Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy kis kávézó/pub/k...

Szeretnék egy kis kávézó/pub/kocsma szerűséget nyitni. Szerintetek érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy oda nem érdemes,ahol van másik 3 kocsma.Úgy gondolom,hogy egy jó üzleti terv,kemény munka és egy megfelelően kiválasztott hely jóindulási alap lehet.De természetesen tudom, hogy ez édeskevés,éppen ezért szeretnék kérni tanácsokat/tapasztalatokat.Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 16. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bevásárlóközpont, pláza az jó lehet, mert ott sokan vannak, igaz, a bérleti díj is hatalmas, viszont ott ki tudod termelni az emberekből a bevételed, mert ott tényleg sokan vannak. Igazából ha van egy nagyon jó ötleted, akkor egy olyan helyen is meg tudnál élni, ahol pl. az utcában szintén van már egy hasonló profilú hely, de ha neked valami kivételesen jó ötleted van akkor oda mennek. Pl. pont ma néztem egy ilyen helyet itt pesten, az utcában közvetlenül egymás mellett, vagy lehet egy valamilyen más üzlethelyiség van köztük, de szinte 10 méter távolság nincs a két hely között, mind a kettő ilyen beülős pub szerű kávézó, és az egyik tök üres, a másik viszont tömve volt. A berendezés meg a stílus nagyon hasonlít, és itt pl. ebben az esetben nem tudom mire vélni ezt a nagy különbséget. Talán az ott dolgozók szimpatikusabbak, normálisan viselkednek, jófejek, a másikban meg nem. Vagy fogalmam sincs. De ha jó a berendezés, hangulat, az ott dolgozók közvetlenek, barátságosak akkor már ezzel olyan hangulatot tudsz varázsolni ahová visszajárnak, egy olyan utcában is akár ahol van még rajtad kívül akár több ilyen hely is. Szóval szerintem elengedhetetlen a jó ötlet, valami plusszt kell hozzáadni a megszokotthoz. Egy vidéki nagyváros is jó lehet, ott talán nem kell akkora nagy ötlet, csak szétnézel ott is hogy mi az ami nincs, vagy ha van akkor szerinted miért nem jó ami van, esetleg bemész pár érdekesebb helyre és szóba elegyedsz az emberekkel a pultnál, úgy is sok mindent megtudhatsz, a többi hellyel kapcsolatban is, és csinálsz egy kiemelkedően jót és akkor tuti hozzád járnak majd. Fontos a jó ötlet és a jó hozzáállás.
2010. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Szia! Én oktober elején vágtam bele egy ilyenbe, szóval még nagyon frissek bennem az élmények, ha bármi konkrét kérdésed van bármivel kapcsolatban akkor kérdezz nyugodtan szívesen válaszolok, de nagyon sok lenne leírni hogy mi kell hozzá. A kérdésedre a válaszom, megéri, de ez egy nagyon hosszu folyamat. Jól meg kell választani a helyet és még egy jó tanács, várd meg a február végét.
2010. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 JackDaniels válasza:
Nekem is hasznosak voltak az információitók,de hogy mennyi töke is kell cakk-pakk mindennel együtt?,mondjuk ha bérelek egy kissebb helyet amit átalakitok.tudom hogy sok engedélyre lesz szükség.De ha nem fér bele a költségvetésbe vagy nagyjábol nem tudom hogy mennyi pénzre lesz szükségem mindenhez akkor nem biztos hogy bele mernék vágni.Mondjatok egy reális összeget.
2010. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.Kedves utolsó előtti :)

Szívesen venném a tanácsaidat és tapasztatodat:)Ha van kedved válaszolni szívesen leveleznék veled erről.Tehát ha van kedved itt igazold vissza és küldök privit:)

2010. dec. 19. 14:40
 15/17 anonim válasza:
Szívesen válaszolok mindenre és segítek amiben tudok, nyugodtan írhatsz!
2010. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen írok is akkor :)
2010. dec. 20. 22:53
 17/17 ürdüng válasza:

Tisztelt előttem szólók!

Nekem is vannak hasonló -egyelőre még kósza-gondolataim...

Nagyon kiváncsi lennék a tapasztalataitokra, ha olvassátok ezt a hozzászólást legyetek szívesek mindenképpen reagáljatok, nagyon érdekelne, mi történt azóta.. :)

Köszönettel

2012. dec. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!