyen lehet, hogy az általad felsoroltaknak az nem a székhelye, hanem csupán a telephelye.

ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg az iparűzési adóval vágják agyon, ha a "telephelyeket" szaporítja.. Ha jólrémlik kb évi 50 ezer / telephely? Bár önkormányzata válogatja, ki mennyire éhes éppen..
ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
19%

Jönnek a "pimp"-ek szedni a pénzed...


A "sisakos katonák" nem jöttek még?


Poroltód megvan?

ápr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
34%

Javasolnám annak a sok elmebetegnek, aki a négyes választ lepontozta, hogy olvassák el mit ír a Webes ügysegéd, ahol az egyéni vállalkozást online el lehet indítani:


"A vállalkozás székhelye a vállalkozás bejegyzett irodája. A bejegyzett iroda a vállalkozás levelezési címe, az a hely, ahol a cég üzleti és hivatalos iratainak átvétele, érkeztetése, őrzése, rendelkezésre tartása, valamint ahol a külön jogszabályban meghatározott, a székhellyel összefüggő kötelezettségek teljesítése történik.

Az egyéni vállalkozó székhelye olyan ingatlan lehet, amely az egyéni vállalkozó tulajdonát képezi, vagy amelynek használatára az egyéni vállalkozó egyébként jogosult."

ápr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
36%

"amelynek használatára az egyéni vállalkozó egyébként jogosult."


Ha haszonbérleti szerződése van, akkor már jogosult is a használatára (ettől még nem kell, hogy tulajdonos legyen).


Na Távesz!

ápr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
26%
“ 8; milyen lakás?” a székhelyem, saját tulajdon, van kémény (üzemen kívül gyakorlatban, bár ez nem érdekli őket nagyon és minden évben ideeszi a fene őket), 6 éve ev székhely, 2 éve kft székhely is. Egyszer kellett nekik fizetnem, mert nem voltam itthon az első kettő értesítésnél, akkor is csak 2100 forintot. Teszem hozzá idén is csak a második ellenőrzés jött össze, mert az első alkalommal, mire a kapucsengőt nyitottam már csak a papír volt a ládában, második alkalommal meg kopogtak az ajtón , amit csak azért hallottam meg, mert pont az ajtó mellett voltam, amúgy olyan halk volt a kopogás, hogy észre se vettem volna a szobából.
ápr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
17; csak akkor tudnám higy tőlem miért akarnak 22ezret leakasztani. A másik, hogy senki nem hívta őket. Elolvastam a rendeletet, a vállalkozó szabadon választhat a szolgáltatók közül, annyi a lényeg hogy évente megtörténjen az ellenőrzés. Valami papírt aláírattak anyámmal, holott neki semmiféle aláírási joga nincs, ráadásul az aláírás a céges bélyegző nélkül eleve érvénytelen.
ápr. 3. 12:33
 19/39 anonim ***** válasza:
40%
scam, csalás
ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
38%

18, ha ev vagy, nincs céges bélyegződ, nem mellesleg cégnek se kötelező, nekem sincs. Szóval nincs olyan, hogy nem érvényes céges bélyegző nélkül az aláírás.


Az, hogy hol mi alapján kérnek pénzt, nem tudom. Nekem a lakásom magántulajdon, ha tőlem pénzt akarnának kérni, biztos erre hivatkoznék

ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!