Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha választanod kéne, hogy a...

Ha választanod kéne, hogy a párod vagy a kutyád/macskád menjen, akkor melyiket választanád?

Figyelt kérdés
Névtelen fórum, csak őszintén.
2022. jan. 18. 07:29
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
76%

Ha betegség... mivel most nincs párom, valószínűleg nem indítanánk egyből közös lakással, a kutyám pedig idős, beteges, már minden nap ajándék. Rossz belegondolni, de lehet hogy mire ez téma lenne már nem is élne.

Azt hogy együtt lesz-e állatunk együtt döntjük el, de nálam mindenképpen nagy előnnyel indul ha valóban szereti az állatokat, még ha nem is fogunk tartani.

Olyan helyzetben viszont már voltam hogy az akkori párom idegesítette a kutyám, hogy foglalkozni kell vele, gondozni, pénzt költeni rá stb.

Hát nyilván nem őt választottam az állatom helyett.

2022. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
76%

Mi voltunk úgy, hogy munka miatt ideiglenesen más városba kellett költözni. A macskákat rábíztam addig anyukámra, a férjem meg megmondta a főnökének, hogy kutyája van, akit nem tud otthon hagyni. Szóval kerestünk olyan helyet, ahova jöhet a kutya is. Baromi nagy mozgásigénye van és egygazdás (azaz kétgazdás), senki nem tudta volna lefárasztani és másnak szót sem fogad.


Mi általában a megoldást keressük, nem azt, hogy szabaduljunk meg a "problémától". Ha valakiért felelősséget vállalsz, akkor evidens, hogy gondoskodsz róla.

2022. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
58%
Ha kotelezo lenne valasztani akkor az allat maradna (feleloseggel tartozom iranta!) ... de valojaban ahol egy hazikedvenc elfer, ott van helye egy embertarsnak is.
2022. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert költözni kell miért kéne hátrahagyni az állatot? Amióta van kutyám, 2 országban, 3 városban és számtalan házban/lakásban laktam. A kutya/kutyák mindig költöztek velem. Van hogy nehezebb a dolog, de olyan opció nincs hogy megoldhatatlan.
2022. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
87%

Nincs párom, van kutyám és papagájaim, ha most ismerkednék valakivel, aki ilyen választásra kényszerít, annak fel is út, le is út, én vállaltam az állataimat, felelősséggel tartozom értük, hozzám tartoznak, aki nem fogadja el őket velem együtt, az igazából engem sem fogad el, olyan emberre nincs szükségem.

Költözés esetén mindenféleképpen olyan megoldásra törekednék, hogy az állataimtól ne kelljen megválni, akár többletköltséggel is.

Egyetlen olyan esetet tudok, amikor fájó szívvel ugyan, de más gazdit keresnék az állataimnak, ez pedig egy olyan súlyos egészségügyi állapot, hogy az állatokra nem maradna minőségi idő, energia, és steril környezetet kellene biztosítani, ami állatokkal lehetetlen. Egyetlen ilyen sztorit olvastam az egyik állatmentő oldalon pár éve, ott egy kutya volt érintett.

2022. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
59%
Nem ertem a kerdest, ha pl. Parom azzal allna elo, hogy vagy ő, vagy a kutya, akkor megmutatnam neki az ajtot, hogy tessek rajta kisetalni. Szerencsere nem ez a helyzet, ő is ugyanugy imadja őket.
2022. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
25%
A kérdező azzal állt elő cirka húsz válasz után, hogy nem ilyen "vagy én vagy a kutya" választás elé állítana a párod, hanem allergia alakulna ki nála, akkor az ember mellet döntenél-e?
2022. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
73%
Lehet allergiara gyogyszert szedni, aztan megmarad mindketto...
2022. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egy állatszerető ember magától is inkább a gyógyszert választaná mint hogy megváljon a kutyától.
2022. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
88%
Én a rovarcsípésre vagyok allergiás, nem tudom megúszni nyáron gyógyszer nélkül, ahogy a pollenallergiások sem. Egyébként mostanában olvastam, hogy kutatások folynak, hogy legyen ilyenre is védőoltás, ami sok állatszerető ember problémáját oldaná meg hosszú távon.
2022. jan. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!