Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha választanod kéne, hogy a...

Ha választanod kéne, hogy a párod vagy a kutyád/macskád menjen, akkor melyiket választanád?

Figyelt kérdés
Névtelen fórum, csak őszintén.
2022. jan. 18. 07:29
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
74%
Én a cicámat választottam és nem bántam meg!
2022. jan. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
84%
Eleve nem lenne olyan párom,aki ilyen választás elé állítana.
2022. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
80%

Úgy hiszem, nincs olyan megoldás amiben ne lehetne mindkettő az életem része.

Ha viszont mondjuk élet-halál kérdése, egyértelmű hogy a páromat választanám. Hiába szeretem a kutyám, és mondjuk a párom lehet nem marad velem pár év múlva, de akkor is az embert fogom választani egy kutya helyett, úgy érzem ez a helyes. Bár nyilván meggyászolnám.

2022. jan. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
63%
A kutyám az életem része, felelősséget vállaltam érte. Nekem ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a lábamat amputáljam, vagy a párom menjen? Értelemszerűen a párom menjen. Alapból nem kell az életembe olyan ember, aki ilyen választás elé állít. Vagy szeresse a kutyámat is, vagy mehet Isten hírével.
2022. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
93%

Az a helyzettől függ.

Ha azért kell választani, mert nem szereti, vagy zavarja, nem akar együtt élni az állatommal, akkor menjen, keressen olyan lányt, akinek nincs.

De ha az oka egy betegség, pl kialakul egy allergia, ami eddig nem volt, vagy nem tudott róla, és nem tehet róla, akkor első sorbán családi és baráti körben keresnék gazdát a cicámnak (ami valószínűleg sikerülne is), de ha nem sikerül akkor igyekeznék keresni neki egy olyan gazdát, aki a lehető legjobban bánik vele, és hajlandó a további kapcsolattartásra (nem akarok a nyakára járni, de nem szeretném, hogy utána szó nélkül hagyjon, szeretnék képeket, videókat kérni tőle időnként)

2022. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
72%
#6 és kinek köszönhető az, hogy az emberek többsége sérült érzelmileg? Hát a partnereiknek köszönhető. A kisállatok nem okoznak csalódást, ők egész életükben szeretnek. Egy ember viszont teljesen kiszámíthatatlan, egyik nap még lehet fülig szerelmes, másik nap pedig már a Tinderen flörtölget.
2022. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy, milyenek a körülmények.

Eleve nem jönnék össze olyannal, akinek gondot jelentenek az állataim, mert ők már megvannak.

Ha időközben derülne ki mondjuk egy komoly allergia, az lenne az egyetlen necces helyzet, gyógyszer szedésére nem kötelezhetném, az elhatárolódás elég problémás lenne.

Új állat befogadásakor természetesen lenne vétőjoga, annak közös döntésnek kell lennie.

2022. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
79%
És miért kéne mennie az állatnak? Eleve hasonló gondolkodású partnert választanék.
2022. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodtam konkrét példán, de mondjuk ha a párodnak kialakulna valami betegsége, allergiája, amiért a kutyussal/cicussal való együtt élése ellehetetlenülne. Nem ilyesmire gondolok, hogy bántaná, vagy, hogy alapból nem szeretné. Hanem ha időközben muszáj lenne döntened valami miatt, akár betegség, költözés stb.
2022. jan. 18. 09:22
 20/48 anonim ***** válasza:
72%
#20 ja amúgy alapból nem értem én sem a felvetést. Nekem hipoallergén a kutyám (tudatosan ilyet választottam), tehát még csak az allergiára sem lehetne fogni. Ha valaki nem szimpatizál a kutyákkal, az ne jöjjön össze velem. Ezen túl nem tudok olyan helyzetet elképzelni, hogy választanom kéne a kettő között. Esetleg amiatt kérhet meg a párom, mert mondjuk albit keresnénk és kutyával nehezebb találni. De ha ő emiatt arra kérne, hogy váljak meg a kutyától, akkor biztosan szakítanék vele. Az ilyen gondolom a gyerekkel is otthagyna majd az első nehézségnél.
2022. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!