Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell nekem pénztárgép?

Kell nekem pénztárgép?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó leszek, 4791-es tevékenységhez, internetes kiskereskedelemhez kell pénztárgép? Több helyen látom, hogy igen, de nagyon abszurdnak tűnik... valamit félreérthettem? Többen mondták hogy nekem biztos, hogy nem kell, mert hogy ha nincs bolt akkor nem is kell...

2017. jan. 12. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs boltod, akkor nem kell.

Hol olvastál olyat, hogy kell?

2017. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


4791.

2017. jan. 12. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy pénztárgép gyártó cég honlapja, nekik az az érdekük, hogy tőlük vegyék, ha kell, ha nem.


9/2016. (III. 25.) NGM rendelet szerint valóban fel van sorolva ez a tevékenység, de utána ott a kivételek listája, amit az általad linkelt oldal nagyvonalúan elhallgat. Ebben ez szerepel kivételként:

bb) a csomagküldő kereskedelem, kivéve annak nyílt árusítást végző üzlete, bemutatóterme


Vagyis a csomagküldési tevékenység kivétel, de e kivétel alól is van kivétel, ha van üzlet. Magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy ha nincs üzleted, akkor nem kell pénztárgép.

2017. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És esetleg ebben tudsz segíteni?

Mitől lesz ez internetes kiskereskedelem? Ezt igazából nem lehet ellenőrizni?

Azért kérdezem, mert lehet, hogy befut ismerőstől megrendelés, amit egyszerűen szóban ad le nekem, és én elviszem neki a legyártatott csomagokat, kp-ban fizet, de írok számlát... ezt hogy tudom megvalósítani, hogy "internetes kiskereskedelem" legyen? Vagy ezt nem kell ilyen komolyan venni?

2017. márc. 9. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!