Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelenthetem ebben az esetben?

Feljelenthetem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A kutyám kiszökött az utcára és elgázolták, szándékosan. 5 16-18 év közötti szemtanú látta, akik jöttek is szólni nekünk. A gázoló szintén a faluban lakik és ismerjük egymást... Van értelme feljelentést tennem? Ha igen, mi a menete ennek? A kutyám túlélte, de nagyon szenved, két hátsó lábát teljesen képtelen használni és nem bír felkelni. Holnap fogja állatorvos látni, mert ide képtelenség kihívni 19.00 után...

2022. jan. 2. 23:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat... Nem teszek feljelentést, így, hogy nincs értelme. Mit gondoltok, az úrral érdemes beszélnem, hogy tudom, hogy elgázolta a kutyám, vagy ezt is engedjem el?

Nem gondolom, hogy elmennék is kiszúrnám a kocsija kerekeit, nem vall rám, tényleg az értelmes kommunikáció híve vagyok...

2022. jan. 2. 23:21
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. A te kutyád kiszökött, és van 5 szemtanú, akik azt állítják, hogy direkt gázolta el, de a gázoló természetesen azt fogja mondani, hogy a kutya hirtelen ugrott ki elé, ideje se volt a fékre lépni. Vagy, a kresz mindent felül író szabályával érvel, hogy így tudott előkerülni egy balesetet (ami embert/embereket érintett volna). Az biztos, hogy téged elővesznek, de őt közel sem biztos. Viszont még jobban fog röhögni a markába (ha valóban szándékosan tette és olyan az illető mint aminek lefestetted), hogy hiába kapálózol, te szívtad meg helyette.

Rendőrségre mászkálás helyett inkább csináld meg a kerítést (miután a kutya megfelelő ellátást kapott)

2022. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit. Nagyon nehéz bizonyítani a szándékosságot, pl hogy áttért a másik sávba, hogy direkt elüsse. Az, hogy ő meg nem tért ki.. az megint más, simán mondhatta azt is, hogy zat gondolta a kutya elugrik. azt is letagadhatja, hogy tudja, hogy a te kutyád volt. Utcán kóborolt kész... Akinek kiszökhet a kutyája erre rá kell tudnia, hogy elüthetik, de az kisebbik gond, ha meg pont emiatt lesz baleset, mert valaki elkapta a kormányt a kutya miatt és az árokban köt ki, akkor te ütöd meg a bokád.
2022. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Mi lett a kutyussal?
2022. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a kutya?
2022. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

És hogy fogod bizonyítani,hogy szándékos volt? Szemtanú ide vagy oda elég annyit mondania,hogy kiszaladt elé és nem tudott megállni vagy kárt tett volna másban ha félre kapja a kormányt.


A te felelősséged a kutya,neked kellett volna oda figyelni hogy ez ne fordulhasson elő.Nekem érdekes egyik kutyám se szaladt ki soha a lábam mellett,nyitva hagyhattam az ajtót/ablakot is szellőzni akkor se mentek ki rajta csak úgy..

Ha kint vannak egyedül vagy velem se szöknek el csak úgy,ez végképp kiakasztó,hát hogy lehet így kutyát tartani?

1.Kapuszabály miért nem volt megtanítva,mi az hogy csak úgy ki megy egy kutya a házból? Tehetett volna másban is kárt,nem csak benne tehettek.Nem tudom mi a f*szt csináltál volna,ha azzal mennek hogy neki ment egy másik kutyának vagy gyereknek és sérülést okozott,akármilyen kedves melletted odakint ő egyedül van saját szabályok közt..

2.Ha kint van a kertben és felügyelete sincs (🙄) a minimum lenne a biztos kerítés amit nem ugrik át,ami alatt nem fér ki és ami van annyira biztonságos hogy egy kutya ne nyithassa ki az ajtaját.Ha ilyen nincs egy megfelelő méretű kennelt kell neki kialakítani.

Vagy csak szimplán nevelni,foglalkozni vele,szabályokat felállítani..

Nincs kifogás erre,hogy nem megy ki csak ha kutyát lát/megijed/szomszéd közelít.Semmilyen körülmények közt nem lenne szabad azt hinnie,hogy ilyet megtehet.

3.Ha szabadon volt a kutya utcán és úgy szökött el akkor meg a póráz hiánya is volt ott ludas,amiatt pedig te vagy bűntethető.

2022. jan. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

ebben a sztoriban egyedül te vagy büntethető


ismerősöm is elütött egyszer egy kiszaladó kutyát...


kutya megúszta, kocsiban 200 000 ft-os kár, tokkal vonóval ki kell fizetni az autó tulajdonosának, ez a szabály



ha kárt csinálsz más autójában ez után az idióta kommentelő korábbi javaslatára, nagyon megütheted a bokád, mondom mégegyszer, te voltál a hibás ebben a sztoriban...


mit keresett a kutya az úttesten????

szerintem ő sem autózik a járdán, ami a gyalogosoknak van fent tartva, az autóút meg nem a gyalogosoknak van, sem a kutyáknak, ez a szabály

2022. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
73%
Mi van a kutyával?
2022. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!