Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyiért tudok vásárolni 1...

Mennyiért tudok vásárolni 1 db MOL részvényt?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első kérdésem,a másik pedig az,hogy mibe érdemes a legjobban befektetni,amiből a legnagyobb hasznom lehet?
2012. ápr. 1. 11:21
1 2
 1/14 kapo1588 ***** válasza:

Hello


A pénteki záró árfolyama 18400 ft volt a molnak. De ha adhatok egy jótanácsot, egy darab részvénytől ne várj dőzsölést:)

2012. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze,tudom:) De ha felszorzom az 1 db-ot,akkor tudom a pontos értéket:) Amúgy mi az a db mennyiség,amitől kezdve azt lehet mondani,hogy szépen lehet keresni?
2012. ápr. 1. 11:33
 3/14 kapo1588 ***** válasza:
hát most itt azért számolnod kell sok mindennel.. pl attól függ melyik cégen keresztül veszed. mert ugye van vételi és eladási jutalék... Meg attól függ neked mi a szép haszon? meg hogy rövid távon akarsz keresni az árfolyamingadozáson vagy most beleteszel x pénzt és pár év múlva kiveszed. Én ha kerestem egy tizest rajta nekem már az is szép pénz volt:)
2012. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én egy picit nagyobb tételre gondoltam,pár 100 ezres haszon havonta.Ehhez mennyi részvény kellene kb?
2012. ápr. 1. 11:40
 5/14 Smartguy86 ***** válasza:

Van olyan cég, ahol vehetsz 1 DARAB részvényt?? Szerintem minimum kötésnek sehol nem adnak el neked 1 darabot. Nézz körül tőkeáttételes kereskedés ügyében, vagy opciózásban, ha kevés a pénzed. Persze ez spekuláció és nem játszhatsz a hosszú tváon osztalékra, meg hogy "á úgyse esik le". Szerintem még tanulgass az ügyben.


Kecskeméti István - Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével


Peter Lynch - Sikerrel a tőzsdén


André Kostolany - A pénz és a tőzsde csodavilága


André Kostolany - Kedvenc történeteim a pénzről


André Kostolany-Tőzsdepszichológia


Kecskeméti István, Papadimitropulosz Alexander - Tőzsdei befektetések működő kereskedési rendszerek felépítésével, kockázatkezeléssel


john Kenneth Galbraith - A pénzügyi spekulációk rövid története


Kecskeméti Judit - A tőzsde világa amit az online tőzsdei kereskedésről tudni


Ezek tőzsdéről, aztán a következők pedig pénzügyi intelligenciáról:


Bodo Schafer - Út az anyagi függetlenséghez


T. Harv Eker - A milliomos elme titkai


Robert T. Kyosaki összes művei


Napoleon Hill könyvei (kicsit spirituális beütésű már)

2012. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Smartguy86 ***** válasza:
87%

"Én egy picit nagyobb tételre gondoltam,pár 100 ezres haszon havonta.Ehhez mennyi részvény kellene kb?

"


:D Tudod a profi befektetők általában elfogadott elvárt hozama 15%, tehát neked akkor annyi pénzt kell befektetni, aminek a 15%-a pár százezer (Tehát kb 3-4 milliót). Megjegyzem, ha nem diverzifikálsz, és annyira értesz hozzá, amennyire a szavaidból érződik, akkor nagyobb az esélyed, hogy 1 ügyleten inkább bukni fogsz. Kivéve ha mázlid van. Mázlira meg nem tudom, ki fektet be milliókat, de ha te bátor vagy, sok sikert.

2012. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyet is tudsz venni plusz ugye a jutalék, 0.5-2%, de elképzelhető, hogy minimum 1-2 ezer forint.

Csak olyan pénzel tőzsdezz, ami nem megélhetésre kell, plusz ne kapj a szivedhez, ha épp felét éri a befektetésed. Évi 15% nem lehetetlen elvárás, csak nem biztos, hogy az jövőre fog teljesülni. (azaz, ha tudod, hogy jövő ilyenkor kell a pénz, akkor ne vágj bele). Senki nem tudja megmondani, hogy miböl lesz a legnagyobb hasznod, ha mégis, akkor hazudik. :) Előre találd ki, hol akarsz venni, és eladni, és tartsd is magad hozzá.

2012. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Biztosan tud venni 1 darab részvényt is, technikailag ez a brókernek nem több munka mint 100 darab. De 1500-2000 Ft min. jutalékot biztosan felszámolnak.
2012. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kapo1588 ***** válasza:
annyi jutalékot azért nem... én erste netbrókeren tolom és ott 250 a minimum tranzakciós díj.. tehát a vétel plusz az eladással plusz egy 500, így összesen 18900 ftodba kerülne most egy mol részvény
2012. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Erste Netbróker szabályzatban ez áll:


"A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett és forgalmazott értékpapírok vételére vagy eladására adott megbízás esetén a megbízás árfolyamértékének 0,45%-a, minimum 250 Ft."


1 db MOL ára: 18400 Ft => 0.45%-a 828 Ft. Ha másnap adja el, akkor felszámítják az eladási oldalt is, a jutalék máris 1656 Ft.

2012. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!