Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállakozó vagyok. A...

Egyéni vállakozó vagyok. A mai napon megjelent egy kéményseprő. Mi a teendő? A többi lent:

Figyelt kérdés
Tehát adott a lakcímem, ide van bejegyezve az egyéni vállalkozás székhelye, már vagy 15 éve. Most megjelent egy kéményseprő mindenféle előzetes értesítés nélkül, hogy márpedig itt kéménykotrás lesz, merthogy szerintük ide egy CÉG van bejegyezve, 22ezer lesz.... Nade ez egyéni vállalkozás, nem pedig CÉG. Igazából ezen a címen nincs is semmi, csak a levelek jönnek ide, meg ide szól a lakcímkártyám. Most akkor mi van?
ápr. 2. 19:21
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy olyankor mi van, ha egy címre be van jegyezve vagy 15 vállalkozás, de csak egy kéménye van az épületnek? Akkor mind a 15 cégtől elkérik ugyanazt a pénzt? Ugyanmár...
ápr. 4. 01:53
 22/39 anonim ***** válasza:
51%
sokadjára: ez egy csalás, scam
ápr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
42%

Ja a rádióba is lehozták már a Balázsék.

A "csalás" lényege annyi, hogy a "kéményseprő vállalkozó" megtévesztő "jogszabályi dumával" rádtolja a gyakorlatilag nem kötelező szolgáltatását.

ápr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Társasházaknak kötelező max ez, de ott is a közös képviselő dolga intézni, mivel a kémény külső szakasza "közös tulajdon", ha meg nincs külső szakasza akkor az nem kémény magyarul nincs mit ellenőrizni se!

Hozzám is jönnek/jöttek rendszeresen amúgy, (én még nem vagyok vállalkozó), aztán keresnek olyan kéményt amit még én se találok, merthát náluk nyilván van tartva.

Mondjuk ez mindíg ingyenes volt eddig.

Megmutatom nekik, hogy klímával fűtök, meg infrafilmes padlófűtés van, aztán mehetnek világgá.

ápr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
19%

A fogalmatlan, lepontozgató trolloknak a katasztrófavédelem hivatalos oldaláról a tájékoztatás:


[link]


Igen, ha az egyéni vállalkozásnak olyan épületben van a székhelye vagy telephelye, amiben kémény van, annak kötelező az ellenőrzése, s kötelező a díjfizetés.


A jogszabály 2016 óta hatályos. Köszönjétek a fidesznek!


[link]


[link]

ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
42%

Kit érdekel?

A Kresz is hatályos aztán mégse tartják be a legtöbben!

A k védelem majd hoz egy határozatot magának "a kémény használatot megtiltom" ami le se lesz carva..

ápr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Update: megjött a számla a kéményseprésről.


Valami fiadi cég volt, és 24.000 ft-ot követelnek az elvégzett munkáért.

Közben elolvastam a rendeletet, és valóban, kötelező, és fizetős a kéményseprés, de van egy kitétel: a vállalkozónak, cégnek KELLL megrendelnie a munkát! Namost én SEMMIT nem rendeltem meg senkitől. Így menni fog nekik egy jó szaftos email, hogy mutassák be az általam ellenjegyzett megrendelő lapot. Amennyiben pedig nem tudják bemutatni ( nyilván nem tudják, mert ugye nincs), a számlát azonnal stornózzák.

ápr. 20. 09:09
 28/39 anonim ***** válasza:

Azt tudja valaki, hogy mekkora bírság jön, ha nem engedem be a kéményseprőt?

Családi házban lakunk 20 éve, 1 éve vagyok egyéni vállalkozó, és eddig ugye ingyenes volt a kéményseprés.

Találtam ősszel a postaládában egy üzenetet, hogy vállalkozásnak fizetős lett, közel 30 ezer ft, és nem voltam itthon, de hívjam majd vissza.

Nos, azt hittem valami átverés, ezért nem hívtam vissza, és most a kérdés miatt tudatosult bennem, hogy valós a dolog.


Fél éve nem keresett, és én sem. Ilyenkor mi van? A papírt kidobtam, kéményseprés kb 2-3 éve volt utoljára.

ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
engem már fenyegetnek a tűzvédelmi bírsággal (30e)
ápr. 20. 13:15
 30/39 A kérdező kommentje:

Most küldtem nekik ezt a mailt:


Tisztelt Címzett!


A tárgyban említett számlájukkal kapcsolatban lenne néhány kifogásom/észrevételem/kérdésem:


- a számla pontosan miféle jogcím alapján lett számomra kiállítva?

- ki és mikor kereste meg Önöket, hogy a számlán szereplő "munkát" elvégezzék?

- hol van az erről szóló megrendelőlap, melyen szerepel az aláírásom?


Elolvasva a jogszabályt, valóban fizetni kell az olyan ingatlanok kéménysepréséért amelybe vállalkozás székhelye van bejegyezve, de mint ahogy az a jogszabályban is szerepel, a bejegyzett cégnek vagy vállalkozónak kell megrendelnie a munkát egy általa választott társaságtól! Az Önök számlája alapján ez a feltétel NEM TELJESÜLT! Válaszlevelükben kérem bemutatni a vállalkozásunk által küldött és aláírt megrendelőlapot.


Ugye azt Önök sem gondolják komolyan, hogy bármiféle előzetes értesítés vagy egyeztetés NÉLKÜL odaállít az alkalmazottjuk, és elvégzi a nem kért munkát/szolgáltatást?

Ugye tudják, hogy ennek a menete a következő lett volna: felhívnak telefonon, vagy hagynak egy üzenetet hogy mit szeretnének elvégezni, majd én vagy rábólintok, vagy nem. Az úgy nem működik, hogy a semmiből odaállít valaki, és csinál valamit, majd valakivel aláírat valamit, és az egészről pont a vállalkozó nem tud semmit!

Ugye tudják, hogy mindezekért akár jogi eljárást is indíthatnék?

Ugye nem gondolják, hogy annyira elmeroggyant vagyok, hogy egy ilyen takony dunántúli cégtől megrendelek bármit, mikor itt helyben is hemzsegnek az ilyen "jótevő" semmirekellő mocskos cégek mint az Önöké?


Fentiekkel kapcsolatban várom tehát AZONNALI válaszukat! A megrendelőlapot kérem feltétlenül mellékeljék!

ápr. 20. 13:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!