Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánszemélyként árusíthatom...

Magánszemélyként árusíthatom a saját árucikkemet (hosszú kérdés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok,a kérdésem arról szólna, hogy egy saját magam által elkészített árucikket eladhatok-e valakinek magánszemélyként vgy egyéni vállalkozást kell indítani?


- Magánszemélyként árusíthatom a saját árucikkemet?

Példa: [Nagymamám isteni finom lekvárt csinál és úgy dönt , hogy el szeretne adni belőle egy pár üveggel a faluban...]


- Árulhatom köztereken?

[Nagymama kiáll a ház elé vagy a parkba és egy stand mögött állva árulja a lekvárjait]


- Kínálhatom az interneten?

[A nagymama unokája csinál weboldalt/webshopot, ahol a lekvárok fel vannak tüntetve (fajták, árak). És átvétel lehet mondjuk személyes a Nagyi házánál, vagy kiszállítás: az unoka elkerékpározik a szomszéd utcába...]


- Magánszemélyként vehetek fel munkásokat?

[Felejtsük el a Nagyit. Mondjuk nekünk van sok gyümölcsfánk, de tegyük fel nem tudunk lekvárt csinálni. Ezért felkérem a szomszéd nénit, hogy csinálja meg, aztán én eladom és kifizetem a nénit (bérmunkás)]


És hogyan tudnám ezt az "üzletet" egyéni vállalkozóként felemelni és egy nagy céget/vállalkozást/márkát létrehozni az évek alatt?


Remélem nagyjából érthető voltam.



2014. jún. 6. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Internetes apróhirdetési oldalakon gond nélkül, évi 600 ezer forintig.

Egyéb helyen vagy nagyobb forgalomnál már kell egyéni vállalkozói. Ha alkalmazottakat is akarsz akkor már vállalkozást kell indítani.

Felemelni pedig szerencsével, hogy az emberek megismerjék a terméket (erős reklámkampány), és hogy másoknak is ajánlják (jó minőség).

2014. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából én a kezdetektől azzal számolnék, hogy bejön a dolog, és online megjelennék a termékemmel, mellette indítanék egy facebook kampányt. Viszont a kezdetet csak akkor nevezném kezdetnek, ha már megvannak a minimumfeltételek. Arculat, kötelező engedélyek, folyamatos minőség, megkülönböztethetőség, stb.


Ha van elég tőkéd a nagyival, mondjuk minimum 3 misi (mert annyi kell egy Kft-hez), akkor én első körben tuti a disztribúcióra fektetném a hangsúlyt, nem pedig a termék előállításra. Pl.: Egy már meglévő manufaktúrával/nagyobb lekvárkészítő céggel megállapodnék, hogy gyártsák le az általam gondolt terméket (lekvárt) akár a nagyi receptúrája, beleszólása mellett, mert így alacsony belépési korlát mellett elindulhat az üzlet.


Ha bejön a dolog, akkor pedig tovább fejleszthettek, csinálhattok saját gyáregységet, stb.


Ha ezzel kapcsolatos marketing/it/üzletfejlesztési tanácsadásra van szükséged, akkor keress privát üzenetben.

2014. jún. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!