Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelenthetem ebben az esetben?

Feljelenthetem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A kutyám kiszökött az utcára és elgázolták, szándékosan. 5 16-18 év közötti szemtanú látta, akik jöttek is szólni nekünk. A gázoló szintén a faluban lakik és ismerjük egymást... Van értelme feljelentést tennem? Ha igen, mi a menete ennek? A kutyám túlélte, de nagyon szenved, két hátsó lábát teljesen képtelen használni és nem bír felkelni. Holnap fogja állatorvos látni, mert ide képtelenség kihívni 19.00 után...

2022. jan. 2. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme. A gazdi felelőssége, hogy az állat az udvaron belül maradjon (azt pedig kétlem, hogy direkt elgázolta volna. Rá is gyorsított, hadd törjön jobban a saját autója? Fura nekem...)
2022. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy megbüntetik, de téged is, amiért a kutyád az utcára kiszökött.
2022. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kerekesbelaocsibacsi válasza:
100%
Inkább nem tenném, ahogy előttem is írták a te felelősséged. Így azt is elérheted, hogy a járgány javítását is fizetned kell.
2022. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Első: egy toyota hilux-szal egyszerű egy 50 kilós kutyát. Ezután kiszállt és még azt is közölte a fiatal szemtanúkkal, hogy nem érdekli a kutya, mert kóbor. Természetesen vállalom a felelősséget, amiért a kutyusom kiszökött... de szeretném, ha nem érezné jól magát ezután a tette után :(
2022. jan. 2. 23:16
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Komolyan képes vagy holnapig nézni, hogy szenved a kutyád? És még te akarod a másikra fogni az állatkínzást? Nem vagy semmi.
2022. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem esett baja az autónak, abban az esetben nyilván idejött volna, továbbá a szemtanúktól megkérdeztem, és igazolták, hogy a kocsi ép...
2022. jan. 2. 23:17
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos hova vinni, ötödik... Nincs jogosítványom, itt a semmi közepén pedig 60km-es körzetben nincsen állatorvosi ügyelet.Benned sincs sok emberség, hogy ilyet feltételezel rólam.
2022. jan. 2. 23:18
 8/18 kerekesbelaocsibacsi válasza:
92%
Jó magyar ember pikk pakk össze bassza kicsit az autó elejét, hogy a másikkal kibasszon ezt ne felejtsd el
2022. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
92%

Falu helyen mifelénk ezt csendben megoldjuk, általában jókat nevettünk az egyszerű csínyenek, mikor reggel menne, de lapos a gumi :D


- kérdésedre válasz: Mint ahogy felettem is írták, a te felelősséged, hogy ne szökjön ki, sajnos a mi pulink is kiszökött, és elütötte egy autó, de nem tehettünk semmit.

2022. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges feljelenteni. Nem fog semmi történni. Nagyon nehéz a szándékosságot bizonyítani, hacsak nem hajtott fel a járdára, hogy elüsse a kutyát.

Ha a kutyád miatt kár keletkezett az autóban, akkor ő is feljelenthed téged. A kutyád felügyelet nélkül volt az utcán, ezért megbűntethetnek téged.

2022. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!